Strategický plán ministerstva pôdohospodárstva nie je kompatibilný s úniou.

Stále ideme od desiatich k piatim. Od retardovaného poľovníka, cez servilnú maňušku po degenerovaného bankára

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Všetky vedecké a odborné poznatky naznačujú, že vidiek je v súvislosti so svojim hospodárskym a sociálnym určením diskvalifikovaný. Vyľudňovanie a demografický vývoj predurčuje zánik vidieckeho spôsobu života a hospodárenia.

Čím viac si človek študuje Strategický plán SSP 2023 - 2027, ktorý predložilo ministerstvo pôdohospodárstva do Bruselu, tým viac je zreteľná odchýlka od stratégie spoločenstva.

Preto zrejme aj dochádza k nepochopeniu našej stratégie úniou, pretože to je stratégia zachovania kolektivizovaného poľnohospodárstva, obchádzania rozvoja vidieka, podpora veľkoplošnému poľnohospodárstvu a tým finančných skupín a priemyselnej poľnohospodárskej loby.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Že to nie je normálne to vieme dávno. Nenormálne ministerstvo ako sekretariát SPPK však nemá schopnosti realizovať stratégie vo verejnom záujme.

Jedným z obrovských deficitov stratégie je orientácia na miestne pomery a myslenie v malom. Nakoniec toto myslenie nemôžeme chcieť od fiškálne mysliacich mutantov a sociálne degenerovaných bankárov.

Paradoxom je, že nie je potrebná ani žiadna revolúcia. Stačí ak ministerstvo začne robiť to čo má, stane sa ústredným orgánom štátnej správy a nie sekretariátom agrobarónov , finančných skupín a lobistov.

Paradoxom je, že skutočný stav nie je výsledkom žiadnej štátnej politiky a stratégie ale biznis plánom skupín a jednotlivcov - za kapitulácie štátu.

SkryťVypnúť reklamu

Obdobie 2023 - 2027 je rozhodujúcim pre záchranu miestneho hospodárenia na pôde masívnym financovaním digitálnej a inovačnej obnovy malých a rodinných hospodárov. Akákoľvek finančná orientácia na priemyselné poľnohospodárske podniky znamená jej spreneveru v kaviarni.

Slovensko je 70 rokov na slepej ulici. Tí, ktorí ho tam doviedli sú tí istí, ktorí dnes lamentujú nad stavom poľnohospodárstva a vidieka. Nenažranci, ktorí vidia len lup štyroch miliárd určených na obnovu vidieka. Paraziti, po ktorých ostane holá step a púšť. Plody kolektivizácie , násilia a zločinu pokračujúceho do dnes.

Stojíme pred vážnou úlohou. Vrátiť pôdu do rúk hospodáriacich roľníkov, podporiť ich a žiadať trvalú starostlivosť o pôdu. Vyhnať z nej parazitov a žiadať od nich vrátenie spreneverených financií v podobe náhrady škody spôsobenej devastáciou cudzej pôdy.

SkryťVypnúť reklamu

Čiastkové ciele stratégie sú paškvilom a nedostatočné. Naopak sumarizujú celú rôznorodú a neporovnateľnú skupinu hospodáriacich subjektov so snahou preferovať zelené ciele, ale bez existencie konečného prijímateľa - vidieckeho hospodárstva. Je to cesta k zabetónovaniu nefunkčného a neproduktívneho poľnohospodárstva za súčasnej definitívnej likvidácie potravinovej sebestačnosti.

Neexistuje reálna ochrana kultúrneho dedičstva v podobe podpory zachovania tradičných hospodárstiev, vrátane stavieb – ktoré môžu slúžiť ako príklad usporiadania roľníckeho hospodárenia a neexistuje ani reálna ochrana hospodárstiev pred mestským a rekreačným spôsobom bývania. Naopak - vidiek je v defenzíve voči ministerstvu prerastenému metastázamy kolchozníctva.

SkryťVypnúť reklamu

Štátnej stratégii chýba flexibilita a krízový manažment v prípade narušenia globálneho potravinového reťazca, reálna sebestačnosť je na úrovni 5 % a do štatistickej úrovne 40 % propagovanej ministerstvom ju dopĺňajú len hodnoty monokultúrnej produkcie bez spojenia so spracovaním.

Každý pokus o dereguláciu alebo zjednodušenie nasleduje ešte prísnejšia regulácia a normalizácia.  Až sa normalizujeme všetci.

Dnes keď sa dá vidieť svet bez prekážok je zrejmé, že nie sme v poľnohospodárstve a vidieku v únii. Tak by sme sa tam láskavo mohli konečne dostať. A dnešná stratégia ministerstva nás vedie viac k progresívnemu socializmu, normalizačnej totalite a ich výdobytkom - nedostatku a závislosti.

Ján Marton

Ján Marton

Bloger 
  • Počet článkov:  107
  •  | 
  • Páči sa:  666x

Venuje sa 30 rokov rozvoju vidieka, potravinovému právu a kontrole potravín. Sleduje nezákonosť a nespravodlivosť pri likvidácii vidieka diskvalifikáciou miestneho hospodárstva. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

710 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu