Cenná remíza spod Dubňa v podaní Ružafans

Keď by ste mi chceli pred zápasom v Žiline nahovoriť, že uhráme lepší výsledok ako 2:0 a futbalistov príde podporiť niekoľko fanúšikov z Ružomberka, asi by som sa zasmiala.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
20 skalných...

Neočakávané sastalo realitou, keď sme po 50 minútovej ceste z centra dolného Liptova,našli vysvietený žilinský futbalový štadión. V pokladni sme trochuprekvapení vytiahli rovnú stovku (3,32 eur), ktorá nám zaručila perfektnývýhľad spoza bránky, ešte trochu upravený bezpečnostnou sieťou.

Po prechodeturniketmi si ma preveril jeden z organizátorov a napriek mojejpoznámke, že sme z Ružomberka a fľaše nehádžeme, som tú svoju muselanechať pri vstupe. Sektor hostí nám poskytoval obrovský komfort, keďžev osieťovanej časti južnej tribúny sa nás zišli len dve desiatky. Dvaargumenty ale hovorili v prospech malej skupinky Liptákov. Prvý: mrazivépočasie a teplota slabých 6°C,ktorá možno hnala vpred hráčov, ale pre fanúšika znamenala akurát zvýšenú snahuudržať telesné funkcie v aktívnom stave. Skandovanie: My chceme radiátor, ale úspech neslávilo, studený vietor sa taknaďalej opieral do verných chrbtov Ružomberčanov.

Druhýmargumentom bol priamy prenos, keďže verejnoprávna STV si zvolila práve tentozápas. Z corgoňligovej ponuky mal byť najvätším ťahákom, veď Žilina domabody nezvykne púšťať a MFK pricestovalo nabudené domácim víťazstvom nadúradujúcim majstrom z Petržalky.

V chladnompočasí mal teda každý, aspoň trochu súdny fanúšik hostí, zostať domaa výkon „ružomberských oranijes“ sledovať zo svojej obývačky. Dvadsiatkaskalných v sektore hostí, už len svojou prítomnosťou demonštrovala, preaké farby bije ich fanúšikovské srdce.

Od prvých minútdávali o sebe vedieť všetci Liptáci, nielen tí na tribúnach, aleprekvapivo aj 11-tka v netradičných bielych dresoch. Umelý trávnik ovládliofenzívne naladení hostia, montované tribúny žltozelených len nechápavosledovali polčasový výkon šošonov. MFK hralo ako vymenené, súpera do vážnejšejgólovej príležitosti prakticky nepustilo. Polčasový hvizd hlavného rozhodcu agigantická svetelná tabuľa ukazovala stav 0:0.

Prestávku smevyužili na regeneráciu vymrznutých organizmov. Pomohla káva, pivo, klobásaa niektorým aj cigaretka. Spoločné rozhovory, fotenie a začal sadruhý polčas.

Šokujúci vstupdo druhého dejstva predviedli agilní hostia. V 49. minúte kapitán Ruže MarekBakoš otvoril gólový účet stretnutia svojím štvrtým tohtosezónnym zásahom.V sektore hostí vypukla nespútaná radosť, domáce tribúny zostali zaskočenesedieť. Tichým žilinským štadiónom sa niesla ružomberská futbalová hymna.Fanúšikovia bielych, ktorí dovtedy sedeli roztrúsení, sa zomkli. Zjednotenáhŕstka priaznivcov MFK začala povzbudzovať ešte aktívnejšie. Pod Čebraťomnezostala ani tradičná prekrikovačka: Ruža!Gól! a na správnom mieste zaznelo aj: Nás nezlomí Artmedia, Spartak Trnava ani Žilina...

Domácim sme ničnedarovali a pri ich prekrikovačke: Celýštadión odpovedá: MŠK! Žilina!, sme sa zapojili odpoveďou Cirkus!

Ochladenieprišlo v 65. minúte, keď na 1:1 vyrovnával reprezentant Pekarík. Následnemohol ešte Žilinčanov opäť usadiť Zošák, jeho strela však opečiatkovala lenspojnicu domácej brány.

Posledná15-minútovka sa niesla v znamení domácich, ktorým nerozhodný stav asinestačil. Zadné rady Liptákov boli v sobotu nezdolateľné, stav 1:1ustrážil aj veľmi dobre chytajúci Hajdúch. Po záverečnom hvizde to bolo jasné,domáci uhrali len bod a hostia si domov odvážajú cennú remízu.

Futbalistinesklamali fanúšikov ani po druhýkrát a prišli sa im za vernú podporu počascelého zápasu poďakovať. Domov sa nám cestovalo super, veď v kufri smeviezli žilinský bod.

Najbližšie sacelá fanúšikovská obec chystá na zápas SP do Liptovského Mikuláša a všetciveríme, že na pôde odvekého rivala sa zíde čo najviac Ružomberčanov.