Konajte už!

Sme svedkami neustáleho zdražovania potravín resp. vecí, ktoré potrebujeme ku každodennému životu. Ide hore všetko zemiak, plyn, pohonné látky či elektrina. Nastalo vraj obdobie uťahovania opaskov. Najhoršie je na tom to, že sa nešetrí tam kde sa dá, ale berú to posledné obyčajným slušným ľuďom.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (69)

V televízii vidíme len prestrelky medzi SMER-om a koalíciou resp. naopak. Útočí každý na každého. Ste na to vôbec zvedaví? Ja už absolútne nie, žiadam aby konali! Verím, že všetci sme už presýtení tých útokov a rôznych prestrelok, kto viac nakradol alebo spreneveril, kto je za situáciu na Slovensku zodpovedný, kto sa do čoho nevyzná a pod. Takým ľudom sme dali do rúk moc? Prišli sme do takého stavu keď ako som spomínal sa obviňujú kto viac nakradol. Už sa ani nebránia, že „kradli“ no ako vidno v poslednom čase platí: aj záporná reklama je reklama, keďže mnohí voliči menia svoje názory a prechádzajú k iným stranám viď prieskumy preferencií hlasov. Sa zobuďme, týmto ľudom, ktorí sú pri „koryte“ nejde o občiansky záujem, sú ochotní ísť aj cez „mŕtvoly“ len aby to nejako na Slovensku fungovalo. Ľudia sú tu druhoradí. Že táto cesta zdražovania a uťahovania opaskov (z viac ako 90% u obyčajných ľudí) vedie k ozdraveniu ekonomiky? Ak si to niekto myslí, tak nech sa už skúsi pozrieť dopredu keď sa vraj o tie 3 roky zníži deficit. Čo bude na Slovensku ha? Hromady ľudí na pokraji chudoby, nedokončená infraštruktúra, po zopakovaní ničivých povodní zostanú zničené dediny pretože ešte stále sa nepočíta nejako s protipovodňovými opatreniami a pod. Načo protipovodňový systém? Veď vláda vždy všetko zvalí na Smer a jeho vládnutie. Ten naopak reaguje a prudko kritizuje po každej tlačovej besede niektorej z koaličných strán. Aby nebolo dosť, už aj niekedy dávno seriózne diskusie sa menia na „bitky“. Ak sa tam stretnú náhodou prívrženci SMER-u, SDKÚ alebo inej strany, už je zle. Diskusia sa mení na výmenu nadávok a obvinení. Ale áno súhlasím politika sa nás bezprostredne týka resp. našich životov v akejkoľvek forme ale prečo sa stalo to, že sa u nás poháda aj matka s dcérou kvôli tomu, že jedna háji Fica a druhá Radičovú. Už sme ako oni?
Prestaňte sa už páni politici hádať, nie je čas na vaše neopodstatnené výmeny názorov a prestrelky. Nás vaše nesympatie navzájom vôbec nezaujímajú. Máte hľadať riešenia, diskutovať o ich najlepšom aplikovaní.

Okrem zdražovania som doteraz o ničom inom nepočul. Je to jediná možnosť ako zlepšiť stav verejných financií, keď ho tak z obľubov využívate? Alebo inú možnosť nepoznáte? V ťažkých chvíľach neexistuje koalícia-opozícia. Za každého hlasovali ľudia, ktorí teraz očakávajú vaše činy. Tak sa hlavne činte, konajte nech vidíme akú takú snahu a nie len prázdne slová, ktoré ľuďom na pokraji chudoby, po zavedení vašich pilierov šetrenia chlieb nekúpia. Treba fungovať ako jeden celok, ako rodina a navzájom sa počúvať a pomáhať si.


Ján Babej

Ján Babej

Bloger 
  • Počet článkov:  10
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Píšem o všetkom... Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu