Prečo si klameme ? Akreditácia platobnej agentúry je politická objednávka. Dôveryhodnosť v nedohľadne.

Zo záverov európskej komisie je úplne zrejmé že Vlčan nepovedal celú pravdu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Podľa európskeho parlamentu mala počkať akreditácia poľnohospodárskej platobnej agentúry ešte štyri mesiace. A viete čo Vám poviem ? Že by tu ani nechýbala.

V prvom rade pre to, že je to rozdávanie žobračeniek z financií únie, na ktoré sa náš štát spolieha tak, že už nepridá ani korunu. Roky a roky bľabotajú politici, vrátane dnešných, o akejsi potravinovej sebestačnosti a rozvoji vidieka. Pritom ide len o bohapusté rozflákanie financi spoločnej poľnohospodárskej politiky, pretože tá sama je len schéma manipulovania s trhom potravín.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

To nebolo len rozkrádanie, to bola katastrofálne nastavená schéma. A dnes vidíme, že Vlčanovi nevadí tento marazmus nespravodlivosti. Mimochodom rád by som vedel, kde získal svoju agrárnu spôsobilosť, keď jeho hlavnou referenciou je prevod ruskej banky na slovenskú finančnú skupinu. Kto nám tu zase bačuje ? Agenda pre orgány činné v trestnom konaní je vyčerpaná a a politici vtedy aj teraz majú len tú istú stratégiu - aby nám neušli európske žobračenky A tomu venujú všetok svoj pracovný aj voľný čas. A môže Vlčan robiť v poľnohospodárstve niečo iné - nie. Akurát bagrovať odvodové kanály. Z vonku zelený z vnútra červený.

Skryť Vypnúť reklamu

Naozaj je pravdou, že 90 % dotácií čerpalo 10 %. Osobne som už presvedčený, že ak chceme napĺňať skutočne vlastný program rozvoja vidieka, mali by sme sa sa ako prvá krajina únie vzdať spoločnej poľnohospodárskej politiky - teda jej časti financovania. Vôbec by sme neprišli skrátka.

Verejnosť z tejto agentúry nemala nič. Hospodáriaci roľníci s pridanou hodnotou finalizácie potravín z tejto agentúry rozdávajúcej žobračenky nečerpali nič. Samospráva nečerpala prostriedky na miestne potravinové sústavy ale na miestne developerské projekty a výstavbu.. A súčasne s tým došlo k úplnému zlikvidovaniu potravinovej produkcie na vidieku. A kto má pocit, že tie lány, ktoré obkľúčili obce sú pestované pre nás, tak sa hlboko mýli.

Skryť Vypnúť reklamu

Obce ostali len oázou alebo ostrovom v devastovanej a okupovanej krajine. Súčasne s tým si myslím, že kolaboranti vycvičení v Bruseli by mali byť jasne identifikovaní a postavení do pozície poradcov. Každopádne by som im zobral možnosť rozhodovacích právomocí. Ten dôvod je aj v rozdielnom prístupe - kým na úrovni orgánov únie sú to servilné postavičky, doma sa z nich stávajú legislatívni dravci. No proste katastrofa. A viem o čom hovorím. A potom tak vyzerá naše postavenie v únii.

Ak pozriete do štátneho rozpočtu pre rok 2021 zistite, že 2/3 rozpočtu slovenského poľnohospodárstva a rozvoja vidieka sú prostriedky spoločnej poľnohospodárskej politiky. Na tomto príklade je vidno, aký bezvýznamný spoločenský prínos má sprostredkovateľ európskych peňazí - poľnohospodárska platobná agentúra. Je to len formálny orgán na presadzovanie záujmov únie.

Skryť Vypnúť reklamu

A to vôbec nie som proti spoločenstvu. Možno som väčší Európan ako servilní kolaboranti. Ale potom hovorím o únii, ktorá nebude strašiť boľševickou vzájomnou hospodárskou pomocou, ale bude združením trhových ekonomík s preferenciou spoločného trhu. Nie nejakou pofidérnou politickou diktatúrou.

Treba začať v poľnohospodárstve. A možno, ako je uvedené vyššie, mohli by sme byť prví. V prvom rade by sa vypratali pohrobkovia kolektivizácie, ktorá je skutočným problémom a nie akreditácia platobnej agentúry. Je pravda, že niektorí už čakajú dotácie ako sliepka na zrno. Ručím Vám za to, že ani nášmu poľnohospodárstvu ani vidieku to nepomôže, Sú to peniaze dopredu odsúdené na spreneveru svojmu účelu.

Som si vedomý, že stroj je už tak rozbehnutý, že je to skutočne ťažké a politici posratí zo svojich čísel to neurobia. Treba brať do úvahy aspoň to, že je to neudržateľné. A preto šaškovanie Vlčana a spol. o akreditáciu agentúry len predĺži agóniu slovenského agrosektora ( to je nakoniec jeho cieľ, pretože inú agendu nemá ), pre ďalšie meškanie so skutočnými zmenami ktoré nie len že potrebujeme, ale ktoré musia zákonite prísť. Zase budeme poslední.

Taliani už striasajú jablká a jazdia po nich traktormi. Na plné ústa deklarujú svoju pozíciu k spoločnej poľnohospodárskej politike. Došlo na moje slová. Všetky investície a zväčšovanie skončí úplným krachom a vrátia sa k hospodáreniu podľa možností a potrieb - na miestnej úrovni.

Ján Marton

Ján Marton

Bloger 
  • Počet článkov:  67
  •  | 
  • Páči sa:  332x

Venuje sa 30 rokov rozvoju vidieka, potravinovému právu a kontrole potravín. Sleduje nezákonosť a nespravodlivosť pri likvidácii vidieka diskvalifikáciou miestneho hospodárstva. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

2 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

1 článok
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Skryť Zatvoriť reklamu