Diskusné fóra ako prehliadka zloby a nenávisti

Nie je to tak dávno, čo Federálny odvolací súd New York zakázal prezidentovi Trumpovi mazať resp. blokovať kritické komentáre na jeho účte na Twittri. Ako odôvodnenie uviedol, že Trump týmto správaním porušuje ústavu USA,

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

garantujúcu slobodu prejavu. Poviete si, správne. Každý má predsa právo slobodne sa vyjadrovať. Môžeme si ale všade a na každého pokrikovať, čo s nám zachce? 

Predstavme si situáciu, že máme niekde príhovor. Odrazu k nám niekto priskočí, vytrhne nám mikrofón z ruky a začne niečo vykrikovať do publika. 

Za seba hovorím, že je to neslušné. Nemá to nič spoločné so solídnou diskusiou. V solídnej diskusii by totiž dotyčný počkal, až príhovor ukončím, potom by si vzal mikrofón a slušným spôsobom povedal, s tým a tým z toho a toho dôvodu nesúhlasím.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ak teda Donald Trump blokuje kritický komentár, plný vulgárnych a urážlivých nadávok, činí najskôr správne. Úplne ho chápem a domnievam sa, že zmazaním plytkých výlevov frustrovaných jedincov, ktorí sa skrývajú za anonymné nicky, diskusii vo vlastnom slova zmysle prezident nebráni ale naopak ju umožňuje. 

Mimochodom, veľmi by ma zaujímalo, či by si títo „diskutéri“ trúfli povedať svoj názor verejne. Z očí do očí. Čo myslíte?

Ján Popovič

Ján Popovič

Bloger 
  • Počet článkov:  72
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zoznam autorových rubrík:  ZdravotníctvoNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu