Aj na Slovensku to funguje

Mať veľký sen: Pokúsim sa to vysvetliť. Niekto mi povedal: „Ja mám veľký sen ! Chcel by som vlastniť tento dom". „Ale to nie je sen, ale prianie" odpovedal som. „A keďže si doteraz dokázal byť bez domu, tak to ešte pár rokov vydržíš !"Iný človek povedal: „Ja chcem helikoptéru" Opäť to však nie je sen, ale prianie. Moja otázka znie: Je dnes niečo vo vašom živote, čo ešte nemáte? Pravdepodobne ÁNO ! Ale otázka je: Ako je to pre vás dôležité ? Je niečo čo vám chýba ? Čo musíte mať ? Mne je celkom jedno čo to je !

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Možno je to nový dom, možno auto ktoré v zime naštartuje, možno bicykel, možno vzdelanie pre deti. Mne je jedno čo to je, ale musíte mať veľký sen ? Bez toho sa ľahko vzdáte ! Pretože je to nemožné, bez vášho veľkého sna ! Snívajte ! A snívajte vo veľkom ! Nebojte sa snívať ! Nebojte sa pýtať si od života viac ! Zaslúžite si to !

Spraviť krok:

  Ak nič nespravíte, nič sa nestane. Nestačí totiž len snívať. Treba pre to aj niečo spraviť. Vôbec to však nemusia byť žiadne veľké a ťažké veci. Len ich treba spraviť. Môže to byť čokoľvek. Napríklad vás niečo núti ísť do obchodu aj keď nič nepotrebujete kúpiť. Choďte tam. Možno že tam stretnete niekoho, kto pozná niekoho, ktorý niečo má či potrebuje. Nikdy neviete koho môžete stretnúť. Možno niekedy stačí len niekam zavolať.

  SkryťVypnúť reklamu
  Článok pokračuje pod video reklamou

  Alebo, ak chcete lepšiu prácu a už dlho váhate, sadnite si teraz a napíšte svoj najlepší životopis. A doručte ho potenciálnemu zamestnávateľovi osobne. Čokoľvek vám príde do cesty, spravte to. Existuje však aj mnoho výborných kníh, seminárov, kurzov, ktoré vám môžu pomôcť. Treba len hľadať. Mať oči otvorené. Žiť tu a teraz v prítomnom okamihu, inak prepasiete možnú šancu sa niekam posunúť

  Nikdy sa nevzdávaj:

   Dobre sa to hovorí že ? No vydržať to, keď nevidieť výsledky, je o niečom inom. Som si vedomý toho, že si to takto poviete. Viem totiž o čom hovoríte. Ja som si tým prešiel. Úprimne poviem, nie je to ľahké. Plieska to s vami zo strany na stranu. Raz ste hore plný optimizmu a dobrej nálady a raz dole.

   SkryťVypnúť reklamu

   Nepoviem nič nové, no vytrvalosť ruže prináša. Kašlite na to, čo si o tom myslia iní. V ťažkej chvíli sa zastavte, vypnite hlavu /meditácia/ a zamerajte sa na sen, na svoj cieľ.

   Na to sa snažím zamerať aj ja, keďže veľmi dobre viem, aké je to náročné. Tu potrebujete najväčšie množstvo motivácie. Ideálne je mať pri sebe tzv. nabíjačku. A nabíjať sa a nabíjať. Motivovať sa, čím sa len dá. Bolo by úplne ideálne, ak by ste v ťažkých chvíľach mohli niekoho kontaktovať a použiť ho ako hovoriacu a motivujúcu baterku.

   Nič na celom svete, čo má pre vás hodnotu, sa nestane cez noc. Veci chcú nejaký čas. Povedať, ako dlho to bude trvať, by nebolo správne. Každý sme totižto iný, inak motivovaný, inak nadšený. Je to o vytrvalom dodržiavaní postupu. Mne na to stačilo necelé dva mesiace a boli tu prvé výsledky. Niekomu sa to podarilo už za mesiac. Iní čakajú pol roka či rok. No mnohí z nich majú naozaj veľké ciele a dlhodobé plány, ale stoji to za to. Niekto si však po mesiaci povie: „Ono to nefunguje !"

   SkryťVypnúť reklamu

   Odpovedzte si potom úprimne:

   Koľko času ste tomu venovali? Spravili ste niečo viac ako bolo potrebné? Mali ste naozaj veľký sen? Alebo ste mali len želanie? Pracovali ste na sebe? Dodržiavate zásady a postup? Motivovali ste sa? Mysleli ste na svoj cieľ ? Alebo ste ho len pár krát vyslovili a čakali čo sa stane ? Verili ste, že je to naozaj možné ? Boli ste denno-denne vďačný ? Zmenili ste svoje návyky ? Čítali ste nejaké knihy ? Koľko ste sa toho naučili ? Máte sa radi ?

   Predstavte si chirurga, ktorý by práve teraz na operačnom stole rozrezal pacienta, otvoril by si knihu „Anatómia tela" a povedal by: „No a teraz sa pozrieme, čo tam máme !"

   SkryťVypnúť reklamu

   Alebo architekta, ktorý postavil niekoľko domov a potom by si prečítal knihu „Ako sa stavajú domy". Tam by ste asi nechceli bývať. Treba sa jednoducho naučiť využívať to. Človek sa učí celý život.

   Viera............. Verte, že všetko je možné !

   Vďačnosť........... Byť večne vďačný !

   Mať sa rád..........Nehnevajte sa na seba !

   Rastislav Ilčík

   Rastislav Ilčík

   Bloger 
   • Počet článkov:  31
   •  | 
   • Páči sa:  0x

   Verte že všetko može byť inak. Zaslúžite si to. Zoznam autorových rubrík:  Pozitívne myslenieSúkromnéNezaradené

   Prémioví blogeri

   Adam Valček

   Adam Valček

   14 článkov
   Lívia Hlavačková

   Lívia Hlavačková

   43 článkov
   Karolína Farská

   Karolína Farská

   4 články
   Milota Sidorová

   Milota Sidorová

   5 článkov
   Iveta Rall

   Iveta Rall

   53 článkov
   Jiří Ščobák

   Jiří Ščobák

   717 článkov
   SkryťZatvoriť reklamu