Český vojenský historik Tomáš Rěpa: Putin se sekl a v máji by mohol konflikt uhasnúť. Hanbite sa za násilie v 21. storočí -euroobčan Putin Voloďa. MIR

Vojnová operačná misia na Ukrajinu Vj. Putina sa premenila na klasickú vojnu s obeťami aj na civilných životoch. R.I.P.

Český vojenský historik Tomáš Rěpa: Putin se sekl a v máji by mohol konflikt uhasnúť. Hanbite sa za násilie v 21. storočí -euroobčan Putin Voloďa. MIR
Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Ruské rakety za tri týždne zasiali aj mestá západnej a východnej Ukrajiny ako Žitomír, Ľvov, Vinniciu, Mariupoľ, Dnipro, Cherson, Charkov malé mestá i hlavné - Kijev. Obetí sú tisícky. Civilov i vojakov. Batoliat, detí, mládeže i seniorov. Z krajiny utieklo za hranice už 3. milióny migrantov. Všetko charakteristiky vojnového konfliktu mister Putin, nie vojenskej operácie, ako lživo tvrdíte pred svetom a spriatelenými krajinami, vrátane Číny. Vymklo sa Vám to totiž plne z rúk. Preto Vás včera nazval americký prezident Joe Biden po prvýkrát pred novinármi - VOJNOVÝM Z L O Č I N C O M !!! Koledoval ste si o to, súdruh Putin Vladimír. Dosiahol ste méty krutovládcov Hitlera i Stalina v 20. storočí. Vy, v 21.! História i svet už na Vás nikdy nezabudne. Ako vojnového štváča a zločinca! Konečne je aj bezletová zóna aspoň nad Donbasom zo strany Ruska pre rakety ničiace civilné obydlia.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Marijupoľ. Novodobý - Leningrad, či Stalingrad. Možno horšie. Totálny nedostatok pitnej vody pre občanov Mariupoľa. Ľudia i deti v krytoch pred raketovými vojskami Ruska zo vzduchu ! Ohromné hrdinstvo Ukrajincov. Nedostatok potravín a nápojov. Hlad a bieda civilného obyvateľstva Mariopoľu. Vybombardované školy, domy, činžiaky, obchody, divadlá, nemocnice, infraštruktúra, letisko a pod. Nefungujúce a odstreľované Rusmi a Čečencalmi a Sýrčanmi. A streľba na HUMANITÁRNE K O R I D O R Y !!!! A živý odpor obyvateľov MariaPoľu - zachvaťčikom a okupantom. Sláva Ukrajine. Gerójam sláva! No, prekvapujúco, v Mariapole ostali pre civilistov ZAMKNUTÉ pravoslávne chrámy !!!! To je veľmi ďaleko od myšlienok všeslovanskej vzájomnosti deklarovaných ako obhajoba špeciálnej armádnej operácie Ruska voči Ukrajine V. Putinom v predvečer útoku na Ukrajinu - skoro ráno 24. februára 2022 v prejave a medzi patriarchom pravoslávnej Cirkvi v Rusku - Kirilom Garbiarom z rozprávky do rozprávky.

SkryťVypnúť reklamu

Starosta Mariupoľa Vadim Bojčenko potvrdil, že sa boje preniesli už do centra mesta. V uliciach sú podľa jeho slov tanky a počuť rany z guľometov. Ľudia sa schovávajú v krytoch. Ľudia z pivníc už vonku nevychádzali dva týždne ! Podobne v Charkove.

Bojčenko hovorí, že viac ako 80 percent obytných budov je poškodených alebo zničených a 30 percent z nich nie je možné obnoviť. Poškodených je 80% obytných budov! "Neexistuje už žiadne centrum mesta. V meste sa nenachádza jediný kúsok pôdy, ktorý by nebol zasiahnutý vojnou."

Operácia na záchranu ľudí z krytu pod zbombardovaným divadlom podľa neho pokračuje, počet možných obetí si netrúfal odhadnúť. (BBC). Tri obete, z toho jedno D I E Ť A . Na Ukrajine je zatiaľ, k 28.3.2022 - do 900 civilných obetí.

SkryťVypnúť reklamu

Čítajte viac: https://svet.sme.sk/c/22863658/ukrajina-rusko-vojna-online-minuta-po-minute-18-3-2022.html?ref=njctse

Pápež František jasne charakterizoval dnes násilný konflikt na Ukrajine ako - zvrhlé zneužitie moci politikmi Ruska a požaduje nenechať žiadny pokus o vyriešenie sporu bokom politikmi sveta. Aký obrovský rozdiel medzi prístupom pápeža katolíckej Cirkvi Františka a kolaborantom s V. Putinom - patriarchom Rusi -zbabelcom Kirilom. Ktorý nechal zatvoriť pravoslávne chrámy v Mariupole i inde ako spoľahlivú ochranu pred bombardovaním, streľbou a násilnou agresiou vojsk a bojujúcich armád. Smrad Kiril.

SkryťVypnúť reklamu

Hanbite sa pred sebou, pred pravoslavnými veriacimi i pred tisíckami Rusov protestujúcimi vo vyše 6O mestách po Rusi i emigrujúcimi v súčasnosti z Ruska - vedcami, umelcami a inteligenciou Ruska - takto prejavujúcimi svoj odpor k vašej špeciálnej operácii, ktoré prerástla v násilnú krutú vojnu, súdruh Putin, len a len dôstojník štátnej KGB z čias Ríše ZLA - ZSSR - Zväzu sovietskych socialistických a podotýkam, že ˇL U D O V Ý C H !!!! republík. Ako Donecká, Luhanská a možná Chersonská na Ukrajine. Hlavný strategický cieľ vašej vojenskej armádnej operácie ako ste nazvali svoje vojnové šialenstvo a besnenie. Rozdelenie slobodnej Ukrajiny na prozápadnú a Vami ovládanú Východnú Ukrajinu s najmenej 3(!)ľudovodemokratickými republikami. Akým bolo rozdelenie Nemecka po II. svetovej vojne medzi víťaznými veľmocami !!!! Geopolitický klin skrz srdce matičky Európy !!!!! Hanbite sa občan V. Putin.

Nositeľ Nobelovej ceny za fyziku - ruský vedec - Konstantin Novoselov a vyše 370 vedcov Ruska podpísalo deklaráciu odsudzujúcu agresiu Ruska na Ukrajinu. Bez podpory CERNu a iných vedeckých inštitúcií je ruská veda na kolenách, potvrdil. Rusko stratilo výsostné právo na vesmírnu stanicu MIR. Rusi sa vyhrážajú, že stanicu nechajú napospas, že ruské časti z nej demontujú a znefunkčnia ju pre svet. Dnes tam pracuje 7 medzinárodných kozmonautov, z toho traja Rusi. Na stanicu dnes však lieta americká s raketa Crew Dragon, takže monopol ruských rakiet Proton na cesty z povrchu Zeme k MIRu sú minulosťou. Dnes z Bajkonuru odštartovala náhradná skupinka troch Rusov.

Zakončiť túto minianalýzu sa mi žiada aktuálnou básňou legendárneho pesničkára Karla Kryla:

" Je hrozný tento stát - Putinovo Rusko - když zas se musíš divat -

jak zakazují psát, demonstrovat a spívat.

A znovu je im málo - poručují detem,

-modlit se - jak si přeje - Veličenstvo K A T - Putin V.!!!! "

pozorovateľ udalostí a prosocJoker Ivan Olejár; Prešov, 18.3.2022;

Ivan Olejár

Ivan Olejár

Bloger 
  • Počet článkov:  829
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som kritický, no zvyčajne naznačím, či priamo ponúknem riešenie problému. Rád totiž projektujem. Dokonca donedávna, kým ma neodstavili slovenskí demokrati, som ho aj vyučoval deti a školskú mládež veľmi aktívne. Presnejšie - učil som ju tvorivo mysleť, vyjadrovať a obhajovať svoje publikované názory, konanie a presvedčenie. To sa dnes v špinavom svete, nás dospelákov nenosí a hlavne nehodí. A preto som v malom školstve SR . dva roky pred dôchodkom dolietal až ták, že som sa komplexne zdravotne i osobnostne dezintegroval, po našom - zrútil Postupne sa uzdravujem a veľmi mi pri tom pomáha práve činnosť blogera. Fakt, že sa môžem s Vami podeliť o denne zažívanú realitu. Hlavne v SR! Som katolícky veriaci, absolvent 4 úspešných VŠ štúdií i držiteľ výučného listu v profesii stolár. Som aj laický teológ - absolvent RKCM bohosloveckej fakulty UK v Bratislave. Život ma neraz poriadne vyfackal , no náš Pán zároveň podržal. Vďaka Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu