Pátrajú už roky a nevedia sa dopátrať. Zatiaľ zistili len to, že ak sa sliepky nakazia ľudskými adenovírusmi (Ad-37, Ad-36 a Ad-5) tak sú obézne. Momentálne sa skúma, aký je vzťah obezity a protilátok proti týmto vírusom, zistených v krvi človeka. Výsledok vraj budeme poznať skoro. Teória vychádza z predpokladu, že tieto vírusy sú zodpovedné za obezitu aj u ľudí.
Akoby už nebolo toho dosť a nestačila už vtáčia chrípka. Zdá sa, že pribudne ďalší dôvod nekonzumovať kuracie mäso, tak obľúbený pokrm nielen medzi chudnúcimi.
Bohatá Amerika nevie čo s peniazmi. Keby ich dali nám Slovákom, hneď by sme našli vinníka. Najväčší vinník sa nachádza na tanieroch Američanov. Je to tá fantastická stravovacia kultúra, ktorá dorazila už aj k nám. Američania exportujú obezitu do celého sveta vo forme fast foodov a hľadajú vinníka v kuríne.
Nedalo mi a keď som sa dočítal o teórii vedcov, ktorí skúmajú to, čo by Američania radi počuli, tak som vymyslel moju teóriu. Tiež je trochu vedecká, pretože som použil takmer presné merania.
Ako to začalo alebo ako som narazil na obéznu sliepku
Bola to láska na prvý pohľad. Krásna a vypasená sa len tak povaľovala v chladiacom boxe a ja som vedel, že to bude tá pravá. Hneď som si predstavil ako sa u mňa vyvaľuje na pekáči s roztiahnutými nohami a aká to bude bašta, až sa zahryznem do jej stehienka. Ani chvíľu som neváhal a hodil som si ju do nákupného košíka.
Ako som banoval
Sklamanie prišlo až po upečení. Bola to určite tá s adenovírusom. Pustila toľko šťavy, že to až na upečenú sliepku nebolo bežné. Nebola to priemerná kurka. Pozrel som sa do slovenských tabuliek a aj do nemeckých a hneď som zistil, že tu niečo nesedí. Sliepočka nebola zrejme miestna. Podľa slovenských tabuliek by mala mať kurka o váhe 1,6 kg – 9280 Kj a len 67,2 g tuku. No čo už narobím, zrejme bola cudzinka a pozrel som sa do nemeckých tabuliek. Je vidieť, že nemecké sliepočky na podvýživu netrpia. Lebo tu už má 1,6 kilová kurka 11120 Kj a 153,6 g tuku. Skúšam na ňu po nemecky, po francúzsky a ona nič.
No táto musela pochádzať z ešte lepšej krajiny. Z krajiny, kde si kurky žijú ako v raji, lebo tuku mala požehnane. Po naliatí do pohára ho bolo skoro 2 dcl. Žeby američanka?
Ako som chcel kurku zjesť a pred obéznym vírusom sa ochrániť
„Nevrátim ťa ja už do Ameriky“, povedal som si a pekne tú do bronzova upečenú krásavicu naporcioval. No stále som mal obavu. Čo ak od nej lapím vírus obezity? Čo keď budem práve ja ten nešťastník, na ktorom sa potvrdí tá bláznivá teória amerických vedcov? Musí predsa existovať nejaká ochrana, aby sa našinec od americkej sliepky obezitou nenakazil. A v tom mi to došlo. Že na to už neprišli tí Američania predo mnou. Rád by som videl, koľko miliónov stál už ten ich výskum a ja som na to prišiel. Tu, priamo na Slovensku, v domácich podmienkach, dokonca bez dotácií. Neuveriteľné.
Ako sa brániť obéznym sliepkam a nenakaziť sa od nich
Najlepšia ochrana je starostlivo zliať tuk do pohára. Stiahnuť zo sliepky kožu a hodiť to všetko susedkinmu psovi. Odkedy som takto začal kurky jedávať, tak nielen že som nepribral, ale dokonca aj schudol.
Žiadny strach pred obéznymi sliepkami, aj keby to boli američanky!
(Vždy keď sa pozriem na susedkinho psa aký je tučný, že až ledva kráča, tak si pomyslím: „Takto by som dopadol aj ja, keby som sa nechránil.“)