Som príliš starý

Písmo: A- | A+

Minule mi kamarátka rozprávala o teste na internete. Pár odpovedí na jednoduché otázky malo prísť vyhodnotenie môjho mentálneho veku.  Tak som všetko zodpovedal. Výsledok ma nemilo prekvapil.

Múdre hlavy hovoria, že človek je tak starý, ako sa cíti. Ja sa cítim tak na 60. Keď idem v noci spať, musím sa všelijako pretáčať, aby som nemal pocit, že sa hrám na fakíra a idem si ľahnúť na klince. V hlave mi hučí minimálne ako na letisku, najmä vo večerných a nočných hodinách. A príliš veľa premýšľam. A pozerám politické trilery. A čítam knihy! Prisahám, necítim sa na svoj vek.

Aby som to však nebral len pesimisticky, nájdu sa aj svetlé body. Napríklad moja športová kariéra. V súčasnosti mám rovnako veľa titulov z Tour de France ako Lance Armstrong. To znie (aspoň z diaľky) veľmi príjemne. A čo tak môj milovaný film? Počtom Oscarov sa vyrovnávam DiCapriovi. Fajne! A dokonca mám rovnako veľa Oscarov za réžiu ako slávny Tarantino!

A koľko mi vyšlo v teste? 45. Mám vraj 45 rokov. Nie podľa letokruhov ale predsa... Keď raz Homer Simpson zistil, že vo veku 38 rokov má priemerný muž v USA polovicu života za sebou, začal sa chystať na vlastnú smrť. Ale nebojte sa, to som podľa indícií absolvoval už 7 rokov dozadu. Aha, pozrite sa na Jágra! Ten má 42. Som len o tri roky starší ako tento nestarnúci mladík, ktorý si možno ešte pár desiatok zápasov odkrúti!

Priznávam, nečakal som, že ma ten test tak dostane. Možno je celkom na mieste začať premýšľať na nejakou zmenou. A možno je čas kašľať na to, čo o mne povie niekoľko otázok a odpovedí. Veď aj Abraham Lincoln hovoril, že nemáme veriť všetkému, čo je na internete...

Skryť Zatvoriť reklamu