Výzva na podporu štrajku učiteľov

Už nejaký čas sa snažím vo svojom živote riadiť heslom „Slová potešia, ale skutky presvedčia". A práve teraz dospelo slovenské školstvo do fázy, kedy je potrebné prestať len rozprávať v zatvorených kabinetoch o tom, ako sa rúti školstvo do záhuby, ale treba pristúpiť k činom. Je pravda, že štrajk prináša so sebou aj určité obete, či už vo forme ušlej mzdy, vyčerpávajúcej niekoľkohodinovej cesty do Bratislavy, niekoľkohodinového verejného protestovania pred Úradom vlády SR a pod. Ale musíme si uvedomiť, že je to naozaj jediná cesta, ako môžu dať všetci zamestnanci školstva spoločne najavo svoj názor. Myšlienka je spoločná: „Chceme dôstojné školstvo!"

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Som nesmierne vďačný školským odborárom za to, že siahli ku krajnému riešeniu, ktorým štrajk bezpochyby je. Určite to stálo veľa odvahy, urobiť tento krok a práve preto by ich mali podporiť všetci. Je úplne jedno, či sme, alebo nie sme v odboroch. Vyzývam všetkých zamestnancov školstva, ale najmä našich členov, členov Slovenskej komory učiteľov, aby sa aktívne zapojili do štrajku a podporili boj za správnu vec! Nie sú to len prázdne slová, ale je to fakt, že ak sa školstvo nepostaví opäť na nohy, pôjde to so Slovenskom ešte viac z kopca. A to si jednoducho kompetentní už musia konečne uvedomiť. Slovenské školstvo nesmie produkovať davy nezamestnaných, ale ambicióznych, flexibilných a sebavedomých ľudí, ktorí nemajú problém prispôsobiť sa trhu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nie som v školstve dlho. Učím len 7. rok, aj keď v skutočnosti posledné 4 roky tápam v reforme, vďaka ktorej sa zo slovenského školstva stalo jedno veľké nepodarené laboratórium. Preto je už 4 roky jedným z mojich snov štrajk, počas ktorého sa učitelia vzbúria a verejne vystúpia proti neustálemu sa zhoršovaniu pomerov v tomto rezorte. Vyzývam preto všetkých zamestnancov školstva! Nebuďme zbabelci a zapojme sa 13. septembra do štrajku!!!

Mgr. Ivan Dudáš - Slovenská komora učiteľov

Ivo Dudáš

Ivo Dudáš

Bloger 
  • Počet článkov:  7
  •  | 
  • Páči sa:  7x

Som mladý učiteľ, ktorý sa snaží žiť podľa hesla: Slová potešia, ale skutky presvedčia. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

53 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu