Cyklistická búdka pri hrádzi

Asi ten starý, typicky slovenský vtip poznáte. Ten, ako Ferovi na parkovisku pred domom stále niekto vykrádal auto až sa raz naštval a na okno svojho auta nalepil ceduľu s nasledovným odkazom:

Písmo: A- | A+
Diskusia  (101)

„Odkaz zlodejom, toto auto má 15 rokov, je celé zhrdzavené, neštartuje, už nemá rádio ani nič čo by stálo za reč a nádrž je prázdna.“ Tak si na druhý deň ráno príde k autu a vidí, že stojí na tehlách a na svojej cedule číta dodatok: „Načo sú ti na takom aute kolesá?“

Presne takto som sa cítil v Bratislave pri cyklistickej hrádzi.

Asi pred štyrmi týždňami si idem na bicykli okolo lodenice pri začiatku cyklistickej hrádze a vidím, že tam pribudla búdka. Také drevené odpočívadlo pre cyklistov s prístreškom, lavicami, stolom, stojanmi na bicykle a čo ma najviac zaujalo, že aj s mechanickou pumpou. Potešilo ma to lebo som práve mal pocit, že mi fučí koleso, tak som si ho dofúkal aby som došiel domov a navyše začalo liať, tak som sa v tej búdke schoval. Tá pumpa tam bola strčená v takej napevno ukotvenej železnej rúrke, hovorím si, že rozumné aspoň ju nikto neukradne.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Idem okolo tej búdky o ďalší týždeň, rozmýšľam či znova nefúknem do kolesa, ale všimnem si, že z tej pumpy niekto vytrhol hadičku. Hovorím si debili, načo je niekomu hadička vytrhnutá z pumpy?

Obrázok blogu

Idem okolo tej búdky aj o ďalší týždeň, hadička tam stále nebola, ale všimol som si, že v tej búdke už chýba aj ten drevený stôl – zo zeme trčali len šróby, na ktorých bol upevnený aj jedna z tých lavíc bola ulomená.

Obrázok blogu

Idem okolo tej búdky aj o štvrtý týždeň a vidím, že ju niekto rozkopal.

Obrázok blogu

V prvom momente som si uvedomil. že som tú búdku mal rád, mal som k nej vyvinutý osobný vzťah. Pomohla mi dofúkať koleso a ukryla ma pred dažďom. V ďalšom momente ma napadla bezmocná zúrivosť, že debili... . Potom mi napadlo, že kamarátka architektka bola prednedávnom kdesi v Nórsku či Dánsku a rozprávala ako tam vyzerajú verejné záchody aj v opustenom parku. Že také drahé a umelecké prevedenie ešte nevidela, že by sa za ne u nás nemusel hanbiť ani 5-hviezdičkový hotel. A sú tam stále funkčné a nedotknuté tie luxusné záchody v tom opustenom parku..., debili.

Skryť Vypnúť reklamu

Ale potom som sa ukľudnil a uvedomil som si, že slovenská logika nepustí. Veď načo je niekomu cyklistická búdka bez funkčnej pumpy, bez stola a s ulomenou lavicou?

Ján Galan

Ján Galan

Bloger 
  • Počet článkov:  245
  •  | 
  • Páči sa:  27x

Občan SR, Crisis & Change Interim Manager (D x V x F > R)Krízy podnikov aj celých brandží z nejakých lokálnych dôvodov vždy boli a vždy ich nakoniec vyriešil trh. Ale dlhovú a kvôli nej hospodársku krízu mohli politici spôsobiť iba preto, lebo im na to občania prenechali dostatok moci a peňazí. Je najvyšší čas im jedno aj druhé podstatne zredukovať. Zoznam autorových rubrík:  Krízový manažmentNezožerme im všetkoNezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Pavol Koprda

Pavol Koprda

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

1 článok
Skryť Zatvoriť reklamu