Ak sa k tomu neskôr ešte pridali ďalšie spoločné ciele v oblasti životného prostredia, zahraničnej a bezpečnostnej politiky, spolupráce v oblasti justície a polície a trebárs aj spoločný výskum vo vesmíre či v CERN-e, tak stále sme v oblastiach, v ktorých všetko uvedené kvôli spoločnej koordinácii a kumulácii zdrojov a kapacít môže byť efektívnejšie robiť spoločne, ako individuálne na úrovni jednotlivých krajín.
A takto sa EU určitý čas k spokojnosti všetkých aj vyvíjala, až kým ju nezačali socialisti (politici so socialistickým myslením, bez ohľadu na ich aktuálnu stranícku príslušnosť) rôznymi "vylepšovaniami" przniť.
Najprv sa im zdalo, že chudobnejším krajinám EU je treba namiesto "darovania udice" vo forme slobodného prístupu na všetky trhy a odstránenia všetkých bariér podnikania u ich rozvinutejších susedov (aby si tam mohli trebárs predajom svojich rýb zvýšiť svoj blahobyt), začať tie ryby rovno darovávať. A chudobnejšie krajiny si postupne zvykli, že ich rybu na jedenie im netreba ísť uloviť napríklad do Nemecka, lebo rybu im daruje EU vo forme eurofondov. Zvykli si, že holuby padali samé do huby a napríklad diaľnice sa stavali aj bez ich vlastnej snahy o zvyšovanie konkurencieschopnosti.
Potom sa socialistickým prerozdeľovačom zazdalo, že keď to už tak krásne celé funguje, tak poslednou kozmetickou chybou je absencia spoločnej meny, a tak nahnali takmer všetkých spoločne bez ohľadu na aktuálnu úroveň rozvinutosti ekonomiky, do spoločnej meny. Lenže tou tvrdou menou odrazu tá ryba od menej rozvinutých krajín začala byť pre tých rozvinutejších akási drahšia a začalo sa jej predávať podstatne menej.
Takže tí menej rozvinutí kvôli tomu začali potrebovať viac peňazí. A socialisti namiesto toho, aby im umožnili sa z tej spoločnej drahej meny oslobodiť a umožnili im ich rybu urobiť napríklad v Nemecku znova konkurencieschopnou, tak im radšej začali tie chýbajúce peniaze požičiavať. A požičiavajú im tých peňazí stále viac a viac a oni, keďže sú stále v zajatí tej drahej meny, tak tých rýb predávajú čoraz menej a menej, takže sa im stále menej a menej darí a sú stále viac a viac zadĺžení.
A teraz niekto urobil prieskum kde zisťoval, či obyvatelia EU dôverujú EU. A v tom prieskume vraj vyšlo, že v priemere 53,5% obyvateľov EU jej nedôveruje. Myslím, že v tom prieskume išlo o zle položenú otázku. Tá správna otázka prieskumu mala znieť asi nasledovne:
"dôverujete alebo nedôverujete tej parazitickej socialistickej hydre, ktorá nám všetkým przní EU?"
(až vtedy by tá odpoveď sedela na položenú otázku...)