Manželka vyklepáva rezne, mám čas, tak píšem. Spevy zeme.

Včera sme si zaspievali s vnučkou pieseň „Let it be“ od Beatles.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

V súvislosti s predčasným úmrtím Mekyho Žbirku, ktoré nás zastihlo nepripravených, som si na ňu spomenul a trochu som na gitare „preludoval“. Príliš sa mi asi nedarilo, lebo moja milovaná päťročná vnučka s grimasou odišla a povedala babke, že to nemôže počúvať. Na otázku prečo, odvetila, že keby to dedko spieval svojim hlasom, tak by to bolo lepšie. Tá pieseň je v originále v C dur a Paul McCartneyimu to ide krásne, ale pravdou je, že ja to nevytiahnem.

Tak som to zaspieval „mojím“ hlasom, teda nižšie a neskôr sa ku mne pridala a dvojhlasne sme spievali ten refrén „let it be...“. Keďže sa už takpovediac míľovými krokmi blíži nádherný čas Vianoc, tak sme si zahrali a zaspievali aj krásnu Mekyho pieseň Vianočná a spolu sme si to užívali.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Teraz, keď nám skončila záhradkárska sezóna, je čas ju zhodnotiť. S úľavou konštatujem, že máme poorané, cibuľka a jesenný cesnak sú zasadené, kvasená kapusta je natlačená v súdku, okolo stromov porýľované a náradie odložené. Na záhradkárčení mám najradšej jar, keď sa príroda prebúdza a s ňou celé tvorstvo.  Nás to s manželkou, tak ako po iné roky, opäť ťahalo do záhrady a po zrotovátorovaní  sme vysadili všetky jarné plodiny ako špenát, cibuľu, hrach, koreňovú zeleninu a zemiaky. Počas leta sme sa o to starali, okopávali sme a polievali, vysadili kapustu a ďalšie plodiny. Vysadil som dve liesky, ktoré mi daroval bývalý kolega (vynikajúci odborník), čučoriedky a černice. Manželka sa starala okrem iného o kvety a ja som robil „hrubú“ robotu. Potešila ma úroda hrozna; červené a biele, spolu síce iba šesť koreňov, ale na jedenie to bohato stačí. Radosť mi robia i sliepky, znáška je výborná, nakoľko sú mladé. Týždenne od šiestich sliepok máme okolo 30 vajíčok. Iné tvory už nemáme. Tento rok nás znova potrápili mravce a vošky na ovocných stromoch a kalerábe, ale na to som si už zvykol. Konečne sme už mali aj úrodu ovocia z trojročných ovocných stromov; hlavne sliviek a jabĺk. Z marhúľ a broskýň nič nebolo, čo nie je prekvapivé, lebo ako skoro vždy v čase kvitnutia prišiel mráz a spálil kvetné púčiky. Aspoň že nám nechal pár kusov na ochutnanie.

Skryť Vypnúť reklamu

Celkovo sa ale dá konštatovať, že tento rok bol úspešný, manželka pozavárala, čo sa len dalo, od paradajkovej šťavy, kečupu, leča, po kompóty a lekváre, v mrazničkách je špenát, hrášok, jahody a drobné ovocie a v pivničke zemiaky a zelenina. A bavili sme sa, ale bola to aj poriadna prácička.

 Prikladám zopár fotiek:

Tak čaute, idem jesť, dobrú chuť všetkým.

A potom si dám kávičku a asi pôjdem "preludovať".

Ján Škerko

Ján Škerko

Bloger 
  • Počet článkov:  32
  •  | 
  • Páči sa:  74x

Kto som? To je zaujímavá otázka, ale nie na mňa. K tomu by sa mohli vyjadriť ľudia, čo ma poznajú. Ale ak mám predsa len napísat pár viet, tak som ako duchaplný vlk oháňajúci sa palicou. A dôchodca. Moje motto je: s pevnou, ostrou a jasnou mysľou vpred. Som človek, ktorý chce niekedy reagovať na dianie okolo nás. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu