Vízia a cieľ

Jedno staré čínske príslovie hovorí: „Keď nepoznáš svoj cieľ, je úplne jedno, ktorou cestou sa vydáš“ A presne to sa stalo. Nemal som cieľ. Nemal som sny. Nežil som. Jednoducho som sa len tak zo dňa na deň pretĺkal. Raz som bol hore a raz dole. Teda presnejšie viac dole ako hore.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Pred desiatimi rokmi som mal jednoznačný zámer a cieľ. Chcel som mať kapelu, stalo sa. Chcel som hrávať na plesoch, stalo sa. Chcel som sa hudobne špecifikovať, stalo sa. Chcel som nahrať a vydať CD, stalo sa. Chcel som hrať v zahraničí, stalo sa. No stalo sa aj to, že ďalšie sny a ciele som nemal. A čo sa stalo potom ? Dostal som od života poriadne po papuli.

Všetko sa v mojom živote zrútilo, ako domček z karát. No môžem si za to sám. Dnes viem, že nič iné som vlastne ani nemohol čakať. Bol som na dne. Na druhej strane je to však dobré. Už nebolo kam klesnúť. Jediná cesta bola hore. A ja som po nej šiel.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

- Motivácia. Začal som si uvedomovať sám seba čoraz viac. Začal som opäť snívať. Aké by to bolo, keby to bolo takto, alebo keby som mal toto, alebo....? Motivovalo ma to. Mal som príjemnejší pocit. No stále to nebolo ono. Ale veľmi som to chcel zmeniť. Rozhodol som sa, že to takto neostane a že môj ďalší život bude iný. Chcel som a stalo sa. Priamo a doslovne mi pod nohy padli knihy z oblasti osobného rozvoja, ktoré v mojej pivnici ležali snáď desať rokov. Začal som sa vzdelávať a hlavne písať. Je veľmi podstatné to dávať na papier. Z hlavy vám to rýchlo vyfučí. Napísal som si, kde som, kde chcem byť, čo chcem mať, čím chcem byť a kedy sa tak stane. Začali prichádzať príležitosti, tak som konal. Nebolo to jednoduché. Z mnohých vecí som mal strach. Aj tak som do toho šiel. A za tým strachom, som našiel prvý úsmev.

SkryťVypnúť reklamu

- Zameranie sa na cieľ. Udržujte pozornosť na to, čo chcete.

- Ste to, na čo celý deň myslíte. A táto myšlienka je sakramentsky pravdivá


- Pozornosť – Udržiavať pozornosť, je veľmi podstatné. To, čomu dávate pozornosť rastie a to, čomu pozornosť nedávate, upadá. Skúste zalievať pravidelne len jednu kvetinu a druhej sa nevenujte. Čo sa stane, si určite viete predstaviť. To isté sa stáva, ak jeden z partnerov sa zameriava na kariéru či svoje koníčky a oveľa menej sa venuje svojej rodine. Výsledkom je možný kolaps rodinného zázemia.

Všeobecne rozšírené názory

- Buďte sami sebou.

- Záleží na vašom živote, nie na očakávaniach iných

SkryťVypnúť reklamu

- Všeobecne rozšírené názory, sú len väčšinové, ale nemusia byť pravdivé. Bežne sa však ľudia riadia všeobecnými názormi, pretože nechcú vytŕčať z davu. Aby náhodou neboli nápadný, aby na nich nikto neukazoval prstom, prípadne mu neklepal na čelo.

- Veľmi málo je tých, ktorí prezentujú svoje názory, sny či ciele a stoja si za nimi.

- A potom je samozrejme aj veľmi málo tých, ktorí sú úspešný.

Rastislav Ilčík

Rastislav Ilčík

Bloger 
  • Počet článkov:  31
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Verte že všetko može byť inak. Zaslúžite si to. Zoznam autorových rubrík:  Pozitívne myslenieSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
SkryťZatvoriť reklamu