Koncesia za ČT+ ČT24 je 135 Kč. Kto chce za RTVS kasírovať viac ako dnes, nemá súdnosť.

Asi by bolo moderné začať sociálnou úvahou na tému, že Čech zarábajúci českú minimálnu mzdu robí na svoju koncesiu 2,3 hod. a Slovák zarábajúci slovenskú minimálnu mzdu iba 1,99 hod. mesačne.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (25)

Lenže ten rozdiel nie je daný ani tak vyššou cenou koncesie v ČR (+8%), ale výškou minimálnej mzdy, ktorá je v ČR o vyše 9% nižšia.

Ale nie o sociálnom aspekte som chcel, lebo parafrázujúc známy slogan jednej potravinárskej firmy sa žiada povedať, že “kvalita je najlepší sociálny aspekt“.

Je pravdou, že kvalita STV (myslím tým RTVS, ale k tej STV to má ešte stále bližšie ako k novej značke) sa zlepšila z hlbokého mínusu do mierneho plusu, ale kto si myslí, že to, čo dnes ponúka RTVS je z hľadiska kvality konkurencieschopné voči ČT a ČT24, tak nemá buď informácie alebo súdnosť.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nebudem sa tu rozpisovať o Hyde Parku, o kvalite celkového spravodajstva a publicistiky, o kvalite dokumentov ani o celkovom, podľa mňa min. o 300% profesionálnejšom a informatívnejšom prístupe k svojim divákom, ktorý na STV často pripomína prístup učiteľky k deťom v materskej škôlke, aj to mierne retardovaným.

Nebudem sa tu rozpisovať ani o subjektívnej skúsenosti, že pri správach STV vydržím tak max. 4-5 min. a potom potrebujem urýchlenú psychoterapiu prepnutím na ČT alebo ČT24, kde vydržím niekedy aj celý večer.

Nebudem sa tu rozpisovať, že pre väčšinu ľudí, ktorých poznám je STV iba trpenou povinnou súčasťou ich káblového balíka.

Skryť Vypnúť reklamu

Veď každý si vie urobiť obraz sám. Chcem povedať iba toľko, že pýtať za dnešnú kvalitu služieb STV viac peňazí ako tých dnešných 4,64 eur je urážkou zdravého diváckeho rozumu.

A naozaj nepotrebujem ich tretí program kým mi neukážu dva kvalitné.

Ján Galan

Ján Galan

Bloger 
  • Počet článkov:  245
  •  | 
  • Páči sa:  27x

Občan SR, Crisis & Change Interim Manager (D x V x F > R)Krízy podnikov aj celých brandží z nejakých lokálnych dôvodov vždy boli a vždy ich nakoniec vyriešil trh. Ale dlhovú a kvôli nej hospodársku krízu mohli politici spôsobiť iba preto, lebo im na to občania prenechali dostatok moci a peňazí. Je najvyšší čas im jedno aj druhé podstatne zredukovať. Zoznam autorových rubrík:  Krízový manažmentNezožerme im všetkoNezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Pavol Koprda

Pavol Koprda

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

1 článok
Skryť Zatvoriť reklamu