Najzodpovednejšia hlava?! Kdeže - sabotér

Písmo: A- | A+

Politická úderka znovu zapracovala a pred hodinkou mi zrušila obsah môjho blogu. Doteraz som dával resetovaním a ďalšími akčnými operáciami svoj PC do poriadku. Podarilo sa, tak sa vraciam k nosnej téme tohto originálneho blogu.

Takmer nulová čitateľnosť mojich správ je spôsobená a faktom, lebo často tnú do živého. NO, NIE VŠEVEDKOVSKÝM a VYZÝVAVÝM ŠTÝLOM REDAKTORKY DENNÍKA N - M. TÓDOVEJ, ale mojim vlastným a maximálne asertívnym komentárom. Jej, už na podnet exnovinára P. Tótha hrozí rok basy natvrdo. Asi zaslúžene. Únik informácií a bezostyšná manipulácia s nimi v politickom boji nemôže byť základnou metódou serióznej práce publicistu, novinára či občana - tvorcu blogu. To je aj mnou akceptovaná zásada. Skoro totálny neúspech mojich posledných 20-tich blogov poklôladám za dôsledok utajenej cenzúry pracovníkmi serveru SME.sk. Opakujem však trpezlivo a vysvetľujúco - že ich reálna ČITATEĽNOSŤ - nie je rozhodujúcim kritériom ich kvality a originality. Lež ich pravdivosť a údernosť i železná a často nepriestrelná logika. Moji oponenti nemajú šancu úspešne argumentovať a spochybňovať ich v dialógoch.

A teraz k hlavnej téme z nadpisu blogu.

Hlava bratov gréckokatolíkov na Slovensku na púti v Ľutine plamenne vyzývala veriacich na osobné stretnutia s pápežom Františkom, osobitne 14. septembra v Prešove na omši na slávnosť Povýšenia svätého kríža. Všetko, okrem chorých na lôžku, hor sa do Prešova na stretnutie s pápežom Františkom, horlil arcibiskup Babjak, o.i., člen Slovenskej biskupskej konferencie. Čo tým spôsobila hlava pomazaná, v čase pandémie nastupujúcej tretej vlny u nás na Slovensku?! Nie menej ako, keďže podľa včerajších oficiálnych vyjadrení našich spravodajských agentúr je biskup Babjak kovidovo pozitívna osoba a je v t.č. už v KARANTÉNE, hoci bol predtým aj zaočkovaný (!), že vedome, možno nevedomky zapríčinil:

1/ keďže ako priznáva , že už v čase slúženia omše pápežom Františkom, pociťoval príznaky nastupujúcej nádchy a respiračných problémov, ohrozil ako zaočkovaný bacilonosič samotného pápeža ako osobu z kategórie NAJRIZIKOVEJŠÍCH na ochorenie spôsobené KORONA VÍRUSMI, keďže František je vo veku 84 rokov; i členov jeho doprovodu, nuncia a možnú nákazu iných zahraničných osobností;

2/ priamo ohrozoval tisíce spoluobčanov Slovenska pri kontaktoch v čase návštevy pápeža Františka, osobitne aj pri kontaktoch prostredníctvom papamobilu pri zvítavaní sa s veriacimi bezprostredne pred, počas a po svätej omši na sviatok povýšenia svätého kríža; to sú pravdivé fakty, priatelia; už chápete, prečo sa odporom čítajú a rozširujú mnou tvorené spravodajská blogy?; som rád, že ste to práve pochopili...;

3/ priamo hrozil aj všetkých členov Biskupskej konferencie Slovenska počas C E LE J návštevy pápeža na území Slovenska v dňoch 12. až 15. septembra 2021, čím zlyhal ako občan, pre ktorého platia rovnako schválené právne zákony a vyhlášky ako pre nás všetkých - jeho spoluobčanov.

Aj preto žiadame od kompetentných o spravodlivé a nestranné posúdenie všetkých okolností sociálnych pohybov a kontaktov bacilonosiča - otca arcibiskupa -počas pápežskej návštevy Slovenska. Padni, komu padni ! Jeho priebeh ochorenia Kovidom-19 nie je pre nás rozhodujúci. Ide o podstatu jeho málo zodpovedného konania voči Bohu, sebe samému i voči blížnym.Čo vy na to- pp. Mika, Heger, Turčanová, Majirský, Krčméry @comp?!

Zamedziť kontaktom so zhromaždením - prítomných na svätej omši vyše dvojmetrovým oplotením pripomína nie tak dávne a pre nás Slovákov tragické a hanebné časy transportácií židovského a rómskeho etnika...Ako, nebe a dudy v porovnaní s nevysoku symbolickou a dôstojnou ochranou v stredu Šaštíne-Strážach - pri celonárodnej púti za účasti pápeža Františka. . Aj to sme si všimli a porovnali, otec Babjak.

