Môj pohľad na súčasný stav Luníka IX.

Na Luníku IX. pracujem dennodenne už rok. Je to na psychicky ťažká činnosť a náročná najmä na komunikáciu. Každý deň musím odpovedať na tie isté otázky, ktoré mi boli položené včera, dnes ráno a aj pred piatimi minútami. Je umením sa sa vcítiť do mysle a pocitov človeka, ktorý inštinktívne cíti, že niečo stráca a jednoducho pre neho skončila doba, keď stále niečo od spoločnosti dostal a v súčastnosti nedostane vôbec nič. O všetko sa musí zaslúžiť a nič už zadarmo neexistuje. Pre týchto ľudí je to ťažká doba a najmä situácia, keď nebol zvyknutý platiť napr. za služby spojené s bývaním a za služby ako dodávka vody. Vysvetliť týmto ľuďom, že sú neplatičmi aj vzhľadom na to, že odvádzajú určitú časť sociálnej dávky na tkzv. inštitút osobitného príjemcu je niekedy nemožné. Tým, že na zálohovom predpise vzniká v ten istý mesiac dlh ich nezaujíma. Ak na zálohovom predpise je uvedená suma 70€, IOP odvádza 30€, teda dlh je 40€. Oni sú jednoducho zo svojho pohľadu platiči. Ďalšiemu problému ktorému sa venujem je otázka devastácie bytov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Sám nerozumiem tomu, že oni ako kultivovaní ľudia jednoducho ten byt aj keď ho zamrežujete ho z druhej strany, napr. od balkóna zoberú a krompáčom rozbijú. Cieľom rozbitia nie je ani pomsta, ale primitívne vytiahnutie roxorov a oceľových konštrukcii z týchto rozbitých panelov. Aj mne osobne sa niekedy rozum zastavuje, lebo za tie roxory dostanú v zberni surovín ani nie 1€. Ale škoda je vyčíslená na niekoľko tisíc eur. Polícia síce vyšetruje, ale páchateľa málokedy nájde. Čo mňa prekvapuje je ako si nevedia ničoho vážiť a majú ešte aj tú drzosť, že prídu si vypýtať náhradný byt, ktorý samozrejme nedostanú.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Posledný dôležitý problém, ktorému sa venujem je poriadok a čistota sídliska. Ono jedno mi to nie je aj v nadväznosti na reportáž jednej našej televízie, kde to bola reportáž z USA a obyvatelia sa smrteľne nakazili z výparov fekálii hlodavcov. Pustil som sa do tohto riešenia problému aj z dôvodu možného vzniku epidémii na samotnom Luníku IX. a možného rizika prenosu až do mesta Košice. Podstaná je teda aj eliminácia rozmnožovania sa hlodavcov, ktoré napríklad spôsobovali škodu na elektroinštaláciach obytných domov. Týmto nespôsobujú škodu nikomu inému ako mestu Košice ako vlastníkovi týchto bytov.

Skryť Vypnúť reklamu

Okrem iného dôsledkom týchto faktov je aj to, že v najbližších dňoch musíme asanovať-zbúrať obytný dom na Hrebendovej ulici č. 14-16. O tom rozhodol statik na základe znaleckého posudku.

Ak to mám zhrnúť tak na samotnom Luníku IX. sa žiaden zázrak udiať nemôže. Môžeme len udržať ako-tak priateľný stav akceptovaný aj širšou verejnosťou a očakávať že aj z radov vyšších politikov, aby sa konečne o rómsku otázku začali seriózne zaujímať a v spolupráci so samosprávami miest a obcí systematicky a koncepčne začali riešiť.

Miloš Ihnát

Miloš Ihnát

Bloger 
  • Počet článkov:  11
  •  | 
  • Páči sa:  0x

poslanec mestského zastupiteľstva v Košiciach a poslanec miestneho zastupiteľstva MČ Košice - Sídlisko Ťahanovce, web : www.milosihnat.sk Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Skryť Zatvoriť reklamu