reklama

Čaputovej@comp: Zjednocovací proces občanov SR bol práve odštartovaný ! Za úpravu dôchodkov o 3% od polroka 2022. Mor ho!

Kým? Zástupcami 10-tich občianskych iniciatív a organizácii na tlačovej besede TA3 v pondelok 13.3.2022. SME - jedno.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Za prítomnosti zástupcov Jednoty dôchodcov Slovenska. Kresťanských dúchodcov SR, ZMOSu, Konfederácie odborových zväzov, poberateľov zdravotnej starostlivosti, zdravotných sestier a zdravotníkov, kúpeľníkov SR a ďalších.

A vládnym činiteľom, ani zákonodarcom NR SR či prezidentke nepomohol ani schválený zákon o odblokovaní na Internete a sociálnych sieťach ! Vystúpili neochvejne, priamo a čestne i pravdivo.Veríme, že nájdu primeranú odozvu aj na zajtrajšom zasadnutí poslancov NR SR....

Uvediem pár otrasných faktov v neprospech slovenských seniorov, matiek s deťmi a školopovinnou mládežou:

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

1/ slovenská vláda dáva mesačný zdravotný príspevok na jedného seniora vo výške 31€, kým česká 78€ a ten je momentálne upravený na 71€/mesačne! Rozdiel viac ako dvojnásobný - 40€ mesačne, ak chcete 480€ ročne, čo je skoro jeden priemerný dôchodok v SR; špinavosť a hanebnosť, ak zoberieme do úvahy fakt, že z 1.400.000 dôchodcov pracovali dve tretiny za Československa do konca roka 1992; mali by mať rovnaké priemerné dôchodky i rovnaký zdravotný príspevok od štátu SR; hanebné rozdiely v zdravotnej starostlivosti štátu SR o obyvateľov-seniorov; diskriminácia občana poľa štátnej príslušnosti ako vyšitá;

SkryťVypnúť reklamu
reklama

2/v parametre odzrkadľujúcom reálnu životnú úroveň obyvateľstva sme boli za čias Ficových vlád i vlády "prázdnej špajze!" P. Pellegriniho na šiestom v EÚ; za vlád I. Matoviča a E. Hegera sme sa kvalifikovane prepadli na posledné - 27. miesto v EÚ - za iba dva roky ich vládnutí zmeny. K najhoršiemu v SR i EÚ;

3/ na kúpeľnú liečbu si vláda dovolila schváliť "empaticky a prosociálne! "a aplikovať v roku 2022 rovnaký štátny príspevok ako v roku 2019, teda pred pandémiou Kovidu-19; napriek evidentnej inflácii, minimálnemu zvýšeniu dôchodkov, zdražovaniu energií, cien tovarov a služieb, pohonných hmôt a pod. Beštiálny postup. Pritom je evidentné, že ľudia s následkami Korony potrebujú kúpele a rehabilitáciu. Antihumánne postoje vlády SR a ministra financií.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

4/ Z dôchodku v sume 350€ zostanú seniorovi 2€ na deň na nákup potravy. Kúpi za ne jednu 2litrovú minerálku, pol chlebíka, jedno jabĺčko a pár mandariniek , lebo banánov. Nič viac. Lepšie nie ja na tom ani občan s dôchodkom o sto€ vyšším. Ten má denne na stravu príspevok tri eurá. Dospelý Ukrajinec má za noc a stravu priznaných 7€ denne. Podstatne viac. Hoci je tu i ubytovanie. To však nie je viac ako 2€ na deň napr. na chate , v záhradnom domčeku či v súkromnom dome. A nebude ani toľko, ak sa oteplí.

Pokračovať? Nečudo, že zúčastneni konštatovali zjavnú diskrimináciu kompetentných voči sociálnym požiadavkám domáceho obyvateľstva a cudzincov, hlavne migrantov z Ukrajiny!!! Prvotné nadšenie a zápal z pomoci migrantom v SR sa začína strácať, veľavážení vládnuci politici !

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Zleteli orly z Tatry - naši slovenskí dôchodcovia -

tiahnu na podolia - i medzi koaličných poslancov NR SR.

A ty senior - Mor ho! Hoj Mor HO! detvô môjho rodu - kto kradmou rukou siahne na Tvoju slobodu!

A čo i tam dušu dáš v tom boji divokom - Mor Ty len! A voľ - nebyť - ako byť otrokom!

A rukojemníkom mocných v SR, dodávam so Samom Chalupkom.

A teraz nás vospolok môžete tradične smelo označiť, pp. Čaputová. Heger, Matovič, Bo. Kollár, Krajniak, Remišová, Sulík@comp označiť za ruských trollov, Putinovu piatu kolónu, antivaxerov etc . Pravda napokon vždy zvíťazí. Tešíme sa na najbližšie parlamentné voľby.

Vláda ignoranciou rozdeľuje spoločnosť (!), potvrdili zúčastnení na tlačovke svorne a jednoznačne. Vy nás rozdeľujete, pani Čaputová. No. formálne a deklaratívne hlásate jednotu a voláte po nej prázdnami rečami. Blá, blá, blá, blá..... Ako skoro vždy. Knieža Svätopluk sa v hrobe obracia so svojimi troma prútmi zjednotenia starých Slovienov v časoch Veľkej Moravy !

Dnes podnikám poslednú cestu do Košíc za očkovaním vakcínou Johson, keďže v Prešove zrušil predseda KSK M. Majerský očkovanie v Epérii v piatok 12.3.2022 v rámci boja voči nám seniorom o 200€ prilepšenie v starobe. Hanba jeho praktikám!!!! To len na dokreslenie ako sa štát i Prešovský samosprávny kraj správa voči seniorom... Držte nám palce, priatelia.

pozorovateľ a prosocJoker- senior Ivan Olejár PhVKI - prosociálny hybridný virtuálny križiak Internetu, Prešov, 13.3.2022;

Ivan Olejár

Ivan Olejár

Bloger 
  • Počet článkov:  982
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som kritický, no zvyčajne naznačím, či priamo ponúknem riešenie problému. Rád totiž projektujem. Dokonca donedávna, kým ma neodstavili slovenskí demokrati, som ho aj vyučoval deti a školskú mládež veľmi aktívne. Presnejšie - učil som ju tvorivo mysleť, vyjadrovať a obhajovať svoje publikované názory, konanie a presvedčenie. To sa dnes v špinavom svete, nás dospelákov nenosí a hlavne nehodí. A preto som v malom školstve SR . dva roky pred dôchodkom dolietal až ták, že som sa komplexne zdravotne i osobnostne dezintegroval, po našom - zrútil Postupne sa uzdravujem a veľmi mi pri tom pomáha práve činnosť blogera. Fakt, že sa môžem s Vami podeliť o denne zažívanú realitu. Hlavne v SR! Som katolícky veriaci, absolvent 4 úspešných VŠ štúdií i držiteľ výučného listu v profesii stolár. Som aj laický teológ - absolvent RKCM bohosloveckej fakulty UK v Bratislave. Život ma neraz poriadne vyfackal , no náš Pán zároveň podržal. Vďaka Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

49 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

747 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu