HAMRANOVA DRUŽINA V STUDENOM, NEHOSTINNOM VESMÍRE

Hamranovej družine sa budeme venovať v druhej časti tohto článku

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Na úvod si povedzme, čo si najlepšie vybavíme pod pojmom studený, nehostinný vesmír, s ktorým sa táto partia mladých ľudí okolo policajného prezidenta musí vyrovnať.

            V prvom rade  stále je to vírus, ktorý nás vytrestal viac než 16 tisícami mŕtvych a miliardovými škodami. Keďže obmedzenia boli ( oprávnene ) drakonické, policajti čelili emočne premršteným reakciám ľudí. Túto šialenú pandémiu, pokraj ekonomického kolapsu a z toho plynúcu obrovskú mieru frustrácie v spoločnosti  polícia   napriek tomu že toto bol ťažko predvídateľný jav polícia zvládla.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

            Do kategórie čiernych labutí ( teória, ktorá skúma zriedkavé a ťažko predvídateľné udalosti, ktoré majú významné následky ) spadajú  aj následky expanzie  veľkoruského imperializmu na Ukrajinu v podobe desiatok až státisícov utečencov ukrajinských žien a detí na naše územie. Aj vďaka polícii sa zatiaľ darí vyhnúť kolapsu na pokraji humanitárnej krízy.

            Toľko udalosti nepredvídateľné, na ktoré sa nebolo možné pripraviť.

            Až polícia pod novým vedením sa začala systematicky zaoberať prokremeľskými lžami, ktoré sú prostredníctvom sociálnych sietí aplikované stovkám miliónov ľudí vo svete za pár dní. Aj keď muži zákona nedokážu  postihovať putinových „ kuchárov „, ktorí tieto trolie farmy financujú,  počas akcií Matrioška a Kaťuša padli prvé prelomové obvinenia slovenských občanov pre špionáž v prospech Ruska. Predstava, že toto by bolo možné za predchádzajúcich vlád je absolútne nereálna.

SkryťVypnúť reklamu

            Do  množiny „ studený, nehostinný vesmír „ zaradíme aj hodnotovo vykastrovaných politikov – Borisa Kollár a  Róberta Fica.  Politickým klaunom typu Andreja Danka a Ľuboša Blahu sa dnes venovať nebudeme, pretože by sme tým vyčerpali celý priestor vymedzený pre tento text. Sú a navždy zostanú len poľutovaniahodným predmetom anekdôt.

            Prostomyselný jedinec limonádových románov Boris Kolár nazval vyšetrovateľov okolo  Jána Čurillu „ čurillovskou mafiou „ Aj keď ho považujem za človeka, ktorý zvládne len polovicu písmen z abecedy, práve on by mal vedieť čo je to mafia. Tieto slová nám mnoho prezrádzajú o autorovi. Vyšetrovanie trestných činov je trochu zložitejšia vec, ako posielanie srdiečok a vyfoteného famfulína prostredníctvom sociálnych sietí svojim faninkám s vlhkou vagínou.

SkryťVypnúť reklamu

            Útoky Róberta Fica na vyšetrovateľov NAKA sú síce zvrátené, ale sebecky racionálne. Tomuto nezodpovednému šialencovi ide o to, či zbytok života strávi v árešte, alebo nie. Viac slov si nezaslúži.

            V ére Tibora Gašpara najväčšiu hrozbu pre políciu predstavovali tí, ktorí  sedeli na jej vrchole. Na tlačovkách sme boli konfrontovaní s niečím, čo sa nedá nazvať inak ako nesúvislá mätež slov, ktoré neniesli žiadny význam.  U Michala Hamrana slová dostávajú svoj pravý zmysel, nezostávajú prázdnymi zvukmi a tým opravuje povrchný a skreslený mediálny obraz polície  Až partia okolo Hamrana pochopila, že polícia nie je len uniformná vojenská jednota kasárenského dvora, ale permanentne vyvíjajúci sa organizmus. Naprávajú zlyhania z minulosti v režime  - identifikácia problému, stanovenie príčiny, stanovenie riešenia.

SkryťVypnúť reklamu

            Morálne ukotvení ľudia v čele polície a správne zvolený demokratický štýl riadenia, ktorý je charakterizovaný nielen v obojstrannej komunikácii medzi nadriadeným a podriadeným, ale aj v komunikácii s verejnosťou, znova povedie k nárastu dôvery ľudí v túto inštitúciu, ľudí, ktorým má polícia slúžiť.  

Ivan Mlynár

Ivan Mlynár

Bloger 
  • Počet článkov:  49
  •  | 
  • Páči sa:  840x

Verím v pravdu a spravodlivosť, verím v potrebu zmeny v spravovaní našej spoločnosti Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
SkryťZatvoriť reklamu