KPO 7 - Pellegrini ako Ficov poskok, Maďarič premiérom

# Pellegrini poskok, # Maďarič premiérom, # hlas ulice, # sebareflexia, # hady, hady, hady, # budúcnosť Slovenska, # rozbitá opozícia, # maska na tvári, # prezident, hlas ľudu, # vari sa guľáš v slovenskej politike, # hrdosť

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

 No myslel som si, že by mohol prísť nový vietor, ale videl som dnes vyhlásenie Pellegriniho ohľadom prezidentovho „veta“ na nových ministrov a začalo to: „či to je v súlade s normami“.. a ku*va .. tak od čoho je tu prezident, ak nie od toho, aby urobil rovnováhu. Ľudia vonku znova „štrngajú kľúčmi“, matka zavraždenej neverí polícií, ľudia sú zhrození, naštvaní aj nešťastní a on povie, či je to v jeho kompetenciách .. no jasne, že je to v jeho kompetenciách, lebo je to jediný ústavný činiteľ, ak sa nemýlim (napíšte do komentárov, nejdem to googliť), ktorý je priamo volený ľuďmi.
 On musí stáť na strane ľudí!!! Lebo je to jeden proti všetkých, alebo krajšie, jeden za všetkých. Niektorí zrejme stále nepochopili situáciu, tu nejde o zmenu mien na postoch, o zmenu pešiakov, či figúrok, tu ide o charakter štátnej moci (ktorý vyplýva z dôvery ľudu), očistu verejného priestoru a navrátenie hodnoty politike ako takej (aby v očiach verejnosti nevypadala ako kopa sra*iek).

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Fakt som chcel veril, že Peter by mohol, aj keď určite nie hneď radikálne pozmeniť obraz, ale aspoň ukľudniť situáciu, upokojiť náhľad na veci verejné, ale raz darmo, Fico je bača a to je cítiť.
 Fica nezvrhli ľudia, on odišiel sám (obetný baránok, ktorý sám položil hlavu pod gilotínu), pritom ešte aj prezidentovi kládol podmienky za akých okolností, kedy a ako, čo mu nevytýkam, pretože je to skúsený politik a vie sa pohybovať a teda aj po ostrých hranách, ale nejde z pudla z večera do rána vychovať rotvajlera .. vplyv je tam jasný, to proste cítiť na prvý pohľad, vtáka poznáš po perí a človeka po reči a Fico vždy takto vystupoval, pokiaľ to nešlo tak ako si naplánoval.
 Peťo nebol vychovaný ako vodca, bol vychovaný ako poskok, poslušný, nevyvolával konflikty, vhodný do debát do televízií s výsledkom v duchu ovca celá aj vlk sýty, lenže post premiéra,.. to už je o niečom inom, aj o hrošej koži, aj o dýke v chrbte. To sa nedá naučiť za jeden deň, do toho treba dospieť.
 Fico nám chcel zalepiť oči, vybral dobre, veď kto sa topí aj slamky sa chytá, ale on vedel, že Peťo nie je premiérom, resp. takým, aký by premiér za stranu SMER mal byť. Sám by to Peťo nezvládol, resp. nezvládol tak, aby nepozmenil tvár SMERU, a síce tvár sily a dominancie. Šelmy by ho roztrhali na všetky strany, ale tým, že mu pomáha, to robí ešte horším, lebo vidíme Peťa, ale počujeme Fica a to davy neutíši.

SkryťVypnúť reklamu

 Ale aby som nebol len negatívny, tak zahrajme sa abstraktne a tak ako som v názve článku napísal, Maďarič premiérom, .. a prečo ? .. lebo dokáže povedať čo si myslí, dokáže cítiť atmosféru ulice, je z tábora Smeru a radšej odíde akoby sa mal krútiť ako had.
 Ficovi už možno lezie na nervy, ale stále mu s falošným úsmevom a pohľadom do zeme podá ruku. Ak niekto z radu smerákov, tak najskôr Madarič!!
 Odišiel z postu ministra, pritom to po ňom ani nikto nechcel, dokonca opozícia, a to aj mimoparlamentný Hlina (ktorého je mimochodom počuť viacej, ako mnohých, čo v parlamente len šúchajú nohami) ho rešpektuje. To je dobrá voľba. Lenže to by bola pre Fica neriadená strela a Marek by to možno najskôr ani nezobral, ale pozor, hlas je z ulice stále počuť, a aj keď sa zdá, že už je možno pozde o tom hovoriť, lebo Fico hodil verejnosti kosť v podobe Peťa, vlak je rozbehnutý, struny sú našpanované a Peťo nepripravený, a čím viac bude Peťo rozprávať ako Fico, tým viac bude ulica kričať.

SkryťVypnúť reklamu

 A aj keď je opozícia rozdrobená, beznázorová, bez vízie a konštruktivity, tak ľudia chcú čistý stôl. Predčasné voľby, pritom nikto nevie čo z nich vzíde.. Kraken, alebo kto (?!) .. veľké zmeny, výkyvy na finančnom trhu pri radikálnej zmene politiky, príchod utečencov pre zvýšenie hospodárskej sily, zmena obrazu Slovenska v Európe, či vystúpenie z Únie (?!) .. no aké karty má opozícia v rukách ?! 
 Podľa mňa by sa aj sami báli určiť „primus inter pares“ .. určiť premiéra a to by si ešte súkromné rozhovory zopárkrát ponahrávali na skrytý diktafón, ale učia sa ..a dúfam, že sa raz naučia biť za vízie, predstavy, názory a pohľady ako za samých seba, k tomu im Boh pomáhaj!!!

Janko Cigáň

Janko Cigáň

Bloger 
  • Počet článkov:  23
  •  | 
  • Páči sa:  4x

mám široký záber, voľnomyšlienkár, ochotný diskutovať na rôzne témy, možno rád otvorím aj témy, o ktorých sa nediskutuje, len aby sa o nich začalo diskutovať bez ohladu na moj názor, nechcem nikoho tlačiť aby nasledoval moje myslienky, práveze budem rád ak by sa diskusia rozbehla sama od seba a to aj v odlišnom názore ako mám ja .. nečakám, že budem uverejnovat pravidelne a mozno po prvom článku aj skončim, človek nikdy nevie, povedal by som, že to tu chcem iba vyskušať aj ked nehodlám písat kraviny, len proste nikdy som nič podobné nerobil, takze s rešpektom pristupujem k celej komunite blogerov a skôr by som povedal, že budem underground, na začiatok by som sa rád podelil o názor zo športovej oblasti, neskor sa uvidi či aj iných, ... nerobím to pre peniaze, nerobím to pre slávu, nepotrebujem podpisy, fotky, chcem len šíriť názor, ak Vás moje pohľady oslovia, budem rád a keď nie, nebudem siliť svoje pôsobenie na tomto blogovom portáli, prestanem a pôjdem inou cestou... Ďakujem za príležitosť skúsiť to Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu