Agrokomplex ako verný odraz stavu agrokomplexu.

Písmo: A- | A+

Agrokomleplex neočakávane očakávane stráca konečne svoj zmysel pre existenciu ako štátny podnik. Čo príde, malo prísť už dávno.

Najnovšia správa hovorí, že Agrokomplex sa potáca na hranici bankrotu. Úmyselne píšem s veľkým písmenom, aby bolo jasné, že ide o podnik nie o hospodársky sektor. Ono by veľmi ľahko mohlo dôjsť k omylu alebo zámene, lebo situácia je podobná.

Nie je asi náhoda, že štátne gastrocentrum alebo inak štátom dotovaná megaputyka sa potáca. Asi je opojená svojim neustálym rozkvetom z dôb industrializácie socialistického poľnohospodárstva a potravinárstva, po ktorom ostala len vyprahnutá pôda a staromódne fabriky.

Nie je asi žiadny racionálny faktor, prečo by mal byť Agrokomplex štátnym podnikom a dotovaný z verejných financií. Prečo teda existuje ? No aby ( ako je uvedené vyššie ) prekryl radovánkami na spôsob obecnej veselice alebo púte katastrofálne smerovanie slovenského agrosektora.

Pretože na pôdu ľudia rezignovali a o podvodoch megarozmerov s podpornými prostriedkami nemali možno ani tušenia, ponúkal im rezort raz ročne vybúriť sa a šalieť ako súčasť davovej psychózy, kedy si mohli ohmatať predsedu vlády alebo ministra pôdohospodárstva. A k tomu prezenty, pivo, cigánka, balóny, hudba a spev. 

Nie že by som tieto púťové atrakcie s množstvom vypitého alkoholu obchádzal. Len nerozumiem, prečo je to za verejné financie.

Miesto definitívneho predaja záujemcovi ( ak vôbec teraz nejaký existuje ) neustále naťahovanie času s nápravou a stabilizáciou firmy. Čo už tam môžete stabilizovať. Klasický parazit na daňových poplatníkoch, s amatérskym propagandisticky nastaveným vedením, ktorý nemá žiadnu reálnu budúcnosť ako verejný podnik.

Naopak, ak má plniť funkciu jedného z najväčších výstavísk u nás, musí sa dostať do rúk spoločnosti, ktorá má skúsenosti a kapitál, prípadne prepojená s výstavníckym biznisom. a daňoví poplatníci nebudú dávať ale brať.

Je až neuveriteľné, čo sa v tomto sektore dokáže navystrájať. Absurdné schémy šikanovania podnikateľov, nulová ochrana spotrebiteľa, zdevastovaná pôda, erózia vodou, rozobraté lesy, chýbajúci spracovateľský priemysel, diskvalifikácia malých rodinných fariem a obchodov.

A pri tom pseudopodnikanie napríklad Agrokompexu. Toto už nemôže byť náhoda. Toto je cielená schéma, ktorá je v rukách konkrétnych administratívnych mafií v rezorte. ktorá je pravdepodobne manipulovaná záujmami tých, ktorí dnes na pôde a v potravinárstve vydierajú. 

Vôbec nič nepočuť o skutočnej poľnohospodárskej politike a vidieku. Stále len natiahnuté dlane tých, podobných Agrokomplexu, ktorí nevedia podnikať len žobrať a vydierať.( ošípané, hydina ), tých najmenej potrebných environmentálne nepríspôsobivých priemyselných koncentrákov pre zvieratá, ktoré v prípade akejkoľvek zvieracej epidémie idú ku dnu. Vytvorili sme bariéry pre domáci chov a potravinársku finalizáciu.

A kde sú tí skutoční pestovatelia a chovatelia. Tento štát ich vyplienil. Zbohom. Mal som Vás rád roľníci. Ostali len paraziti a defraudanti. Toto je náš sektor. Toto je realita.

Skryť Zatvoriť reklamu