reklama

Aj vo mne koluje ruská krv

Moja babka bola Ruska pochádzajúca zo Sibíri z Tomskej gubernie a premenené na percentá som z jednej štvrtiny Rus.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Teraz sa tá moja časť hanbí za Putina a za celú jeho garnitúru, že napadla suverénny a bratský ukrajinský národ pod starostlivo vymyslenými a zosnovanými zámienkami, ktoré keby neboli tak úbohé, tak by boli smiešne. Vedie svoj ľud proti jeho vôli do krvilačnej vojny proti štátu, ktorý si zvolil svoju tŕnistú cestu k demokracii. Proti ľuďom ako my.

Iste, aj tam sa nájdu „jastraby“, ktorí túžia po starých cárskych alebo komunistických časoch a v hlavách im máta ... ani neviem správne pomenovať, čo všetko im tam máta, ale jedno je isté, väčšina Rusov si neželá bratovražednú vojnu proti národu s ktorým majú tak veľa spoločného. V tejto súvislosti ma napadá analógia s rozdelením Československa, ako kultivovane a historicky bezprecedentne sa naše bratské národy rozišli aby sa znovu spojili v grandióznom projekte Európskej Únie.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

To, ako sa Putin pozerá na históriu a ukrajinský národ, je pod akúkoľvek úroveň. Ako sa vyjadruje, sediac pri tom svojom veľkom stole o svojbytnom  národe je ako keby sa vyjadroval o nás. Je plne zodpovedný za to utrpenie, ktoré nastane, krv nevinných ľudí mu navždy uľpie na rukách. Rozpútal útočnú vojnu aj proti nám, ale bohužiaľ za to zaplatia veľkú cenu hlavne nevinní ľudia. On si tam bude sedieť v Kremli, ktorého steny sú pokryté zlatom a pritom obyčajní ľudia trpia každodennými starosťami ako vyžiť. Likviduje opozíciu, až mi to pripomína Stalina, ktorý deň čo deň veľmi tvrdo „pracoval“, až mu ruka bolela, pri podpisovaní zoznamov ľudí odsúdených na likvidáciu, alebo na nútené práce do Gulagov.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Najnovšie zakázal organizáciu, ktorá mapuje všetky tie zverstvá, ktoré Stalin napáchal.

Jedna veľmi pozitívna vec v týchto smutných a ťažkých časoch je, že konečne spojil váhavcov vo svete do jedného šíku na obranu Ukrajiny a demokracie a na našej domácej scéne vyrazil zbrane z rúk ľuďom ako Fico, Pelegríny, Kéry, Blanár, Čarnogurský, Kotleba, Uhrík a spol. Všetkým tým štváčom a krikľúňom. Samozrejme okrem Blahu, to je prípad sám o sebe.

Nech žije suverénna Ukrajina! Vieme, že bojujete aj za nás, sme s vami!

Ján Škerko

Ján Škerko

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  201
  •  | 
  • Páči sa:  4 491x

Kto som? To je zaujímavá otázka, ale nie na mňa. K tomu by sa mohli vyjadriť ľudia, čo ma poznajú. Ale ak mám predsa len napísat pár viet, tak som ako duchaplný vlk oháňajúci sa palicou. A dôchodca. Moje motto je: s pevnou, ostrou a jasnou mysľou vpred. Som človek, ktorý chce niekedy reagovať na dianie okolo nás. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu