Vtákoviny

Písmo: A- | A+

Neužitočné polopravdy, ktorými nás snažia dobehnúť redaktori TA. Ako práve teraz popoludní na TA3 v rozhovore s ďalším rýchlo kvaseným riaditeľom odboru ministerstava vnútra - s akýmsi občanom Halčinom.

  • Okrídlené frázy o prevencii spoluobčanov pred konaním kriminálnikov a recividistov boli učesané a zneli presvedčivo pre laika na prvé počutie, ktorý kriminalitu pozná z detektívok, nie z vlastnej praxe.

  • Robím dodnes, od roku 1986 kontinuálne prevenciu delikvencie a kriminality mladistvých v bývalom Československu i novej SR. Problematiku dôverne poznám veľmi dôkladne, nie teoreticky ako úradník Halčin. Naposledy pred 6-timi týždňami som ako bloger SME.sk čelil fyzickému napadnutiu na objednávku neznámeho páchateľa spojeného s opakovaným trojnásobných škrtením na autobusovej zastávke jednej z našich dedín. Do polhodiny o ataku som prípad riadne hlásil službukobnajúcej policajnej hliadke na príslušnom území. Prišli na miesto činu, vyhotovili sme zápis o trestnom čine spojenom s pokusom o moju očividnú fyzickú likvidáciu. Popísal som páchateľa, jeho auto, jeho prísediacu partnerku a priebeh -pokusu o moju vraždu. Sľúbili mi dať kvalifikovanú odpoveď o stave vyšeztrovania udalosti do 30- dní od jej spáchania. Ubehlo vyše 40 kalendárnych dní. Myslíte, že mi zainteresované policajné zložky patriace pod občana Doležala dali odpoved

    ???!!! Nie . Žiadne vyrozumenie o stave vyšetrrovania tohoto závažného kriminálneho činu. Veľmi podobného charakteru ako u Jána Kuciaka a Martriny Kušnírovej. Totálne to pokašľali a upratali pod koberec. Mne ako obeti zločinu ostali len slzy pre plač.

  • Pán Halčin, neotravujte propagandou podobnou Stalinskej či Goebelsovskej - slušných ľudí, ktorým siahali na holý život, no zo strany polície po nich ani pes neštekol. Môj a mnou zažitý prípad spojený s doživotnou traumou nezaujíma kompetentných. Tak tu nepreťahujte občanom cez TA3 pod fúzy medové motúzy o ich ochrane a bezpečnosti. Tá neexistuje. Môj osobný príklad je toho jasným svedectvom a dôkazom.

  • prosocMan, RNDr. et PaedDr. et ThMgr. et PHilBc. Ivan Olejá, Prešov; 12.8.2021r

Skryť Zatvoriť reklamu