KRVÁCAJÚCA UKRAJINA JE ŠANCOU SLOVENSKA ZBAVIŤ SA PLEBEJSTVA

V jednom zo svojich blogov som nazval Slovensko „ kráľovstvom plebejským „ ( rozumej kráľovstvom poddaných )

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Písal som o tom, sme národ, ktorý niekoľko storočí zápasí s historickými hendikepmi, že ako jediný národ z V4 sme nemali slovenských kráľov, slovenskú šľachtu a aj mená zemanov zneli podozrivo maďarsky a typický bol pre nás úslužný predklon pred vrchnosťou.

         Za tento svoj názor, ale aj iné som si narobil mnoho nepriateľov a vyslúžil riadnu dávku žlče. Dozvedel som sa o sebe, že som eurofašista, liberálofašista, zapredanec amíkov, antivlastenec a už vôbec nie Slovan.

         Keďže každá normálna spoločnosť je názorovo rozdelená a žiadna slobodná spoločnosť túto rôznosť nezakrýva, nesúhlas beriem a aj s urážkami dokážem žiť.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

         Ak však chceme spútať svojich démonov, či sa nám to páči alebo nie, je potrebné si najskôr démonické tiene našej duše pravdivo pomenovať.  Nepatrí do našej histórie aj prejav prezidenta slovenského fašistického štátu z Holíča kde povedal, že národ je povinný zbaviť sa svojho škodcu, ktorým boli Židia ? Zbavil sa ich, skončili v plynových komorách . Ako inak to nazvať, ako nedôstojným predklonom pred Hitlerom ?

         Opakovane nevychádzam z údivu pred vazalským predklonom voči spoločnosti, ktorá po stáročia považovala násilie a bezprávie za normálny stav, voči ruskej spoločnosti. To, že „ nás sa to netýka „, že „ to nie je naša vec „  považujem za ospravedlnenku za vlastný strach.

SkryťVypnúť reklamu

         Masaker na Ukrajine nám dáva šancu zbaviť sa nálepky plebejstva, odmietnime strašenie politikov, pre ktorých je politický kalkul na prvom mieste a pre ktorých sú typické jarmočné spôsoby. Ukrajinci trpia za historické zlyhanie západu, ktorý svojou nečinnosťou vychoval teroristu.

Postoj Orbána, že priamo cez maďarské územie nie je možné dodávať zbrane a zbraňové systémy na ukrajinské územie, ale ak tieto zbrane budú dodané cez ďalšiu krajinu NATO    tak áno, považujem to za vrchol cynizmu a konzumný predvolebný folklór.

         Názoru, že Putin sa zastaví na východnej hranici Ukrajiny chýba elementárna logika, pretože ten zlotrilec nevedie vojnu proti Ukrajine, ale  proti hodnotám, na ktorých je založená liberálna demokracia, na ktorých stojí celá západná civilizácia – vedie vojnu proti demokracii, slobode, právnemu štátu, spravodlivosti.

SkryťVypnúť reklamu

         Svoju hrdosť nedokážeme tak, že si kopneme do ľudí, ktorí sa narodili iní ako sme my  „ len tak z dlhej chvíle „ , ale že práve teraz sa zo svojho historického predklonu vyrovnáme.

         Viem že za tento môj názor budem vyhlásený za vojnového štváča a  za piatu kolónu amerického terorizmu, ale najefektívnejšou pomocou pre Ukrajinu je vyhlásenie bezletovej zóny nad jej územím a masívna dodávka zbraní a obranných zbraňových systémov. Zdôrazňujem dodávka na územie Ukrajiny a na požiadanie Ukrajiny, teda na územie, ktoré Ukrajine stále patrí. Len tak zabránime, aby vojnové monštrum ďalej masakrovalo civilné obyvateľstvo a my sa zbavíme biľagu plebejstva. 

Ivan Mlynár

Ivan Mlynár

Bloger 
  • Počet článkov:  49
  •  | 
  • Páči sa:  841x

Verím v pravdu a spravodlivosť, verím v potrebu zmeny v spravovaní našej spoločnosti Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu