Obri v Banskej Bystrici

Včera som znovu svoju dušu obohatila o kultúrny zážitok a zároveň som jej dopriala zábavu a smiech. Som rada, že už nie som dieťa a tak sa mi nemôže stať, že ma rodič silou mocou ťahá preč, veď predsa ešte neabsolovoval prechádzku v nákupnom centre!

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Ja som našťastie také ,,šťastie" na rodičov nemala, ale šokuje ma, že sa nájdu aj takí. Je sobota poobede, počasie nám ponúka to najlepšie zo svojich zásob a v Banskej Bystrici sa dokonca niečo deje, mesto nemlčí, ale naopak chce nám dopriať trošku relaxu a kultúry.

Obrie bábky na chodúloch zaplňujú námestie, vysmiaty ujo sa vozí na neskutočne veľkom bicykli a z detského kočika tri, metre vysokého, vidím len vytŕčajúce hlavy. Šapitó ožíva a ľudia majú možnosť vidieť Vesmírnych hrdinov, Jánošíka, Kameňožrúta a jeho kumpánov alebo nebezpečne vyzerajúcu kobru, či obrovského leva. Toto všetko je spojené s detskými súťažami, či inými náučnými aktivitami pre malých, ale aj veľkých.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Popri fotení si všímam okoloidúcich a ich reakcie, ale najviac ma fascinujú niektorí rodičia, ktorí sa priam násilím snažia svoje programom zaujaté deti vytrhnúť z deja a nedoprajú im kúsok zábavy. Veď Europa Shoping Center je už len pár krokov pred nimi a aj keď sa nič nechystajú kupovať, musia absolvovať pravidelnú návštevu ,,galérie".

Snažím sa navštevovať takmer každé kultúrne podujatie v meste a hlavne v lete, ale aj napriek tomu mám pocit, že by ich mohlo byť viac. No potom mi napadá otázka: ,,pre koho?". Keď idem do galérie alebo do múzea väčšinou som v ňom sama alebo len s minimálnym počtom návštevníkov. Rozmýšľam a neviem nájsť žiadny rozumný argument, prečo ľudia stále viac a viac strácajú záujem o kultúru a umenie. Je jasné, že nie každý z nás je na podobné veci nadšenec, veď každý ma svoje koníčky, ale poznám množstvo ľudí, ktorí sa o umenie zaujímajú, ale ich lenivosť radšej uprednostní stupídny film na Markíze.

SkryťVypnúť reklamu

A keď už ste beznádejný prípad a zvolíte ten film, tak aspoň doprajte vlastným deťom to, čo nemôžu zažívať každý deň, pretože každá maličkosť v detstve ovplyvňuje našu budúcnosť. Pretože potom sa môže stať, že keď budú starší, budete ich prosiť na kolenách, aby s vami šli do divadla alebo na krátku turistiku.

Včerajšie divadlo ma veľmi zaujalo, takže má moje pozitívne hodnotenie. Ďakujem Banskobystrickému kultúrnemu letu, že má stále záujem organizovať podobné akcie a tak niektorým z nás spríjemňovať teplé mesiace a zároveň potešiť turistov, ktorí určite netúžia vidieť prázdne, opustené mesto.

Ivica Barthová

Ivica Barthová

Bloger 
  • Počet článkov:  18
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Rada premýšľam, čítam a píšem. Obľubujem prechádzky, cestovanie a prírodu. Sú mi sympatické témy, ktoré sa týkajú minimalizmu, udržateľného spôsobu života a životného prostredia. Milujem varenie, dobré jedlo, jednoduchú módu a interiérový dizajn. A sem tam mám tiež chuť niečo zdieľať do sveta. A aj preto práve čítate tieto riadky. Zoznam autorových rubrík:  Navštívila somMyšlienkyFoto výlety od nefotografky

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu