Ako Zuzana Martináková sa pokúšala falšovať dejiny

Dejiny nefalšujú len predajní historici, ktorí sa snažia ulahodiť vládnej moci. Dejiny môže falšovať aj kandidátka na prezidenta SR. Pani kandidátka Martinákova v priebehu predvolebnej kampane, ale aj po nej sa o to pokúsila.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)
Obrázok blogu

Už v televíznych debatách , keď kurizovala hlavne mladým voličom, zdôrazňovala, že o priamych voľbách rozhodli občania v referende. Vtedy som to bral ako brept a prerieknutie, ale keď to povedala tesne po zavretí volebných miestnosti pýtal som sa sám seba, či  to bol zámer alebo nevedomosť ?

Pani kandidátka, ak kandidovala na tak významný post, by mala poznať genézu priamej voľby prezidenta a aj to, že v histórii Slovenskej republiky bolo platné len jedno referendum http://www.tasr.sk/79.axd?k=20090306TBB00843  . Referendum o priamej voľbe prezidenta republiky bolo zmarené. Zaujímavé je, že v televíznej debate to súčasnému prezidentovi nepripomenul nikto. Zo strany Martinákovej to bola perfektná nahrávka na smeč Mikloškovi a Radičovej, žiaľ nevyužitá.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V poslednom príspevku som jednotlivých kandidátov na úrad prezidenta som popísal vo zverokruhu, http://janjuhas.blog.sme.sk/c/187698/Kandidati-na-post-prezidenta-SR-vo-zverokruhu.html Martináková focusovou skupinou bola charakterizovaná ako líška. Líška na dosiahnutie svojich cieľov podľa rozprávok používa malé lži. Zdá sa, že táto charakteristika celkom dobre vyšla a bola jedna a z najpresnejších.

 História priamej voľby, najmä zmarené referendum je dôkazom toho, že ťažko sa u más rodí demokracia. Referendum možno zmariť a nikomu sa nič nestane.. Práve na tieto udalosti mohla poukázať Martináková. Mohla poukázať aj na to, že občania tu priamu voľbu chceli a petíciou ju aj vyjadrili.

SkryťVypnúť reklamu

Nechcem obviňovať kandidátku na prezidentku SR zo zámeru. Je tu aj druhá možnosť. Možno, že trpí tým, čo charakterizuje viacerých politikov.

Ich ambície vysoko presahujú ich schopnosti...

Súvisiace odkazy

http://volby.sme.sk/c/4360237/tri-najlepsie-videa-z-prezidentskych-volieb.html)

Ján Juhás

Ján Juhás

Bloger 
  • Počet článkov:  21
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Chcem písať o problémoch východného Slovenska, o jeho trápeniach i nádejách. Milujem ho, preto budem kritický. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáHudbaVeda a technikaVoľbySpoločnosťMarketingVzdelanie

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu