Biznis rakovina!

Rakovina patrí medzi najsmrteľnejšie choroby dnešnej doby. Hovorí sa o nej ako o nevyliečiteľnej. Pravdou však je, že z rakoviny sa stal výhodný biznis a žiadna firma nemá záujem strácať zisky plynúce z drahých liečebných postupov, ktoré sú pri nej využívané. Uznávaní profesori a medici na zdravotníckych a farmaceutických fakultách svojim študentom na prednáškach otvorene hovoria o tom, že rakovina je jeden z najlepších biznisov. Na protilátkach a liekoch pracujú celé tými ľudí už dlhé desaťročia a je veľmi nepravdepodobné, že by sa k nejakým markantným úspechom nedopracovali.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

O rakovine sa už popísali rôzne články a štúdie. V prevažnej väčšine sa uvádza, že rakovina je nádorové ochorenie, ktoré sa často končí smrťou. Rôzne portály zdravotníckych a informačných centier prinášajú hrozivé štatistiky o rapídnom náraste tohto druhu ochorenia v krajinách Európy.

Národné centrum zdravotníckych informácií na svojej stránke uvádza: „Podľa zverejnených odhadov pre Slovensko za rok 2012 bolo vyše 24-tis. nových onkologických ochorení všetkých orgánov okrem nemelanómových zhubných nádorov kože. V tom vyše 12,5-tis. mužov a takmer 11,5-tis. žien. U mužov prevažovali najmä zhubné nádory hrubého čreva (kolorekta), prostaty, pľúc a priedušiek a napokon pier, ústnej dutiny a hltana. U žien boli na prvom mieste zhubné nádory prsníka. Nasledovali zhubné nádory hrubého čreva (kolorekta), tela maternice, pľúc a priedušiek. Pokiaľ ide o úmrtnosť, podľa zverejnených odhadov u mužov prevažovala najmä úmrtnosť na zhubné nádory pľúc a priedušiek, hrubého čreva (kolorekta), prostaty. U žien zhubné nádory prsníka, hrubého čreva (kolorekta), pľúc a priedušiek.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Je potrebné sa spýtať – čo spôsobuje tento nárast a ako mu zabrániť?

Na to, aby sa dalo odpovedať, je nutné si uvedomiť, čo rakovina vlastne je. Taliansky onkológ, doktor Simoncini, označil rakovinu za parazitickú hubu druhu Candida, ktorá miluje kyslé prostredie, a v ktorom taktiež prosperuje.

Huby druhu Candida sa v ľudskom organizme nachádzajú už od nášho narodenia. Sú súčasťou nášho tráviaceho systému a pokiaľ nedôjde k ich premnoženiu, nepredstavujú pre ľudí žiadne nebezpečenstvo. Ale vytvorením vhodných podmienok v organizme pre ich rast sa môžu stať smrteľne nebezpečným nepriateľom. Začnú parazitovať na ostatných orgánoch a častiach ľudského tela a spôsobovať rôzne druhy ochorení, ktoré môžu viesť až ku spomínanej rakovine. Tieto podmienky sa vytvárajú práve prekyslením organizmu.

SkryťVypnúť reklamu

Hlavnými faktormi, ktoré spôsobujú prekyslenie sú nesprávna strava, rýchle jedenie, pitie sladených a farbených nápojov, alebo preťaženosť organizmu, hnev, hluk, stres, či negatívne emócie, ktoré ovplyvňujú celé ľudské telo.

Keď sa zamyslíme nad dobou, v ktorej žijeme a spôsob života, ktorý vedieme, niet divu, že rapídne pribúdajú onkologický pacienti. Stres, uponáhľaný životný štýl, polotovary, umelé sladidlá a farbené nápoje, tvoria našu každodennú rutinu. Sú to ideálne katalyzátory pre prekyslenie organizmu a možný následný výskyt rakoviny.

Hovorí sa, že boj s rakovinou je behom na dlhé trate. Zvyčajne to tak je a v prevažnej väčšine tento boj končí víťazstvom „trate nad bežcom“. Prečo to tak je?

SkryťVypnúť reklamu

Najčastejšími spôsobmi liečby rakoviny sú chemoterapia, ožarovanie alebo operácia. Všetky tieto druhy liečby sú extrémnymi zásahmi do imunitného systému ľudského tela, ale aj tela ako takého. Ako to už býva, každý liek alebo spôsob liečby má svoje vedľajšie účinky, a preto sa kombinujú rôzne tabletky, sirupy a podobne, aby tieto účinky potlačili. Ale logicky, ak každý liek má vedľajšie účinky, potom žiadna ich kombinácia nebude dostatočná nato, aby týmto účinkom zabránila. A to ani v prípade, že by človek užíval všetky lieky naraz, pretože tým by sa predávkoval – zabil.

Je síce pravda, že spomínané druhy liečby môžu zabrať a pomôcť, ale vzhľadom na neustály nárast onkologických pacientov a vysokú úmrtnosť na tento druh ochorenia, je otázne, či sú tieto spôsoby skutočne tým najlepším a najúčinnejším riešením.

SkryťVypnúť reklamu

Od vzniku života na Zemi vládla v prírode rovnováha. Nielen medzi živočíchmi navzájom, ale aj medzi rastlinami, hubami, mikróbmi a rôznymi kombináciami živých organizmov. Inak tomu nie je ani v prípade ľudského tela. Imunitný systém vyváženého ľudského tela dokáže zabrániť prakticky akémukoľvek druhu ochorenia. Z vyššie uvedeného vyplýva, že na každú chorobu musí existovať liek.

Takže – aké sú alternatívy liečby rakoviny?

Spomínaný doktor Simoncini už dlhé roky pre vyliečenie onkologických pacientov používa kombináciu jedlej sódy (soda bicarbona) a javorového sirupu. Jedlá sóda znižuje kyslosť organizmu, vyrovnáva jeho vnútorné pH, a tým nielen zabraňuje rozrastaniu sa rakoviny, ale ju aj zabíja, pretože rakovina v zásaditom prostredí neprežije.

V Amazonskom pralese sa vyskytuje niekoľko druhov rastlín, ktoré majú takisto preukázateľný vplyv na potláčanie onkologických ochorení. Z vedeckých štúdií o týchto rastlinách to jednoznačne vyplýva.

Prvou z nich a asi najzaujímavejšou je Graviola – Annona. Jej výskumom sa okrem iných zaoberali Jerry McLaughlin a Nicholas Oberlies z Purdue University. Výsledky týchto výskumov jasne preukázali, že Graviola má obrovský vplyv na hubenie nádorových ochorení. Na liečbu sa používajú listy, korene, plody a kôra. Medzi jej hlavné účinky patrí zabíjanie nádorových buniek, spomaľovanie rastu nádorov, zabíjanie baktérií, parazitov a vírusov, znižovanie krvného tlaku, rozširovanie ciev a znižovanie srdcových frekvencií. Ďalšími účinkami sú napríklad znižovanie kŕčov, horúčky, odčervovanie, podpora trávenia, znižovanie depresií.

Ďalšou je Vilcacora, známa aj ako Mačací pazúr. Jej výskumu sa okrem iných venovali vedci Bogdan Falkiewicz, Jerzy Łukasiak. „O veľkom záujme odbornej verejnosti o Vilcacoru svedčí okrem iného aj skutočnosť, že v roku 1994 sa v Ženeve pod záštitou Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) konala medzinárodná konferencia venovaná výlučne tejto rastline. Účastníci konferencie konštatovali, že od objavenia chinínu žiadna iná rastlina z Južnej Ameriky nevyvolala toľko pozornosti a záujmu odborníkov zo sveta vedy.“ Najväčší počet liečivých látok sa vyskytuje vo vnútornej kôre (lyku). Odporúča sa užívať najmä pri vysokom krvnom tlaku, rakovinovom ochorení, prekyslení organizmu, pre posilnenie imunity, pri astme, zápalových ochoreniach čriev, žalúdočných problémoch, alebo srdcovo-cievnych ochoreniach. Nemali by ju užívať tehotné a dojčiace ženy, a ani by sa nemala užívať po transplantácií kostnej drene a iných vnútorných orgánov.

Dalo by sa spomenúť ešte mnoho druhov alternatív liečby ku chemoterapií, ožarovaniu a operácií. Za spomenutie stojí ešte doktor William D. Kelley, bývalí zubár, ktorý sa začal venovať liečbe rakoviny. Je veľmi pravdepodobné, že väčšina ľudí o ňom nikdy nepočula. A to z dôvodu, že úspešnosť jeho liečby presahuje 90%, čo je vyše 33-tisíc onkologických pacientov. Jeho spôsob liečby spočíva v psychológií a medicínskom programe liečby pacientov. Postup liečby popisuje v knihe „Do-It-Yourself Book one answer to cancer“ z roku 1999.

Prečo teda o ňom prakticky nik nevie? Je to z dôvodu, že využíval alternatívy ku chemoterapií, ožarovaniu a operáciám. Teda produkty, ktoré sa nedali patentovať, a preto neboli pre farmaceutické firmy zaujímavé, lebo stále platí, že každá firma je vybudovaná za účelom zisku a chce tento zisk dosahovať.

O podobných prípadoch a rôznych iných praktikách farmaceutických gigantov hovorí aj bývalý riaditeľ jedného z nich John Virapen. Vo svojich knihách „Nežiaduci účinok Smrť“ a „Kult liekov“ opisuje praktiky, ktoré títo giganti využívajú, aby zo zdravotnej starostlivosti spravili výhodný biznis. O dôveryhodnosti týchto zdrojov svedčí aj fakt, že v Nemecku zavreli väčšinu vydavateľstiev, ktoré knihu vydali, okamžite po jej uverejnení.

Je na mieste sa spýtať – je skutočne rakovina taká smrteľná, akou ju prezentujú? A je potrebné ísť k lekárovi a dopovať sa tabletkami pri každom ochorení?

Na každú chorobu v prírode musí existovať a existuje liek. Keby tomu tak nebolo, ľudia ako druh by na Zemi neprežili ani jedno tisícročie. Nakoniec, nedokázal nás vyhubiť ani Čierny mor ako najsmrteľnejšia choroba všetkých čias. Preto stojí za zamyslenie sa, či je potrebné všetko liečiť chémiou a inými drastickými zásahmi do organizmu.


(Článok spracovaný v rámci predmetu Mediálna produkcia na FMK UCM v rámci témy „Vojna, ktorú nevidíte“)

Zdroje:

http://www.nczisk.sk/Aktuality/Pages/Narodne-odhady-vyskytu-rakoviny-pre-rok-2012.aspx

http://eu-cancer.iarc.fr/EUCAN/Country.aspx?ISOCountryCd=930

http://www.naseekonomika.cz/lecba-rakoviny-jedlou-sodou-a-javorovym-sirupem/

http://anona-graviola.webnode.cz/

http://www.peruvillage.com/3030/Cancer_purdue.html

http://www.researchgate.net/publication/249962554_Vilcacora_Uncaria_tomentosa_%28Willd.%29_DC._and_Uncaria_guianensis_%28Aublet%29_Gmell.__a_review_of_published_scientific_literature

http://www.ezopress.sk/2009/12/posvatna-rastlina-inkov-vilcacora-una-de-gato-macaci-pazur/

http://www.cancertutor.com/

http://www.drkelley.com/CANLIVER55.html

Ivan Pätoprstý

Ivan Pätoprstý

Bloger 
  • Počet článkov:  1
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Obyčajný chalan s neobyčajným pohľadom na svet a realitu. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karol Galek

Karol Galek

116 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

300 článkov
Marcel Rebro

Marcel Rebro

145 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

50 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu