Progresívny kolchozník a populista Vlčan sa schováva za obyčajných ľudí.

Je potrebná roľnícka mobilizácia. Toto presahuje všetky medze. Toto je druhé kolo kolektivizácie.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Pôda je v prvom rade živým ekosystémom. Naša posadnutosť priemyselnou produkciou potravín je produkciou emisií a obdobou veľkej uhoľnej elektrárne. Takto ako my, sa k pôde a vidieku správajú len v rozvojových alebo banánových republikách.

A toto trvá 70 rokov bez zásadnej zmeny. Totiž pôda neprináša ekonomický úžitok tomu, kto ju necháva ľadom alebo ekosystému blízkym spôsobom udržateľne regeneruje, ale tomu kto ju devastuje. Len diletant môže postaviť znárodňovanie pôdy na tom, že burina. A presne to je Vlčan. Nevie síce o čom hovorí, ale vie čo má hovoriť. Pre exotov, tvoriacich slovenské poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka je doménou rozdeľovanie žobračeniek z dotácií a podpôr. Úplná rakovina spoločnosti.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Kam smerujeme sa dá pozorovať aj na súčasnej vláde, ktorá dosadila na ministerstvo klon Jahnátka a Matečnej bezprecedentne doplneného aj ich kumpánmi. Táto svorka progresívnych ľavicových populistov nemá vôbec v pláne usporiadať spoločenské pomery v poľnohospodárstve a vidieku. To len verejnosť goebelsovsky propagandisticky ohlupujú. Revolučné, jedinečné, najkvalitnejšie, nové nástroje, historické dohody, najúspešnejšie. Človek žasne, kde v tomto katastrofálnom stave berú tieto propagandistické heslá. A pritom sa nič nemení. A keď tak k horšiemu.

Revolučné na tejto úchylnej progresívnej ľavici je len to, že bezsenné noci venujú tomu, ako ľudí pripraviť o pôdu. Posadnutosť prenasledovaním vlastníkov pre následné sceľovanie nie je až tak záujmom vidieka a verejnosti, ale záujmom developerov. A Vlčana a jeho svorky. Ono je to ľahko, keď ich boľševický predchodcovia všetko znárodnili a ľudí z pôdy vyhnali. Veď o to im ide teraz, doraziť slovenský vidiek a nahnať do otroctva.

Skryť Vypnúť reklamu

Miesto účinného spoločenského prostredia a legislatívnej jednoduchosti k produkcii potravín na miestnej úrovni a v malom je tu ešte väčšia preferencia podnikov, ktoré sa dajú prirovnať k nádorom. Miesto podpory miestneho hospodárenia sa hráme na veľmoc, z ktorej produkujeme len veľkopanstvo a a agromafiu. A kolaborujúcich byrokratov typu Nouzovskej alebo Bíreša.

Skúsme pochopiť, že na naša monokultúrna a veľkoplošná produkcia nemá žiadny spoločenský význam. Je to len biznis jednotlivcov bez pridanej hodnoty. Ale hrubý domáci produkt tým rastie. Po mne potopa. Po zmene vlády sa pozatvárali lúpežníci a príštipkári, ale smerovanie rezortu a peňazí sa nezmenilo. Je to úbohá propagandistická mašinéria na záchranu kolektivizovaného poľnohospodárstva, ktoré v súčasnej podobe 70 ročnej okupácie a devastácie nemá žiadny význam ani ako zdroj potravín.

Skryť Vypnúť reklamu

Priznajte si bankársko makroekonomická úchylná úderka, že v prípade miestneho rozvoja ani neviete o čom je reč. Že Vašou úlohou je udržať tento devastačný model pre vytvorenie otrockej závislosti nielen na nadnárodných korporáciách, v ktorých ste vyrastali, ale aj na domácej oligarchii ( prípadne československom eštebáckom hybride ). Čo ste sa Vy motovidlá mohli naučiť v banke okrem systému rozdeľuj a panuj.

Naša krajina sa vyvíja úplne neprirodzene. Je takmer úplne jasné, že sme si vytvorili okupantov pôdy, ktorí sú súčasťou vládnutia. Kým každý lump, ktorý niečo zničí musí platiť, my naopak platíme za devastáciu pôdy jej okupantom.

Skryť Vypnúť reklamu

A úrok za bačovanie Vlčana bude veľmi vysoký. Trvalá strata samostatnosti a svojbytnosti.

Táto úderka môže vymyslieť len taký nezmysel, ako je najnovší paškvil na prekrytie pokusu o obratie ľudí o pôdu, z dielne Vlčana - odbytový a marketingový fond. A že sa niečo zmenilo ? Toto Jahnátkovo a Matečnej dieťa okrem zopár byrokratov, ktorí sa chystajú obsadiť našimi ľuďmi stoličky tejto nikým nepožadovanej a nikým nepotrebnej dielne darmožráčov nič nerieši.

Komici na jedničku. Že vraj po vzore Rakúska. Ale tam je model podpory a prezentácie potravín kopírujúcich prepojenie z vlastnou pôdou a miestnymi pomermi. Tam je to o vlastníkoch nie o okupantoch.

Som presvedčený, že toto ministerstvo je odtrhnuté od verejného záujmu a preto aj pofidérne vo vzťahu k ústavnosti svojej činnosti. Dlhodobo je to len distribučná spoločnosť, ktorá ani nemá národný charakter pre jej dominantné financovanie úniou.

A preto nerieši naše spoločenské problémy ale hlavne záujmy zopár byrokratov, roky sa vyvaľujúcich na ministerstve a súčasne dlhodobo kolaborujúcich s lobistami.

Roľníci mobilizujte sa. Občania nedajte sa okradnúť o pôdu týmito pofidérnymi a neprirodzenými ľavicovo progresívnymi mutantami komunistov. Česť ich pamiatke.

Ján Marton

Ján Marton

Bloger 
  • Počet článkov:  67
  •  | 
  • Páči sa:  332x

Venuje sa 30 rokov rozvoju vidieka, potravinovému právu a kontrole potravín. Sleduje nezákonosť a nespravodlivosť pri likvidácii vidieka diskvalifikáciou miestneho hospodárstva. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu