TÍ, KTORÍ ŽERÚ PSY A MAČKY A TÍ DRUHÍ.

V jednom zo svojich predchádzajúcich blogov som sa v úvode venoval tvorbe názvu blogu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Napísal som, že síce šokujúci názov predáva a nemá byť príliš gýčovitý, ale musí byť pravdivý. Názov tohto článku myslím spĺňa všetky tri podmienky. Áno, je aj pravdivý. Po ruskej armáde na Ukrajine  sa našli na niekoľkých miestach pozostatky po hodovaní ruských vojakov na psoch a mačkách. Našli sa ich labky pribité na drevenom rebríku ( tí, ktorí vyrastali na dedine vedia, že takto sa zvieratá sťahovali z kože ) a tiež zvieracie vnútornosti, teda zbytky po ruskej hostine. Hovoríte, že je to normálne ? Ale choďte .Toľko na vysvetlenie názvu článku, poďme k „ tým druhým „.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

          Prvá svetová vojna, studená vojna, čo majú tieto dve historické udalosti spoločné ? Prvú svetovú vojnu nerozdýchalo fašistické Nemecko, čo viedlo k druhej svetovej vojne, studenú vojnu, ktorá bola konfrontáciou medzi zastupiteľskou demokraciou a totalitnou leviatanskou totalitou nerozdýchal fašistický režim v Kremli, čo má za následok masakrovanie Ukrajincov. Nemôžem sa ubrániť pocitu, že Ukrajinci umierajú aj preto, lebo sa Západ z dostatočnej vzdialenosti pozeral na vojenské prehliadky v Moskve, uctievanie vodcu a prerod obyčajného vychcanca Putina v dizajnový národný mýtus. To, čo vnímam ako fakt je, že Západ prejavil fatálnu neschopnosť v obrane hodnôt, na ktorých je postavený, že tieto hodnoty boli na predaj za plyn a ropu a práve táto slabosť umožnila šialenému cárovi uskutočniť v mene denacifikácie a demilitarizácie svoje zvrátené vízie. V jeho primitívnom svete denacifikácia znamená vyvražďovanie Ukrajincov, ktorí nechápu, že Ukrajina je len kolóniou veľkého Ruska a demilitarizácia znamená rozdrvenie samostatnej  Ukrajiny silou.

SkryťVypnúť reklamu

          Relevantná otázka znie, čo potom, keď ruský kretén, ktorému prestali fungovať brzdy vojnu prehrá ?

          Chápem odpor určitých vrstiev proti globalizácii, ale ak nechceme tú istú chybu urobiť tretí krát, musíme si priznať, že tu už nejde o pochybný pocit spiklenectva, ale o existenčnú nevyhnutnosť. Je nevyhnutnou podmienkou vybudovať skutočnú silu, ekonomickú aj vojenskú, pretože emotívne deklarácie sú na netvora neúčinné, ak nie sú podporené ekonomickou a ozbrojenou silou. Systém paneurópskej obrany  je potrebné rozšíriť o všetky štáty, ktoré zdieľajú tie isté hodnoty, princípy, idei, ideály ako my, splnia podmienky pre vstup a zároveň oň požiadajú. Do úvahy prichádzajú Švédsko, Fínsko, Gruzínsko, Rakúsko. Zároveň je potrebné vytvoriť podmienky na pôde OSN na zasahovanie tohto "svetového policajta „ mimo hraníc NATO v prípade vyvražďovania jednej skupiny skupinou druhou, teda že sa bude jednať o genocídu.

SkryťVypnúť reklamu

          Taktiež nepovažujem za ekonomický utopizmus vytvorenie nového centra globálnej ekonomickej moci prepojením Európskej únie a krajín Severnej Ameriky minimálne vytvorením skutočnej zóny voľného obchodu.

          Len takto zabránime tomu, aby  nás Putin „ zachránil pred hrozbou hriešneho liberalizmu „ a aby sa mohli naplniť slová W. Churchilla : aby cesty budúcnosti zostali otvorené nielen pre nás, ale pre všetkých, nielen pre dnešok, ale aj pre nasledujúce storočie“.

Ivan Mlynár

Ivan Mlynár

Bloger 
  • Počet článkov:  48
  •  | 
  • Páči sa:  833x

Verím v pravdu a spravodlivosť, verím v potrebu zmeny v spravovaní našej spoločnosti Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu