A v rámci - demokracie bez prívlastkov - sa môže väčšina občanov vo voľbách slobodne rozhodnúť, že budú vládnuť strany, ktoré namiesto toho aby ponechali občanom ich slobodnú voľbu o ich vlastnom svetonázore a ich peniaze vo vreckách, budú v praxi s platnosťou pre všetkých presadzovať socialistický alebo kresťanský pohľad na svet a tomu zodpovedajúce zákony, ktoré budú socializmus alebo kresťanstvo nanucovať aj tým, ktorí si myslia niečo iné. Demokracia bez prívlastkov je aj o tom, že občania si to vládne nanucovanie socializmu alebo kresťanstva môžu v ďalších voľbách zrušiť a zvoliť si znova demokraciu bez prívlastkov.
Každému, kto si uvedomil zmenu od centrálne plánovaného socialistického na trhový ekonomický model musí byť jasné, že socializmus je systém, kde si väčšinu občanmi a firmami vytvorenej nadhodnoty privlastňuje štát, aby s ňou nakladal podľa svojho vlastného uváženia. Nič proti tomu, ak to vlastné uváženie štátu o nakladaní s peniazmi daňových poplatníkov vyzerá ako vo Švédsku, Nórsku, Fínsku alebo v čase budovania sociálneho kapitalizmu v Nemecku, či v Rakúsku.
Ale úplne každému, kto na Slovensku zažil posledných vyše dvadsať rokov nakladania štátu s vlastným majetkom a peniazmi daňových poplatníkov musí byť jasné, že za štát a za rozdeľovateľa peňazí daňových poplatníkov tu vždy sama seba pasovala nejaká konkrétna osoba, a že žiaden sociálny kapitalizmus typu Švédska, Nórska, Fínska alebo Nemecka, či Rakúska tu nikdy nebol, nemôže byť a nikdy nebude jednoducho preto, že väčšina peňazí, ktoré dostane štát sa nikdy nevráti občanovi, ale vždy sa nejakým spôsobom rozkradne. To znamená jediným rozumným riešením danej situácie je čo najviac peňazí ponechať občanovi a čo najmenej dať štátu na rozkradnutie. A to, čo dostane štát je treba extrémne prísne kontrolovať aby sa to nejakou formou znova vrátilo občanom.
Pri všetkej úcte k iným názorom, ale hm, tých 40% voličov žilo doteraz tu, alebo sem prišlo teraz z Marsu?