Ekológia a spoločenská zodpovednosť

Ekologický prístup v architektúre a stavebníctve sa dá skĺbiť so spoločensky zodpovedným  podnikaním. Všetky tieto progresívne prístupy v ekonomike, spoločenskom a komunitnom živote sa prezentoval v bratislavskej štvrti Ružinov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

"Zelený" koncept je prezentovaný v projekte Treenium. Je to obytný dom na ktorého fasáde budú rásť stromy, kríky jedným slovom zeleň. Na domoch tohto typu nemôže rásť zeleň len tak, alebo len kadejaká, či hocijaká. Stromy a kríky sa vyberajú tak, aby prežili v podnebí Bratislavy. Pre život zelene na fasáde domu je tiež potrebný špeciálny zavlažovací systém, ktorý privádza z rastlinám vodu kvapkami. Tieto zavlažovacie systémy využívajú dažďovú vodu. Šetria tým pitnú vodu. Čo to má spoločné so spoločenskou zodpovednosťou?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pripomeňme sa si trochu niekoľko múdrych viet, ktoré hovoria o spoločenskej zodpovednosti firmy. Pre tento typ firmy je dôležité, keď do vlastnej činnosti zapája aj spoločenský záujem. Tým spoločenským záujmom je skvalitňovanie životného prostredia, ale aj komunikácia s miestnou komunitou. Najmúdrejšia v Európskej únii je Európska komisia. Tá už pred viac ako pätnástimi rokmi povedala, že spoločensky zodpovedné podnikanie je dobrovoľné integrovanie sociálnych a ekologických záujmov do každodenných firemných činností a vzájomného pôsobenia so subjektmi v okolí firmy.

Jedna z myšlienok projektu Treenium je súlade so spoločensky zodpovedným podnikaním. Investorom projektu, firme Greefin záleží na tom, ako budú zajtra žiť dnešné deti. Znamená to, že im záleží nielen na tom v akom byte, či dome budú bývať, ale najmä v akom životnom prostredí budú žiť. Preto minulý víkend projekt Treenium usporiadal pre deti súťaž v kreslení s názvom „Kreslíme náš dom, kreslíme náš strom.“ Diplomy prvým trom výhercom odovzdal starosta štvrti Bratislava – Ružinov Dušan Pekár. Komu by nezáležalo na tom, ako budú dnešné deti žiť v budúcnosti. Farbičky, ktoré sa nepoužili, firma odovzdala Materskej škôlke – západná v Ružinove.

Igor Kňazovický

Igor Kňazovický

Bloger 
  • Počet článkov:  20
  •  | 
  • Páči sa:  96x

Som obyčajný a nezávislý občan, ktorému nie je jedno čo sa v tejto Krajinke deje. Cítim sa byť závislý iba od svojej vlastnej vôle a rozumu. Aj preto sa vyjadrujem k tomu, o čom si myslím, že sa treba vyjadriť.Od roku 2012 som členom Asociácie európskych žurnalistov (AEJ) Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu