Ach to Rusko, najskôr naši osloboditelia, potom okupanti a teraz nepriatelia

Za našu podporu ťažko skúšanej Ukrajine nás Ruská federácia zaradila na zoznam nepriateľských štátov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Je to pre Slovensko vyznamenanie a za seba poviem, že som hrdý nakoľko je to exkluzívna spoločnosť krajín civilizovaného sveta, ktoré sa postavili zlu na odpor na obranu slobody a demokracie. Toto zlo predstavuje žiaľ terajšie Putinove Rusko. Kto to nechce pochopiť, nemá srdce a svedomie. Vedeli ste, že už bolo doteraz zabitých viac ako 2 500 civilistov, žien detí a starcov? A počty každým dňom pribúdajú. A prečo? Lebo nejaký chorý geopolitický maniak dal príkaz svojej armáde aby vpadla na územie zvrchovaného štátu, zabíjala tam a páchala ukrutnosti na občanoch, ničila celé mestá s cieľom nastolenia ruského spôsobu života.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Život na ruský spôsob:

·         Autokracia (mafiánsky štát)

·         Oligarchia a „naši ľudia“

·         Likvidácia ľudí opačného názoru

·         Represia a štátny teror

·         Demagógia a klamstvo

·         Nebotyčná Propaganda

·         Zotročenie vlastného obyvateľstva

·         Podnecovanie nacionalizmu (aby si ľudia menej všímali vlastnú biedu)

·         Tolerancia k fyzickému násiliu a veľa, veľa vodky

Putin vraví, že Západ neprejavil dostatok rešpektu k Rusku. Ďakujem, neprosím si. Dopúšťate sa skutkom proti ľudskosti a ako sa vraví, s veľkým rachotom sa vysoká jedľa rúti nadol. Už je to praskanie počuť a je len otázkou času, kedy sa tak stane.

SkryťVypnúť reklamu

Ako celá táto šialená vojna dopadne nevie nik. Zatiaľ si úzka skupinka sfanatizovaných členov Kremeľského politbyra nechce pripustiť zlyhanie za túto „veľmi špeciálnu vojenskú operáciu“ a hľadá sa vinník. Armáda bude pokračovať v bombardovaní civilistov, ale to je asi tak všetko. Uvidíme ako dopadnú jednania, ale už teraz môžeme povedať, že pohľad na Rusko sa v očiach našej spoločnosti totálne zmenil.

Už nebudeme naň hľadieť ako na to „dobré Rusko“ našich osloboditeľov od fašizmu, ale ako na agresora. Nepochybujem, že sa nájdu šialenci aj medzi nami (mená si dosaďte sami), ktorí blúznia o „veľkej ruskej náruči“. Pre tých mám jednu radu, nech sa páči, požiadajte si o ruské občianstvo a hajde. A bude dobre aj vám aj nám.

Ján Škerko

Ján Škerko

Bloger 
  • Počet článkov:  67
  •  | 
  • Páči sa:  924x

Kto som? To je zaujímavá otázka, ale nie na mňa. K tomu by sa mohli vyjadriť ľudia, čo ma poznajú. Ale ak mám predsa len napísat pár viet, tak som ako duchaplný vlk oháňajúci sa palicou. A dôchodca. Moje motto je: s pevnou, ostrou a jasnou mysľou vpred. Som človek, ktorý chce niekedy reagovať na dianie okolo nás. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu