Ako si vytvoriť vlastný blog?

Tu nájdete informácie o tom, kto si môže vytvoriť blog na sme.sk, a návod, ako na to. Blog.sme.sk nie je bežným blogovacím serverom - okrem miesta na osobný blog väčšine blogerov poskytujeme aj propagáciu ich článkov na titulnej s

Písmo: A- | A+

Ako prebieha registrácia?
1. Ak nie ste registrovaný na SME.sk, vyplňte registračný formulár na tejto adrese. V prípade ak ste na SME.sk prihlásený, dokončite registráciu svojho blogu na tejto adrese
2. Pri novej registrácii bude overené, či ste zadali správnu e-mailovú adresu - pošleme vám na ňu správu s aktivačným kódom.
3. Keď na odkaz uvedený v e-maile kliknete, bude vaša žiadosť postúpená administrátorovi na schválenie. Žiadosti sú typicky vybavované v pracovných dňoch do 24 hodín (cez víkendy do 48 hodín). Čím viac informácií o sebe uvediete, tým skôr bude žiadosť schválená. Ak neuvediete dostatok informácií, žiadosť bude zamietnutá a môžete chybu napraviť vyplnením novej. Po schválení žiadosti dostanete e-mailom ďalšie inštrukcie.
4. Po prvom prihlásení sa ešte vaše články nebudú zobrazovať na blog.sme.sk. Stane sa tak, až keď si na blog pridáte svoju fotku a aspoň jeden článok a administrátori ručne overia splnenie podmienok, v pracovných dňoch spravidla do 24 hodín (cez víkendy do 48 hodín).
POZOR! Registráciou na blog.sme.sk sa zaväzujete dodržiavať Kódex blogera - prosím, prečítajte si ho ešte pred zaslaním žiadosti.
Čo ak chcem uverejniť len jeden článok a nechce sa mi kvôli nemu registrovať?
Na blogu je možné publikovať aj bez registrácie, prostredníctvom blogu "Prvý pokus". Článok nám môžete zaslať e-mailom i papierovou poštou.

Najčastejšie otázky k registrácii

Načo potrebujete toľko údajov o mne?
Musíme si byť istí, že sa nevydávate za inú osobu, a zároveň potrebujeme mať vaše pravé údaje, aby sme mohli texty prípadne zverejniť i v novinách a vyplatiť vám za ne honorár.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Čo ak chcem písať pod pseudonymom?
Na blog.sme.sk musia všetci autori písať pod vlastnými menami. Veríme totiž, že miest na anonymné vyjadrenie názoru je už na internete viac než dosť - z nášho servera chceme urobiť miesto pre diskusiu ľudí, ktorí sa za svoj názor nehanbia. Čitatelia navyše úplne inak vnímajú anonymné texty a inak články, pod ktorými je podpísaný konkrétny autor a aj diskusie k nim sú oveľa kultúrnejšie, čo by sme radi zachovali.

Čo ak naozaj nemôžem písať pod pravým menom a uverejniť vlastnú fotku?
Vo výnimočných prípadoch môžeme povoliť vystupovanie pod pseudonymom - treba však o to požiadať vopred a potrebu pseudonymu veľmi dobre zdôvodniť, napríklad reálnym ohrozením svojej kariéry, ak chcete písať o svojom zamestnávateľovi, a podobne. V registračnom formulári nám podrobne vysvetlite, prečo chcete pseudonym používať, my vašu žiadosť zvážime a rozhodneme (aj v prípade schválenia pseudonymu nám však musíte prezradiť vašu skutočnú identitu spolu s ostatnými údajmi, ktoré vypĺňajú všetci blogeri.) Ak vám povolíme pseudonym, môžete si pridať fotografiu, na ktorej nebudete úplne rozoznateľný - napríklad ste na nej odfotený z väčšej diaľky či v protisvetle. Nepovoľujú sa pseudonymy typu kačenka222 a podobné. Ak používanie pseudonymu neschválime, registrácia bude zamietnutá s tým, že žiadateľ musí vypísať novú. V prípade vážneho podozrenia alebo zistenia, že sa niekto bez povolenia registroval pod cudzím alebo vymysleným menom, redakcia môže blog deaktivovať až do hodnoverného preukázania identity.

Prečo musím mať na webe svoju fotku?
Neanonymita prospieva dôvere medzi autorom a čitateľmi. Fotografia blogera je však zároveň dôležitým grafickým prvkom - keďže grafika blogov na sme.sk je podobná, fotografia je vašou najlepšou šancou, ako si čitatelia môžu zafixovať váš blog v pamäti a neskôr sa k nemu vrátiť.

Môžem mať na webe akúkoľvek vlastnú fotku?
Nie. Fotka musí byť aktuálna (nie detská), musí vám byť na nej vidno tvár a nesmie byť graficky upravená natoľko, aby ste sa na nej nedali rozoznať (ak sme vám vopred nepovolili výnimku z týchto pravidiel - viď ďalšia otázka).

Ak sa prihlásim, zaručíte mi, že sa môj blog bude zobrazovať aj na titulke SME a na spoločnej stránke blog.sme.sk?
Nie. Hlavnou službou, ktorú vám ponúkame, je možnosť vytvoriť si u nás svoj osobný blog na adrese priezvisko.blog.sme.sk. Zobrazenie vašich článkov na blog.sme.sk a na iných stránkach v rámci sme.sk, teda ich propagácia na najväčšom slovenskom spravodajskom serveri, je len bonusom, ktorý konkrétni blogeri môžu, ale nemusia dostať. Postupne preto budeme z titulnej stránky vyraďovať niektorých blogerov, ktorí majú veľmi nízku karmu alebo ich texty odporujú našim predstavám o tom, kam by sa mali blogy na SME obsahovo uberať (napr. autori zverejňujúci texty prevzaté z hromadných e-mailov a podobne).

Dostane prístup na blog.sme.sk každý?
Nie, prevádzkovateľ si vyhradzuje v skúšobnej prevádzke kohokoľvek odmietnuť aj bez udania dôvodu. Štandardne však získava možnosť blogovať 95 % ľudí, ktorí splnia všetky podmienky uvedené vyššie.

Čo mám robiť, ak je moja žiadosť o blog zamietnutá?
Na webe je množstvo iných blogovacích služieb, kde si môžete bezplatne založiť blog v priebehu niekoľkých minút, bez toho, aby ste museli splniť akékoľvek podmienky. Odporúčame vám napríklad servery Blogger.com, Blog.sk alebo Bloguje.cz.

Tento dokument bol naposledy zmenený 13. 6. 2012

Informácie o blog.sme.sk

Informácie o blog.sme.sk

Bloger 
  • Počet článkov:  28
  •  | 
  • Páči sa:  47x

Správcami blogov sú Peter Nagy a Matúš Paculík. Ak máte nejakú otázku, alebo by ste sa chceli stať prémiovým blogerom, pošlite mail na adresu blog(at)sme.sk. Zoznam autorových rubrík:  Nezaradenáblog.sme.sk

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

53 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

278 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu