O hyenách medzi nami

Dňa 11. augusta 2010 sa na ceste pri Trenčíne stala vážna dopravná nehoda s tragickými následkami. Zomrela 23-ročná žena. Účastníčka nehody z druhého auta, ktorá prežila s ľahšími zraneniami, vydala o všetkom svedectvo, ktoré pri troche fantázie pripomína Ježišovo podobenstvo O milosrdnom Samaritánovi:

Písmo: A- | A+
Diskusia  (63)

Išiel jeden človek autom zo Soblahova dolu do Trenčína a havaroval. Náhodou išli touto cestou viacerí ľudia, a keď videli, že cesta je neprejazdná, otočili sa. Podobne aj starší muž, keď prišiel na to miesto a videl rozbité autá so zranenými ženami, otočil sa. Na prosby a volanie o pomoc ženy s ľahšími zraneniami, aby pomohli pani v druhom aute, odpovedal: - Som chorý na srdce, nebudem sa do toho starať.
Nato žena predsa len dokázala v rozbitom aute nájsť svoj mobilný telefón a sama privolala na pomoc záchranárov, ktorí jej preukázali milosrdenstvo.

- Nikto nám nechcel pomôcť. Prosila som ich, aby volali záchranku, aby pomohli tej druhej panej, aby ju vytiahli z auta. Všetci sa otáčali na ceste a išli preč, - hovorí žena, ktorá nehodu prežila. Brutálne svedectvo o hyenách medzi nami, pre ktoré človek nemá žiadnu hodnotu. Dokonca mu nevenujú ani pol minúty zo svojho času, aby zavolali na linku 112 - jednotné európske číslo tiesňového volania, ktoré slúži na privolanie záchranných zložiek integrovaného záchranného systému v prípade, keď je ohrozený ľudský život, zdravie, majetok alebo životné prostredie. To, že volať na číslo 112 možno bezplatne a nepretržite, 24 hodín denne z akéhokoľvek telefónu – pevnej linky, mobilu či telefónnej búdky, hyeny asi netušia alebo vedieť jednoducho nechcú.

Ján Bunčák

Ján Bunčák

Bloger 
  • Počet článkov:  18
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Evanjelický farár - v súčasnosti žije a pôsobí v Trenčíne. Zoznam autorových rubrík:  CirkevPolitikaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

2 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu