EURO - eufória "po slovensky"

Nezabudli sme pri tej eufórii na niečo...?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (18)

Posledných pár dní zažíva Slovensko EURO-eufóriu. Vyzerá totak, že tentoraz to Slovensku vyšlo. Všetci hľadíme do budúcna s optimizmom.

Médiá sú už niekoľko dní plné správ o zavádzaní EUR-a a o pozitívach,ktoré z toho vyplývajú. Myslím, že som nezaregistroval ani jednu negatívnu.Hádam len tú, že sa nám to EURO bude určitú dobu trošku ťažšie prepočítavať.

Sem tam sú správy preložené vyjadrením niektorého z dnešnýchvládnych politikov, ... toho "najvyššieho" nevynímajúc. Parádne toľuďom predviedli, ako to všetko pre nás pekne zariadili...

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Smutné je, že sa nikde neobjavila ani zmienka o tých, ktorímajú na fakte, že sa dnes na Slovensku platí EUR-om, a že Slovensko prosperuje,najväčšiu zásluhu.

Áno, reč je o členoch predchádzajúcich dvoch Dzurindovychreformných vlád a ich spolupracovníkoch.

Tieto euforické dni by si zaslúžili, aby zaznelo aspoň také"MALÉ" uznanie a slušné poďakovanie týmto ľuďom aj od nášho dnešnéhopremiéra. Patrilo by sa...

Dovolím si však tvrdiť, že jeho postoj a rétorika nenechávanikoho na pochybách, že by sa k takémuto činu nikdy "NEZNÍŽIL"...

Že tento fakt ale ušiel aj všetkým slovákom a hlavne médiám,aj tým nezávislým, je ale smutné. ... A tak trošku aj NÍZKE ! ... A ajNESPRAVODLIVÉ !

SkryťVypnúť reklamu

A preto, keď sme tak svorne skoro všetci zabudli, vyjadrimeaspoň niektorí z nás touto formou naše poďakovanie ľuďom, ktorí mali v rokoch1998 až 2006 odvahu politicky riskovať a presadiť reformy.

Reformy, ktoré nás dnes vyniesli medzi najúspešnejšieekonomiky sveta.

Boli to ľudia, ktorí mali správnu víziu a aj schopnostiuskutočniť ju. Boli odhodlaní neustúpiť od svojich zámerov aj v časoch, keďreformy v svojich začiatkoch "boleli" a pozitíva boli ešte vnedohľadne.

Neustúpili ani v časoch, keď opozícia (dnešná vládnakoalícia) bola v ich kritike neúprosná. A ani väčšina slovákov im už neverila !

Títo ľudia sú dnes tak trochu v ústraní a na okraji záujmuväčšiny slovákov. Bohužiaľ !

SkryťVypnúť reklamu

Samozrejme, treba povedať, že títo ľudia urobili aj chyby,tým sa asi nevyhne nikto. Voliči im ich vo voľbách v roku 2006 tvrdo spočítali.

Ale myslím si, že pozitíva ich krokov vysoko prevážia tienegatíva.

Preto im dnes aspoň touto formou posielame naše maléPOĎAKOVANIE.

Myslím si, že si ho od nás zaslúžia.

Ivan Dudáš

Ivan Dudáš

Ivan Dudáš

Bloger 
  • Počet článkov:  1
  •  | 
  • Páči sa:  0x

...fandím všetkým slušným a poctivým ľuďom Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu