reklama

Ani v jednom chlieve nie je taký bordel ako u Vlčana.

Čím viac registrácie, tým menej poriadku. Čím viacej kontroly, tým menej výsledkov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Jedno je isté. Vlčan sa nestotožňuje stým, že podpora ošípaných nebola adresná a cielená. Podpora bola adresná a cielená, by som povedal až veľmi presne. Až tak, že niektoré farmy poradcov ministra vznikli len za účelom zhrabnutia podpory. V niektorých prípadoch ani nešlo o chov ošípaných, ale o zmutované a zdegenerované hybridy svíň rôznej národnosti.

Tu treba hneď pripomenúť, že byrokratov nenapadlo v tomto bordeli znížiť záťaž farmárom, ale zvýšiť ich kontrolu. Takže na bordel ministra Vlčana doplatia chovatelia. Prvý, kto sa vyplazil z kanála bol Bíreš a jeho predstava o totálnom terorizovaní verejnosti registráciami, ohlasovaním a evidenciami..

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Myslím, že nikto súdny nemá proti podpore a to adresnej a cielenej nič. Táto bola na AMO. Ale skončila ako cielený a adresný biznis plán.

Vlčanovi vyšlo, že podporil 94 % ošípaných. Keďže je bankár asi vie počítať po bankovnícky. Nevie síce koľko a kde fariem a ošípaných máme ale vie, že je to 94 %. Taký podarený bankár. Tak sa asi predávajú banky. Povie sa číslo, a ostatné sa dosadí. Po našom sedliackom rozume nepodporil 86 % chovateľov. Z jednoduchého dôvodu, lebo na farmu by sa ušlo do 1 000 € a tak by nemohli brať štátny tajomník a poradkyňa ministra 50 000 €. Pekný vzorec.

Vlčanova ruská ruleta je asi jeho najlepší počtárky výkon.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Na Slovensku je registrovaných 8 000 fariem. Toľko register. Na Slovensku je registrovaných 1 500 fariem. Toľko ministerstvo. Na Slovensku je chovaných 760 ošípaných v domácich chovoch. Toľko Vlčan.

Chápete. My tu dáme milióny rozdávané na rôzne organizácie veterinárnej správy a plemenárskych služieb a nevieme , koľko čoho vlastne máme. Dennodenne otravuje štát chovateľov registrami, správami, hláseniami aby nakoniec mal v tom absolútny bordel.

Toto už nie je výsledok akcie Dobytkár ale výsledok akcie sviniari.

Každopádne, Vlčan po tomto nemôže regulárne viesť ministerstvo. ostatné je na politike. Alebo začneme robiť poriadok hneď, alebo budeme čakať do volieb.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Paradoxom ako je už u Vlčana zvykom po vzore Jahnátka a Matečnej. Našlo sa nespochybniteľné pochybenie v bordeli na ministerstve a stačilo reagovať - toto musíme napraviť. Miesto toho táto agresívna úderka zrodená v makroekonomickom úchylnom prostredí začala bojovať.

Až tak sa vlastne prišlo na to, že Vlčan nemá ani základnú spôsobilosť viesť ministerstvo, pochopiť rezortné ciele a pri všetkej úcte, ako sám povedal, ostane po ňom jediné - jeho propagandistická bublina, že vyčistil rezort. Hlavne po sebe. Ono je to málo v dnešnej situácii rezortu.

Vlčan zašpinil rezort hneď svojim príchodom - kabinetným pučom boh vie s akou pomocou, prostredia z akého vyšiel, personálom ktorý dovliekol a vrátil z dôb temna a nespôsobilosťou, ktorou devastuje rezort ako nikto pred ním.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Ján Marton

Ján Marton

Bloger 
  • Počet článkov:  141
  •  | 
  • Páči sa:  873x

Venuje sa 30 rokov rozvoju vidieka, potravinovému právu a kontrole potravín. Sleduje nezákonosť a nespravodlivosť pri likvidácii vidieka diskvalifikáciou miestneho hospodárstva. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

291 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu