OpenDVD news letter November

Písmo: A- | A+

Zdravím Vás priatelia, keďže o OpenDVD prejavilo záujem už vyše stovky škôl, je nemožné komunikovať s každým osobne a preto čítate tento newsletter.

1. OpenDVD
2. Dotazník IKT
3. Portál sk.openacademy.eu
3. FAQ, často kladené otázky

 

1. OpenDVD

Mini projekt OpenDVD sa stretol s veľkým záujmom slovenských škôl, z toho dôvodu si bohužiaľ verziu 1.1 už behom novembra nebudete môcť objednať. Dôvod je jednoduchý,
DVD sú lisované a náš „sklad“ sa behom septembra a októbra vyčerpal.
Všetky objednávky prijaté do 1.11.2007 budú vybavené, avšak bohužiaľ sme museli znížiť počet poskytovaných DVD z pôvodných 5 na školu na 3-4. Projekt bude naďalej pokračovať, ale novú verziu OpenDVD 1.2 očakávame najskôr začiatkom budúceho roka.

Zníženie kusov CD pre školy sa snažíme kompenzovať inými CD, a objednávky, ktoré sa budú rozposielať tento týždeň (je ich okolo 40) budú tiež obsahovať lisovanú verziu Ubuntu Linux 7.10 ktorá vyšla pred 10 dnami. Možno niektorí z Vás privítajú aj túto iniciatívu, dúfame že áno.

2. Dotazník IKT

Na stránke projektu sk.openacademy.eu (OpenDVD je mini projekt práve tohoto projektu), beží anketa o Informačných a komunikačných technológiách (v skratke IKT) na našich školách. Výsledky tejto ankety sú veľmi dôležité hlavne pre ľudí podieľajúcich sa na budovaní riešení založených na Free/Libre a Open Source software (v skratke FLOSS) pre naše slovenské školy, preto by sme privítali, keby ste si našli čas a daný dotazník vyplnili.

Dotazník nájdete na http://sk.openacademy.eu/sk/node/82

3. Portál sk.openacademy.eu

Vyššie spomenutý portál slúži primárne ako komunikačná platforma pre využívanie FLOSS, pre ľudí ktorí majú bližší záujem o dané technológie, či už osobný prípadne software využívajú alebo v budúcnosti chcú využívať v školách.

V súvislosti s OpenDVD, na sk.openacademy.eu vznikne pár sekcií, kde:
- budete sa budete môcť spolupodieľať na software ktorý sa bude nachádzať na nových
verziách OpenDVD,
- môžete klásť otázky, prípadne pomáhať ostatným učiteľom a školám,
- v priebehu novembra bude zverejnená anketa o používaní OpenDVD na školách (podobná dotazníku IKT),
- zmení sa systém objednávania nových verzií OpenDVD; budú sa objednávať priamo cez portál sk.openacademy.eu


4. FAQ, často kladené otázky

Páči sa mi Váš projekt OpenDVD, najmä zasielanie týchto dvd zadarmo, avšak nechce sa mi veriť, že je to naozaj zadarmo.

Veriť tomu nemusíte, ale DVD posielame zadarmo, neúčtujeme cenu média ani poštovné, oba náklady hradíme z vlastných zdrojov

OpenDVD som si objednal/a už pred vyše mesiacom, nedostal/a som zatiaľ ani DVD ani odpoveď e-mailom, ako je to možné?

Situácia je veľmi jednoduchá, celý projekt OpenDVD, ako projekt sk.openacademy.eu či nezisková organizácia SKOSI (www.skosi.org) sú organizácie, v ktorých pracujú dobrovoľníci, čiže nemáme žiadnych zamestnancov ani brigádnikov, naša práca je dobrovoľná. Preto vybavenie možno i jednoduchej záležitosti akou je poslanie „jedného listu“ s DVD nemusí byt až také jednoduché ako by sa na prvý pohľad zdalo. Môžeme Vás však uistiť, že pokiaľ ste si OpenDVD objednali do 1.11.2007, určite ho od nás obdržíte. Pokiaľ by ste potrebovali súrnejšie doručenie, kontaktujte nás (pripadne priamo mňa) a pokúsime sa situáciu riešiť.

Bude OpenDVD iso obraz (iso image) dostupný aj na stiahnutie cez internet?

Áno, behom mesiaca november (ako som už vyššie spomínal), vznikne nová sekcia o OpenDVD na portáli sk.openacademy.eu, ktorá bude ponúkať aj možnosť stiahnuť si iso obraz a napáliť si ho na médium.

Je tento software legálny? Môžeme ho ďalej poskytovať žiakom, učiteľom, ich rodičom prípadne susedným školám?

Áno, dokonca budeme radi ak tak urobíte. Z OpenDVD si môžete robiť kópie a tie ďalej poskytovať komukoľvek. Software poskytovaný na OpenDVD je Free/Libre and Open Source software, a dokumentácia je šírená pod licenciou GFDL (GNU Free Documentation Licence) či CC (Creative Commons). Preklad licencie http://korpus.juls.savba.sk/documentation/gfdl/

V prípade otázok môžete kontaktovať priamo mňa, či začať využívať portál sk.openacademy.eu


S pozdravom

 

http://www.skosi.org
http://sk.openacademy.eu

Skryť Zatvoriť reklamu