Tajomstvo Zlatých pieskov

Písmo: A- | A+

Zlaté piesky pozná asi každý. Aspoň si bežný človek myslí, že ich pozná, ale čo sa tam ozaj deje asi málokto. Zvedavosť niekedy doženie i známych ľudí spoznať tajné podsvetie bratislavskej gay society. Túto krátku poviedku ma inšpiroval napísať reálny príbeh. Z korektnosti som ale meno športovca nespomenul a ani nespomeniem, tak sme sa totiž dohodli a ja dohody dodržiavam.Tajomstvo Zlatých pieskov 

Zlaté piesky sú vychyteným destinačným centrom Bratislavy, ktoré už dlhé roky využívajú mnohí rekreanti na dovolenky a bratislavčania na oddych, najmä v lete. Málokto však vie, že Zlaté piesky sú centrom aj gay komunity, či je sparné leto alebo padá sneh, či mrzne, záujemci o sexuálnu turistiku a náhodný sex tu kmitajú denno denne. Ja chodím na Zlaté piesky už dlho. So známymi alebo sám za účelom kúpania sa či povyrazenia si do prírody tak, ako to robia aj mnohí iní. Nevedel som do určitej doby vôbec o tom, čo sa tam deje neďaleko v lesíku, až kým mi to neprezradil môj kamarát Martin.

Môj prvý príbeh bude zo súčasnoti, keďže sa na Zlatých stretávam s istým Nemenovaným športovcom, ktorý tam chodí za účelom relaxu a ja tiež. Minule si Nemenovaný kamarát kúpil lietajúcu helikoptéru a šiel ju vyskúšať na Zlaté. Ja som mu zatiaľ strážil auto a on poletoval ako malý nadšenec po celom poli za padajúcou helikoptérkou, keďže sa ešte len učil ako sa ovláda tento technický hit. Je na nej aj kamera. Bola to sranda. Na tretí deň si kúpil ešte väčšiu, no tá mu spadla nevedno kde a stratila sa. Nadarmo ju hľadal aj so šiestimi kamošmi, nenašla sa. Len som si povedal: „jaj, radšej si mal dať tých štyristo euro mne“.

Pre neho to veľký peniaz nie je.

Po večeroch sme sa bavili na pláži. Boli krásne západy Slnka. Jeho frajerka bola odcestovaná a on mal konečne trochu voľna. Bol rád sám na pláži a len tak vylehovať v kufri otvoreného džípu na Slnku v tohtoročné teplé marcové dni alebo aj na deke na pláži nahý, pretože mal náročnú prácu v ktorej ho otravujú každú chvíľu klienti. Keď som mu prezradil, že sa nachádza v gay zóne, bol prekvapený, avšak to aj trochu tušil, pretože pozoroval na ľuďoch dosť neobvyklé správanie sa, ako napríklad pozorovanie jeho osoby ako sa opaľuje sústredeným pohľadom nadržaných starších osôb v okolí, postávajúcimi za kríkmi či vylehujúcimi na pláži. Pár ujov už musel poslať rázne do p…, pretože boli veľmi dotieraví.

Minule bolo nezvyčajne teplo a Zlaté piesky v gay zóne na nuda pláži sa priam hemžili ľuďmi, mladými rodinkami, ľuďmi so psíkami, staršími pánmi na bicykloch pendlujúcich po ceste hore a dole takmer celé poobedie a špehujúcimi krásne telá veľmi nenápadne. Boli sme na pláži, bavili sa o práci, o politike, o sexe a podobne, ako aj každý iný. Po čase som si musel odskočiť niečo kúpiť, pretože som vysmädol a vyhladol. Keď som sa vracal zažil som menší šok, pri kufri opalujúceho sa Neznámeho športovca si drnkal vtáka nejaký mladík. Keď som to zbadal až ma myklo. Šiel som ďalej. Neznámy športovec nepozná nejaké tabu, to mi bolo jasné z našich rozhovorov a srandičiek, ale toto som nečakal. Po malom oblúku som sa vracal k jeho autu po pláži, pomaly sledujúc usmievajúceho sa mladíka na mňa, keďže vedel, že sme kamaráti a že idem pravdepodobne k nemu. Pomaly si ho dal do gatí a šiel preč ako som sa približoval. Na pláži večer nebol skoro nikto, až na dvoch pánov, ktorí si ľubovali v pozorovaní opodiaľ na guľatine.

Čo si sa opaľoval na deke? Ja že ti je zima.Veď si vravel, že na deku nepôjdeš.

Predstavoval som si, ako to robili na deke.

No, trošku som si pospal.

Čo tu robil ten chalan?

Ty kkt. Zarehotal sa a povyprával mi celý príbeh.

Ja som myslel že ma je…bne. Ležím, a zrazu sa ozve vedľa mňa nejaký típek, že, „ty rád provokuješ“? Ja, že áno. Vytiahne si ho a začne si ho tu natriasať. Ja som sa udržal a nechcel som ho poslať hneď do pi…lebo som videl, že bol teda poriadne nadržaný. Hovorím mu: „ja som ale heterák“. On stojí vedľa mňa ďalej a drnká si ho. Čo mu povieš, vieš…Tak mu vravím, lebo mi ho prišlo ľúto: „drnkaj si ho koľko chceš, len sa ma prosím ťa nedotkni, lebo…“ A on už sa ma chcel chytiť stehna, naznačoval to rukami. Ja že skús a uvidíš potom čo ti spravím. Tak odtiahol ruku a drnkal si ho ďalej. Potom si sa zjavil ty. Hovorím mu, ide môj kamoš”. Kur.., tak som na teba v duchu nadával, že inokedy sa hneď pristavíš, keď prídeš a teraz ideš preč.

Ja že to máte dohodnuté. Usmial sa na mňa ironicky.

No, to víš…

Ešte chvíľu sa z toho nevedel spamätať, ale robili sme si z toho srandu.

Na druhý deň tu bol Nemenovaný do štvrtej rána aj s kamošom a porozprával mi príhodu z noci svojim hlasitým smiechom. Sedeli sme pri vchode, a v tej tme zrazu sa obzrieme do skla na aute, na boku, a tam prilepená tvár nejakého chalana. Ja som sa tak zľakol. Vieš si to predstaviť? Noc, my sa bavíme po tichu a zrazu nejaký ksicht prilepený o sklo a čumel na nás ako vyoraný. Názorne mi aj ukázal. Začali sme sa rehotať. Potom sa spýtal, či nemáme o niečo záujem, tak sme si z neho vystrelili. Povedali sme mu, že dobre, ale musíš si ho nahoniť a behať za každým k autu a skúsiť ho poprosiť, či by s tebou….Boli tu dve autá. Strieborný mercedes keď zbadal, čo sa tu deje, tak sa pobral o chvíľu preč. Vzadu bola ešte nejaká škoda, tak aj tam pribehol nahý s nahonením kktom, ale potom tam už ostal len nejaký starší rybár, tak sme ho prehovorili, že musí isť až k nemu na meter. On prišiel potichu k nemu a keď sa rybár otočil, mal meter pred sebou nahého vtáka. Ten chytil udicu, ha ha ha..a začal ho s ňou naháňať ty kokso. To by si musel vidieť ako bežal. „Ty buzerant jeden, kričal po ňom.

Tak vy takto. Vy ste tu až do rána. No pekne.

To ti tu behajú aj v noci samí típkovia, by si neveril. Z kríku z ničoho nič vylezie o druhej v noci nejaký chalan. Ja len čumím, že čo? No, sranda to tu je.

Ale až dovtedy, kým ťa nezačnú prenasledovať starší občania, čo?

No, tak to mám nervy. Minule prišiel ku mne taký starý ujo, že či niečo nechcem. Som ho poslal do páče, ale ináč sa s nimi dá pokecať, ak nezačnú s tými pridrblými ponukami.

Tak poďme už, je zima.

Z auta, keď odchádzajú vidno pri osvetlenej časti lesíka postávať pár mladých prostitútov, vyzývavo hľadiacich na odchádzajúcich potencionálnych zákazníkov.

Tak smola, no, možno příšte chlapci.(c) Karol Janko Malina (poviedka)

Skryť Zatvoriť reklamu