Som šťastný človek

Bol by som rád, ak by ste mohli o sebe povedať to isté, veď to nie je až také zložité. Prečo to tvrdím ? Za prvé, pretože som dostal do vínku obrovský dar: dve nohy, ktoré chodia, a dokonca si ešte môžu aj poskočiť, dve ruky, ktoré môžu pracovať , láskať, pohladiť, hlavu, ktorá ešte stále trochu myslí a k tomu všetkému čas, ten drahocenný agens, ktorý mi dovolil skoro osemdesiat rokov tieto dary využívať.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

Nie že by sa mi (a mojej žene) choroby celkom vyhýbali, ale bolo ich tak primerane veku, spôsobu života, našim „hriechom". Potomkovia tiež čo to dokázali a dúfam ešte dokážu (veď sa im dostalo podobných darov). Našiel som si „na prvý pokus" dobrú ženu, trávime spolu už 55 rokov a dokonca si stále ešte rozumieme, nie že by nad našim nebom občas neprebehla nejaká búrka, ale potom sa zakrátko vyjasní, rozsvieti slniečko, zažiari modrá obloha.

Ale v týchto dňoch - k tej symbolickej vo vzťahoch - pribudla i tá skutočná modrá obloha. Naplno zaklepala jar. O dôvod viac, aby som, keď prichádza nový deň, pozdravil slniečko (vraj aj východné filozofie poznajú pozdrav slnku, sun salutation), záhradku, v nej všetko čo kvetne, žije, rastie, všetko živé, čo ju obýva, čo sa v nej ozýva, čo v nej poskakuje a hľadá potravu.... O dôvod viac, na chvíľu si sadnúť do záhradného kresla , pokiaľ možno aj so sprievodkyňou tvojho života, rozhliadnuť sa, hlboko sa nadýchnuť, - a v takej chvíli je ti neskonalo dobre, zaleje ťa akýsi pocit obyčajného ľudského šťastia. Si šťasný človek.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ale aspoň niečo o tohoročnej jari. Prichádzala postupne, nenápadne, najprv nás pozdravili snežienky a bleduľky.

Obrázok blogu

 

Ani sme ich nestačili poriadne zaznamenať, keď ich vystriedal crocus (šafran) a s ním prvé včielky a čmeliak, prví vítaní návštevníci záhradky.

Obrázok blogu

 

Čoskoro sa prihlásil i botanický tulipán, potom ich nasledoval celý príval; náš Dedko tvrdieval, že je to iba taký plevel, burina - pripustil, že krásna.

Obrázok blogu

 

Medzi najrôznejšími farebnými variáciami sa objavili aj krásavci, ktorí sa neuspokojili s jednoduchým, obyčajným kalichom, museli si ho ešte vyzdobiť drobnou čipkou, parádnici.

Obrázok blogu

 

Rodov, farieb, variant tulipánov je neúrekom, od skorých až po tie, čo si dávajú na čas, v mimoriadne teplom počasí mali väčšinou krátky život. Nebyť toho, že ich načas vystriedala hyacinty, záhradka by bola na chvíľu posmutnela.

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu

 

Nesmiem zabudnúť ani na ovocné stromčeky, medzi prvými sa prihlásili broskyne; ich skromné kvety na pohľad ani neboli tak krásne, ale pred objektívom fotoaparátu sa vytiahli. 

Obrázok blogu

 

Ale prečo samé detaily, veď ten celok je práve tak pekný, pútavý, práve tak naplňuje pocitom radosti a šťastia tých dvoch, ktorí si ten farebný svet vytvorili, zaranžovali.

Obrázok blogu

Som šťastný človek, sme šťastní ľudia. Chápete nás ?

Imrich Lencz

Imrich Lencz

Bloger 
  • Počet článkov:  15
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mladé roky som prežil na Slovensku, aspoň takto sa chcem po skoro 60 rokoch vracať do miest a k udalostiam, ktoré ma sčasti formovali, pokračovať potulkami životom. A keďže celý môj život bol spojený s energetikou, dovolím si niečo poznámok i z tejto oblasti. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu