- kade, na koho a kam chce. Zavial dnes asi o desiatej aj na mňa pri bežnej starostlivosti o kvety na chodbe. I vytiahol som solárnu lampu zo zeme kvetináča. Umýval som jej dutý hliníkový stojan. Vyšiel mi z neho aj valcový kompaktný útvar. Nerozsypal sa. Bol tvrdý sťa betón. A to je všetko k môjmu originálnemu objavu s mojím nárokom na jedinečný patent. Zvyšok je blá, blá blá. Využitie - ako zbrusu nová technológia výstavby stavieb a bývania, ktoré prisľúbil Boris Kollár?: Tu je.
Vytvorme prenosný duralový model vonkajšej stavby domu - jeho maketu. Postavme ju na vybraný pozemok. Naplňme ju polotekutou tehliarenskou hlinou zariadením podobným na transport betónovej zmesi. Stavbu nechajme prirodzene vytvrdnúť na Slnku. Urýchlenie a tvrdosť zmesi zvýšme pripojením makety k zdroju elektrického prúdu a napätia napr. k solárnym článkom či klasickým. Jalový prúd v zmysle Thompsonovho zákona z termiky bohate zabezpečí vypálenie tehliarenskej hliny domu. Formu odstránime napr. žeriavom. A stavba je hotová.
Otvory pre dvere a okná podstatne rýchlejšie, lacnejšie a úspornejšie vyrežeme a použite diely použijeme napr na priečky- sú to totiž originálne tehlové dielce-bloky. Vonkajšia úprava pred poveternostnými vplyvmi - mailami a hmotami na povrchovú úpravu hliny. SO skutočne originálnym prevedením každého domu. Samozrejme, že steny možno zatepliť. Formu možno používať naďalej. Posilnená forma pre klasické betónové oporné stĺpy v rohoch domu sa môže v rohoch, nosných priečkach a vencoch naplniť klasickou betónovou zmesou, aby bol skelet podstatne pevnejšé a nosnejší aj pre strechu stavby... Formy možno variovať ich spájaním ako systém Lego. MaLego systém. Podľa gusta stavebníka. Tehliareska HLINA JE RAZOM STRATEGICKOU SUROVINOU. nO VERTE, žE POSTAčí AJ OBYčAJNá HLINA Z PôDY AKO TO BOLO V MOJOM EXPERIMENTE SO SOLáRNOU LAMPOU, KEDY ZDOJOM ENERCIE NA VYTVRDNUTIE Až VYPáLENIE MATERIáLU BOL SOLáRNY čLáNOK. TO JE VšETKO. kOLLáR BUDUJ. Či, "S Kollárom na čele - budujeme vesele !!!"
RNDr. et PaedDr. et PhilBc. et ThMgr. Ivan Olejár, PhVKI, prosocJoker@Prosocman, Prešov, 17. decembra 2021; Všetky práva vyhradené autorovi a vynálezcovi technológie+ zverejnené do dvoch hodím po objave pre planétu; vďaka Internetu a SME.sk, na ktoré ma po troch mesiacoch blokády mojich blogov opätovne uschopnilo zverejňovať blogy, za čo im úprimne ĎAKUJEM: Ivan Olejár v.r.