Kanadskí domorodci vo Vatikáne

Pápež Benedikt XVI. sa po štvrtkovej generálnej audiencii stretol so zástupcami kanadských domorodcov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Vatikán, 29. apríl. Pápež Benedikt XVI. sa po štvrtkovej generálnej audiencii stretol so zástupcami kanadských domorodcov a vyjadril starosť o domorodé národy v Kanade, ktoré stále trpia následkami pôvodných indiánskych miestnych škôl.

 Podľa vyjadrenia Kanadskej konferencie katolíckych biskupov boli študenti v týchto školách odtrhnutí od svojich rodín, nútení potláčať svoj materinský jazyk, náboženstvo a tradičný spôsob života. Niektorí z nich sa stali aj obeťami sexuálneho násilia. Miestne školy pre takmer 100 tisíc domorodých detí koncom 19. storočia založila a financovala federálna vláda. Spravovali ich katolícke a protestantské organizácie.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Spracované podľa www.catholicnewsagency.com

Pavel Izrael

Pavel Izrael

Bloger 
  • Počet článkov:  8
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Šťastne ženatý, s úctou voči múdrosti a pravde, vedomý si potreby stále sa niečomu učiť, veriaci v Boha, fanúšik dobrého vína a kávy, normálny chlap, čo si rád zahrá futbal, chlap, čo by sa rád naučil hrať na fujare, s množstvom nápadov, no nie vždy s dostatkom energie a vytrvalosti. Taký normálny nedokonalý človek. Zoznam autorových rubrík:  RodinaMédiáPolitikaSpravodajstvoKatolícka cirkevSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu