Koniec trilógie o Ficovi začínam slovami: „Patrí do basy a na smetisko dejín!“

A tým by som mohol aj skončiť, ale nedá mi...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelensky sa dnes prostredníctvom telemostu prihovoril  našim poslancom v národnej rade, ako priateľ priateľom a poďakoval sa za pomoc a podporu, ktorú Slovensko poskytuje Ukrajine v boji s Putinovým Ruskom. Našťastie máme premiéra, ktorý chápe, že Rusko je agresor, ktorý v mene zvrátenej ideológie chce Ukrajinu vymazať z mapy sveta. Ruská armáda ničí a zabíja a pácha zverstvá, ktoré odsudzuje celý civilizovaný svet a každý príčetní človek na planéte, teda okrem „našich náckov“ a Róberta Fica so svojou družinou.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Takže ma vôbec neprekvapilo, že sa táto piata kolóna akcie nezúčastnila. Príjemne ma prekvapil Pellegrini, ktorý sa spolu s poslancami strany Hlas príhovoru zúčastnil. To sú také drobnosti, ktoré potešia ubolené demokratické dušičky. Nie, že by som ho chcel obhajovať, to pŕŕ, od toho sme ešte ďaleko, ale späť k Ficovi. Nuž, ten má teraz iné starosti na práci a síce ako sa zachrániť od basy, čo na koho hodiť, ako vypovedať, no jednoducho vymyslieť taktiku v duchu poľovníckej chaty.

Pán Fico prešiel dlhú cestu od trojnásobného premiéra k obvineniu, že zosnoval zločineckú skupinu. Táto skupina (členovia, ktorej sa mimochodom už priznali) robila všetko preto, aby diskreditovala svojich politických oponentov, oboznamovala sa s citlivými údajmi, ku ktorými nemala mať prístup, celkom v rozpore so zákonom. Pán Fico opísal trajektóriu, ako keď vychádza slnko, potom je chvíľu na vrchole a teraz zapadá a čoraz hlbšie zapadá a zapadá.... Dúfam, že celkom  zapadne a už o ňom nebudeme počuť. Kým sa tak ale stane, ešte bude chvíľu zamorovať našu krásnu krajinku svojimi politickými vývratkami, ako na poslednom smeráckom mítingu v Nitre, na čele so svojim dvorným šašom a celým tým ansámblom. Taká hanba, taká hanba.

SkryťVypnúť reklamu

„Zosnovateľ“ vypisuje kade-tade listy, zváža autobusmi chudákov popletených, útočí na prezidentku, burcuje, pošliapava aj to, čo urobil dobré vo vzťahu k NATO, vo vzťahu k Spojeným štátom, k EU, len aby si zachránil holý zadok, lebo teraz je to populárne. Panikári, druží sa s náckami, slovník mu hrubne, ešteže má okolo seba takých Blahov, Kéryov, Eštókov a Kamenických, ktorí mu pofúkajú rany, spolu sa vyrehocú, ponadávajú, popremýšľajú, akoby ešte viac pobláznili hendikepovaných, čo ešte urobiť, aby sa v budúcich voľbách mohli vrátiť k svojim teplým miestečkám. Ale za Rusko, za Putina...

Zamyslime sa, aké pekné to tu bude bez neho, keď šéf odíde na smetisko dejín a s ním i celá tá strana Smer, ktorá nás celý ten dlhý čas smerovala do pekla. Len si to predstavte. Mračná sa rozostúpia, nebo sa rozjasní, anjeli  budú spievať „aleluja“ a Róbert si bude spytovať svoje čierne svedomie, kam to naše úbohé Slovensko zaviedol. Ako nám bude fajn, keď sa nám do uší už nedostanú tie jeho populistické, protislovenské, protieurópske, proti... ,ale proruské Putinove taľafatky.

Ján Škerko

Ján Škerko

Bloger 
  • Počet článkov:  68
  •  | 
  • Páči sa:  929x

Kto som? To je zaujímavá otázka, ale nie na mňa. K tomu by sa mohli vyjadriť ľudia, čo ma poznajú. Ale ak mám predsa len napísat pár viet, tak som ako duchaplný vlk oháňajúci sa palicou. A dôchodca. Moje motto je: s pevnou, ostrou a jasnou mysľou vpred. Som človek, ktorý chce niekedy reagovať na dianie okolo nás. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu