Sicílsky klan a preherné automaty

Minulý týždeň  asociácie firiem v hazardnom priemysle zvolali tlačovú konferenciu. Tlačová konferencia o ktorej informovali denníky a televízia verejnosť sa niesla v hororovom duchu. Asociácie prostredníctvom médií strašili a média vďačne ten strach a polopravdy podávali verejnosti ďalej. Ide o novelizáciu zákona č.171/2005 Z.z. o hazardných hrách

Písmo: A- | A+
Diskusia  (8)

V hazarde je strašne veľa čiernych peňazí a nie je problém pre sicílsky klan, ktorý sa nazýva „ Asociácia prevádzkovateľov hazardných hier prostredníctvom technických zariadení a videoher“ investovať do vymývania mozgov Tento sicílsky klan, ktorý si hovorí, že je profesným združením, nemá webovú stránku a ani doménu. Nik nevie, kto je predsedom tohto združenia, mailový a telefonický kontakt je utajený. Presne ako na Sicílii

Niektoré média veľmi ochotne tomuto klanu poslúžili. Stačí si všimnúť titulky: „ KDH chce seknúť hazard, štát tým oberie o 40 miliónov Eur.  „ Slovensko príde o tisícky pracovných miest“ a mohli by sme pokračovať ďalej. Klan za peniaze dokáže si kúpiť média, ktoré nastrašia verejnosť. Zrazu parazitické podnikanie sa stáva takmer spasiteľským, bez ktorého Slovensko schudobnie. Omyl. Novela, podľa Ministerstva financií SR http://www.nrsr.sk/Default.aspx?sid=zakony/cpt&ZakZborID=13&CisObdobia=5&ID=359 nebude mať dopad na rozpočet verejnej správy. Čo to trepú a trúbia média a akú hystériu vyvolávajú?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pracovné miesta, to je druhý blud. Vo väčšine krčiem automaty obsluhujú výčapníci, žiadne špeciálne pracovné miesta pre obsluhu týchto prístrojov nie sú vytvorené. Okrem toho prítomnosť preherných ( nie výherných) prístrojov v pohostinských zariadeniach znižuje ich úroveň a deformuje podnikateľské prostredie . Majiteľ pohostinského zariadenia, ak má 4 preherné automaty, dokáže z tejto tržby zaplatiť prenájom a mzdy personálu. Zisk z hlavnej činnosti je  jeho. Inými slovami povedané, podnikatelia, ktorí nemajú vo svoje prevádzke tieto prístroje sú diskriminovaní. Súčasný zákon vyhovuje sicílskemu klanu, veď dnes je evidovaných 22 336 preherných prístrojov a videohier. Na Slovensku jeden takýto prístroj pripadá na 225 obyvateľov, v Kanade na 80 000 obyvateľov. Výrazný nepomer, ktorý hádam nepotrebuje ani komentár.

SkryťVypnúť reklamu

Návrh zákona, ktorý predkladajú poslanci Hrušovský, Procházka .a poslankyňa  Žitňanská (odkaz na prekladaný návrh je uvedený vyššie) nie je likvidačný, ako sa snažia nahovoriť média občanom. Sleduje jeden cieľ a to zvýšiť  hladinu dostupnosti.. Z hľadiska prevencie je to najúčinnejší krok a treba ho uvítať.

Neviem, že ako dopadne hlasovanie. Pri prvom čítaní tento návrh hladko prešiel, proti boli len poslanci SaS, im som sa venoval v zvláštnom príspevku http://janjuhas.blog.sme.sk/c/268500/SaS-Slobodu-bezdomovcom-a-Solidarita-s-bohatymi.html    Sekta  SaS má svoje zvláštne videnie sveta. Neberiem im ho. Ich videnie slobody je zdeformované. Skutočný liberál vyznáva zodpovednú slobodu, ako voľbu dvoch rovnocenných alternatív.

SkryťVypnúť reklamu

 Poslanci SaS by mali podať doplňujúci návrh k zákonu, že každý prístroj je potrebné označil nápismi typu: „Hranie na tomto prístroji vás okráda“ a podobne. Takéto označenie je aj na škatuľkách cigariet. Fajčiar sa nemôže vyhovárať, že nič nevedel o škodlivosti fajčenia.

Hráč môže povedať, že bol oklamaný. Tieto prístroje sa ešte nazývajú „výherne“, čo je absolútne zavadzajúce. Mimochodom,  aj uvedený návrh poslancov v paragrafoch 49 a 58 hovorí o výherných prístrojoch, čo je zavádzajúce a nezmyselné. Poslanci SaS v zmysle svojho liberálneho  presvedčenia nemusia súhlasiť s rušením prístrojov v pohostinských zariadeniach. Ich povinnosťou je však upozorniť hráčov na dôsledky gamblingu.

SkryťVypnúť reklamu

Ich doteraz prezentovaný postoj je postojom cynikov, ktorí majú radosť z toho, ako bohatí bohatnú a chudobní chudobnejú. Nie je to postoj ľudí zodpovednej slobody, ale sluhov rôznych sicílskych klanov, ktorí sponzorujú ich politickú existenciu.

Ján Juhás

Ján Juhás

Bloger 
  • Počet článkov:  21
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Chcem písať o problémoch východného Slovenska, o jeho trápeniach i nádejách. Milujem ho, preto budem kritický. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáHudbaVeda a technikaVoľbySpoločnosťMarketingVzdelanie

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
SkryťZatvoriť reklamu