Starí známi neznámi

Poznáte ten pocit, keď sa zrazu zjaví v autobuse alebo len tak na ulici známa tvár. A vy si narýchlo neviete spomenúť odkiaľ ju poznáte. A ešte keď vám povie „Ahoj Betka!. Tak to už naozaj máte o stres postarané. Poznáte ten pocit, keď sa zrazu zjaví v autobuse alebo len tak na ulici známa tvár. A vy si narýchlo neviete spomenúť odkiaľ ju poznáte. A ešte keď vám povie „Ahoj Betka!. Tak to už naozaj máte o stres postarané.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Povedzme si to takto. Mne sa to veľmi nestáva. Ešte nie som ani taká zábudlivá a ani taká známa, že by som poznala také kvantum ľudí, že si ich ani len zapamätať neviem. Ale je to bežné. Zrazu sa tí dvaja rozprávajú akoby sa nechumelilo. Jeden z nich dokáže reagovať aj na to, čo povedal ten druhý. Podľa toho spoznáme, kto koho pozná. Trápne ticho sa snažíme prerušiť vtipnou poznámkou o počasí, vláde... Ak sme my tí, čo zabudli, nemôžme sa brániť otázkou „A Fero už zmaturoval?" .

No nakoniec to aj tak vždy býva tak, že jeden človek zistí, kto je ten druhý človek. Niekedy mu to dokonca aj povie . „Ach Jana, ja by som ťa už nespoznala." A rozhovor môže pokračovať bez obmedzení.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

No stalo sa vám už niekedy niečo také, že ste si len mysleli, že sa poznáte. Stojíte pred reklamnou tabuľou a osloví vás povedomá pani, dokonca súhrou okolností trafí aj vaše meno. Otázkou, „Ako sa majú vaši doma?" tiež nič nepokazí, veď slovné spojenie „vaši doma" môže znamenať všeličo. A vy sa na ňu len skúmavo pozeráte, v duchu typujete, že kto by to asi mohol len byť. Nie je to suseda z bývalej bytovky? Alebo je to Ondrejova kolegyňa z práce?

Nie a nie si spomenúť. Tak jej len odpovedáte na otázky pekne rad radom.

Keď vtom sa teta zamyslí a povie „ Ako sa má deduško? Dávno som ho nevidela v kostole." Vtedy už ste si nastopercent istí, že tú milú pani nepoznáte ani len náhodou a celé je to jeden veľký omyl, pretože váš deduško je tri roky pod zemou (a nech je mu ľahká) a vôbec nechodil do kostola, lebo neznášal cirkev a všetko cirkevné.

SkryťVypnúť reklamu

Len ako teraz tete vysvetliť skutočnosti a dať najavo, že tento rozhovor bol chybou. Alebo , že ste si síce fajn pokecali, ale každý si hovoril o svojom.

Teta nakoniec zistí, že čosi nie je v poriadku. A tak vám nezostane nič iné, len vyjsť s pravdou na svetlo božie.

Viete čo je na tom celom najlepšie?

Máte vtipnú príhodu pre kolegov v práci, pre spolužiakov, pre tých „vašich doma" ... A dozvedeli ste sa niečo nového o niekom novom. Strávili ste čas v prítomnosti ľudskej bytosti namiesto prítomnosti telky alebo počítača. A aj ste sa porozprávali a precibrili svoju myseľ snahou . . . spomenúť si.

Jana Kokavcová

Jana Kokavcová

Bloger 
  • Počet článkov:  41
  •  | 
  • Páči sa:  0x

zvedavá študentka sveľkou fantáziou Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu