Ríša zla, vďaka Vl. Putinovi, vstala z mŕtvych !!!!

Je to od 24. februára 2022 pravdivý fakt v svetovej geopolitike.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

To si nemohol uvedomiť, pretože medzitým zosnul, jej definátor - americký prezident Ronald Reagan. Mysleli sme vospolok, že definitívne zanikla. No, znovu sa hlási o svetové uznanie a moc. Jej nové hranice sú zatiaľ v rozmedzí Ruska a Bieloruska. A uchádza sa aj o susednú Ukrajinu. Formou súčasného vojnového konfliktu. Ríša zla kontra Ukrajina a zvyšok demokratického sveta.

Renegát Vl. Putin sa rozhodol. že ju znovu vzkriesi k životu. Za výdatnej pomoci sputnika a autokrata i vraj posledného diktátora v Európe - A. Lukašenka. V dvou se to lépe táhne. A tak Bielorusko ochotne podporuje snahy Ruska. Zabudli na Katyň a jej krvavé obete. Keď Stalin zničil výkvet poľskej inteligencie. Nepoučili sa z dejín.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A tak aj v 21. storočí sledujeme s bolesťou genocídu ukrajinského mesta Mariupoľ a jej pokojných obyvateľov. Odstreľovanie civilistov a útoky raketami s kazetovými náložami na mesto. Použitie konvenciami zakázaných intaktných bômb ruským letectvom. Maximálne obmedzovanie humanitárnej pomoci obyvateľom Mariupoľa. Ich nasadenie a život v podzemných krytoch ako pri Stalingrade. Bez dostatku pitnej vody, základných potravín, liekov a existenčných prostriedkov. Akoby ruská armáda vedome využívala NEGATÍVNE skúsenosti hrdinských obrancov Leningradu i Stalingradu v časoch II. svetovej vojny. Hanebné praktiky Putinových generálov. Ničia myšlienku všeslovanskej vzájomnosti v 21. storočí. Slovanské národy Európy im to nikdy nezabudnú.

SkryťVypnúť reklamu

Humanitárna pomoc na Ukrajine poľa jej šéfa Vitalija Nováka je funkčná. Civilom varia lekári, právnici, intelektuáli z komunity Vincenta De Paul preukazujú službu dodávaním a rozvozom liekov, vody a jedla. Modlia sa spoločne s kňazmi a obetujú aj svoje životy v službe blížnym občanom a deťom. Zasievajú statočne obilniny a k dnešku už zasiali viac o 10% ako v minulom roku. Chvála Bohu. Pán Boh ich ochraňuj a pomáhaj.

A tak zasielam okupantom a ich matkám a otcom padlých Rusov i Ukrajincov - pár veršíkov z populárnej dojímavej ruskej piesne Žuravli:

" Mne kažetsja poróju što soldaty,

z krovavych neprišešlije polej,

SkryťVypnúť reklamu

na zemľu našu poligli kogdá-to

i prevrátili v belych žuravlej. aaaá, aaaá, aaaá, aaaá! "

pozorovateľ udalostí a prosocJoker Ivan Olejár PhVKI - prosociálny hybridný virtuálny križiak Internetu, Prešov, 31. marca 2022;

Ivan Olejár

Ivan Olejár

Bloger 
  • Počet článkov:  826
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som kritický, no zvyčajne naznačím, či priamo ponúknem riešenie problému. Rád totiž projektujem. Dokonca donedávna, kým ma neodstavili slovenskí demokrati, som ho aj vyučoval deti a školskú mládež veľmi aktívne. Presnejšie - učil som ju tvorivo mysleť, vyjadrovať a obhajovať svoje publikované názory, konanie a presvedčenie. To sa dnes v špinavom svete, nás dospelákov nenosí a hlavne nehodí. A preto som v malom školstve SR . dva roky pred dôchodkom dolietal až ták, že som sa komplexne zdravotne i osobnostne dezintegroval, po našom - zrútil Postupne sa uzdravujem a veľmi mi pri tom pomáha práve činnosť blogera. Fakt, že sa môžem s Vami podeliť o denne zažívanú realitu. Hlavne v SR! Som katolícky veriaci, absolvent 4 úspešných VŠ štúdií i držiteľ výučného listu v profesii stolár. Som aj laický teológ - absolvent RKCM bohosloveckej fakulty UK v Bratislave. Život ma neraz poriadne vyfackal , no náš Pán zároveň podržal. Vďaka Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu