....riaditeľa RTVS Mgr. Ľuboša Machaja vysmial do očí všetkým Slovákom „zasypanými exekúciami“ a všetkým ľuďom bez vlastnej strechy nad hlavou, povedal som si, že toto je moja blogerská derniéra, písať o politike ma prestalo napĺňať a písať infantilné blogy o šteniatkach a rozkvitnutých lúkach ja písať neviem.
Keď som si však dnes pozrel video Tomáša Tarabu, ako na naháňanie svoje popularity zneužil smrť mladej ženy v Nízkych Tatrách, rozhodol som sa zmobilizovať všetky svoje sily a na jeden blog sa ešte hecnúť.
Čo je doposiaľ nespochybniteľné. V piatok našli horskí záchranári 31-ročnú ženu pod vrchom Na Jame, pričom po asi 150-metrovom páde do žľabu utrpela vážne poranenie hlavy, ktoré bolo nezlučiteľné zo životom. Ju a jej partnera mal naháňať medveď. Prvotné informácie hovorili o tom, že mladú ženu zabil predátor, presnú príčinu smrti však určí až súdna pitva.
Táto tragická udalosť bola vodou na mlyn ekologickému zázraku modernej doby Tomášovi Tarabovi v boji o prvé miesto v súťaži popularity a na sociálnu sieť zavesil video, v ktorom nás s jemu vlastnou úprimnosťou presviedča, že je chudák z toho celý smutný, pričom si nezabudol kopnúť do Ústavného súdu, bruselských úradníkov, mimovládok, ekológov a spojiť túto smrť s nadchádzajúcimi prezidentskými voľbami, v ktorých odporučil nevoliť za prezidenta človeka, „ktorého budú voliť mimovládky“.
Toto viac ako trojminútové video splnilo svoj účel a v čase písania tohto článku nazbieralo viac ako 9 000 signálov obdivu a k tomu množstvo infantilných srdiečok.
Predtým ako si povieme, čo presne tento ekologický tupec povedal a tiež čo nepovedal, chcem zdôrazniť jednu vec. Nie som žiadnym zľahčovateľom rizík spojených s pobytom ľudí v divokej prírode, pri stretnutiach s medveďom, tento článok nie je hľadaním poľahčujúcich okolností pre medvede, je nepochybné, že tejto smrti stret s medveďom výrazne napomohol, toto nemá cenu zapierať, nemej dôležitú sú ale okolnosti, za ktorých k tomuto stretu došlo a hlavne kde k tomu došlo.
Nechajme však už prehovoriť majstra, pokúsim sa byť presný, aby som nebol pohnaný pred nejakú komisiu zloženú z Tarabu, Huliaka a Kuffovcov.
- „Táto tragická udalosť je následkom dlhoročnej politiky mimovládok nacicnutých na ministerstvo životného prostredia, kde nám rozprávali, že medveď je bylinožravec a nepredstavuje pre človeka žiadne nebezpečenstvo“.
Takže, prvým páchateľom tejto tragédie sú mimovládky a nie to, že miesto, kde k tejto tragédii došlo je medvedím teritóriom v piatom stupni ochrany, je neznačkované, pričom už od tretieho stupňa ochrany je pohyb mimo označených chodníkov zakázaný. Tento zákaz má chrániť nielen samotnú zver, ale aj turistov, aby sa predchádzalo k takýmto nešťastiam. Je mi to ľúto, ale tam kde došlo k napadnutiu medveďom, títo mladí ľudia nemali čo robiť. K tomu, že nám mimovládky rozprávali, že medveď je bylinožravec a nepredstavuje pre človeka žiadne nebezpečenstvo sa žiada podotknúť, že ja som toto počul len z úst Jána Budaja, ktorého tiež nepovažujem za etalón múdrosti v oblasti životného prostredia, ale možno Tarabu mimovládky o tom presviedčali súkromne
- „Ústavný súd svojim rozhodnutím znemožnil plošné odstrely medveďa, gratulujem Ústavnému súdu, verím že so svojou prácou spokojní, aj toto je vďaka vám“.
Takže tento kríženec Columba a Poirota odhalil ďalšieho páchateľa – Ústavný súd. Pod slovným spojením „toto je vďaka vám“ sa nedá predstaviť nič iné, ako to, že Ústavný súd nesie vinu za smrť mladej ženy, pretože ak by bol povolil plošný odstrel medveďov, k napadnutiu mladej dvojice v piatom stupni ochrany, mimo vyznačeného chodníka by nemohlo dôjsť.
Tomuto snáď už nemôžu uveriť ani priaznivci tohto „logika“.
„V prípade, že politici v Bruseli a úradníci odkážu Slovákom, že životy našich ľudí ich absolútne nezaujímajú a životy našich detí…“.
Taraba si potreboval kopnúť do Bruselu, nežiada sa mi to nijako komentovať, hádam len toľko, že ak niekoho nezajímajú životy Slovákov, tak je to práve Taraba, ale o to viac ho zaujímajú bruselské peniaze.
- „Myslím si, že je dôležité práve preto, aby v prezidentskom paláci bol prezident, ktorého nebudú riadiť mimovládky, pretože v opačnom prípade je ťažké od prezidenta riadeného mimovládkami očakávať, že by takýto návrh zákona podpísal“.
Naozaj neviem, či radí svojim lajkovačom, aby volili Danka, alebo Pellegríniho, skôr si však myslím že ten ktorého „riadia mimovládky je Korčok“. Takže stačí nevoliť Korčoka a medvedí problém bude vyriešený.
-“toto ( táto smrť, poznámka blogera ) je vyslovene výsledok aktivít tých extrémistických ekologických skupín, ktoré urobili zo Slovenska skanzeny , kde už sa nedá ani normálne pohybovať“.
Tak a máme ďalšieho páchateľa – ekologické skupiny. Členovia týchto ekologických skupín , však jednak majú vzťah k prírode, jednak príslušné vzdelanie, na rozdiel od fašistických skupín.
Predpokladám že v tejto veci miestne a vecne príslušný policajt spracuje uznesenie o začatí trestného stíhania, týmto mu navrhujem,, aby ako svedka vypočul Tomáša Tarabu, on mu už poradí, komu bude potrebné vzniesť obvinenie, neraz už dokázal, že je odborníkom aj na trestné právo.
Ministerstvo životného prostredia podľa Tarabu pripravuje právnu normu, ktorá „jasne stanoví odstrely medveďa v extravilánoch, napríklad v širších lokalitách pri turistických centrách, turistických chodníkoch, v prípade extravilánoch pri obciach a mestách“. Členom takejto komisie by som chcel pripomenúť, že táto tragická udalosť sa nestala ani na jednej z týchto lokalít, teda tento problém vôbec nerieši.
Na úplný záver. Hlúposť, zlo a nenávisť sa nikdy nemali tak dobre ako v dnešnej dobe, v dobe všadeprítomných médií. Napriek tomu, že nikdy v histórii nemohli byť tak dobre ukojené, ako v čase sociálnych sietí, paradoxne práve vďaka takýmto ľuďom, ako je ekopuk Tomáš Taraba vo mne klíči zrnko nádeje, že tento náš politický marazmus nemôže trvať dlho. Alebo je tiež možné, že začínam senilnieť.