Ja sám som v Prešove v utorok som bol bezprostredne za vyše dvojmetrovým dvojitým oplotením pri VŠ komplexe pri stanovisku záchrannej lekárskej a zdravotnej služby a pomoci. Poskytol som aj osobné interview našej spravodajskej televízii TA odvysielané v správach pod titulkom "Veraci ta plotom", ktorý je možné vyhľadať v archíve a podcastoch TA3. Doporučujem. Cítil som sa PRI ICH VZHLIADNUTí PONÍŽE A NEDôSTOJNE AKO OBČAN n-tej kategórie (mám úspešne absolvované 4 vysoké školy, vrátane katolíckej teológie!!) GETA zvaného Prešov, z ktorého ste ho na najmenej tri hodiny urobili ako hlaní organizátori stretnutia s pápoežom Františkom. Škoda, že sa nedozvie o záludných praktikýách !!! Mne blogy nečítajú na pápež je doma. Hoci by som mohol napíásať priamo nunciovi...... Rozhodne - NIE ako slobodný občan SLOBODNÉHO KRÁĽOVSKÉHO MESTA PREŠOV. Pritom som rodákom tiež - z kráľovského mesta Krompachy na Spiši. Aj vďaka vám, pán Babjak.

No, Boží mlyn, zas raz spravodlivo zamlel. Prajem Vám, skoré uzdravenie a ľudské vytriezvenie z pýchy, ktorá je koreňom každého hriešneho a príliš sebaistého konania a akcie jednotlivca v hierarchickom rebríčku. Aj prihorlivého. Doporučujem Vám aj verejné ospravedlnenie sa všetkým prítomným občanom a aj tým, ktorých dokonca polícia a silové zložky hodinu pred liturgiou už nevpustili ani do priestorov bezprostredne pri plote, vo vzdialenosti do 10 metrov od plota. Považujem to za nehoráznosť, potlačenie základných ľudských práv skupiniek občanov SR ("!) A len a len za demonštráciu sily uniformovaných represívnych orgánov štátu SR !!! 32 rokov po Nežnej revolúcii - sme to v Prešove takto dopracovali... Domrvili.

Občanom-organizátorom stretnutia s papom Františkom - Večnaja hanba , nie pamjať, ako spievame. Konkrétny dôkaz? Posúďme spolu čitatelia blogu.

Môj vnúčik z druhého kolena Miško, ktorý už ako necelo trojročný VEDSOME a láskavo spína ruky k Pánu Ježišovi, čím nás veľmi udivuje, moja neter, matka dvoch synov - jedno a troj ročného, aj jej manžel , ktorý je známy tým, že vyrába ako jedinečné umelecké diela aj sochy svätcov a svätých, vrátane Pána Ježiša, bol s rodinkou policajtmi vykázaný z priestorov blízo plota, hoci je VČAS A DVOMI DÁVKAMI DÁVNEJŠIE zaočkovaný proti Kovidu-19 ako občan !!!(!) A tak omšu nemohli naživo sledovať a vrátili sa domov k televízoru. Vraj možnosť životného stretnutia s pápežom na origináknej živej akcii !? Na cestu za svätým otcom do Ríma ako mladá rodina nemajú a ani tak skoro nebudú mať !!!"

Osud dvoch občanov rozličných kategórií sa naplnil pred týždňom mierou vrchovatou.Dvojnásobne zaočkovaného manžela netere -sochára Rasťa a rovnako zaočkovaného arcibiskupa Jána. Jeden poslušne odišiel k telke, druhý beztrestne rozosieval KOVID ako bacilonosič a priamo ohrozoval zdravotný stav pápeža Františka... ! Vídal to svet?! Na Slovensku - áno !

Vraj aj súčasne horlivo bojujeme za právny štát. Takto?!!! Hanba nám všetkým, vrátane mňa. No, ja píšem aspoň túto apologetiku občanov.

Mnohí sklamaní spoluobčania, ktorých nevpustili bližšie k vyše dvojmetrovému zdvojenému plotu - omšu sledovali iba na úrovni reštaurácií v priestore pred hlavným výškovým internátom..,. Prečo im to silové zložky neumožnili? Pre obyčajnú zlobu ľudských sŕdc. Vrátane arcibiskupovho. Darmo ho budete obhajovať, pán C. Vasiľ. Pochybili ste všetci hierachovia ťažko skúšanej gréckokatolíckej Cirkvi v časoch KOMUNISTICKÝCH POHONOV... KEĎ SOM AKO MALÝ CHLAPEC V LESOCH NAD JAKOVANAMI A ĽUTINOU PO PRVÝ KRÁT so ZÁUJMOM O VECI VIERY REGISTROVAL pobyt - prenasledovaného mocenský režimom komunistov- otca arcibiskupa Hopka na tamojšej chatke. UPROSTRED lesov, V HORE NAD ĽUTINOU , bližšie k Jakovanom, kam som ako Krompašan, chodieval zavše s otcom k starým rodičom. Olejarovým.. Môj dedo Ján, rodák z Pensylvánie v USA, bol komisárom obce Jakovany v rokoch vojny. A teraz toto....(!) Neprávosti ako vyšité.

autor, publicista, teológ a pedagóg v jednej osobe - ProsocJoker - RNDr. et PaedDr. et ThMgr. et PhilBc. Ivan Olejár PhVKI; prosocman, Prešov, ráno, 21. septembra 2021;

Skryť Zatvoriť reklamu