Kremeľská chunta Západ nezlomí. Čo môže urobiť každý z nás. Ja som aktivoval stupeň dva

Putin nás nenecháva na pochybách, že chce zničiť zlý demokratický Západ, výhody ktorého si tak rád užíva.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Ale to sa mu isto iste nepodarí, lebo fatálne podcenil potenciál, ktorý Západ má. Vydieranie plynom nepomôže. My nie sme ovce, ktoré môže tou svojou propagandou ohlupovať a manipulovať ako vlastných občanov. My skôr narodení si ešte pamätáme vymývanie mozgov za socializmu. Toto sa práve teraz deje v Rusku. Kto si to chce overiť, nech sa páči, môže si o tom prečítať  v ruskom denníku Pravda. A potom mi dá za pravdu, že by sa mal premenovať na „Nepravda“.

Takže čo môžeme proti tomu urobiť. Ja som prešiel na vyšší stupeň obrany a znížil som teplotu doma o dva stupne a lepšie som sa obliekol. Keď pozerám tie otrasné zábery, čo tá chunta pácha na obyvateľoch  Mariupoľu a iných miest, tak sa hanbím, že vôbec kúrim. To je najmenej, čo môžem popri finančných príspevkoch a pomoci utečencom urobiť.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Sú to jednoduché veci, ktoré môže každý z nás na začiatku urobiť, stačí sa lepšie obliecť a šetriť vodou. Okrem toho je to dobré i pre prírodu a pomôže nám to redukovať výdavky domácností pri rastúcich cenách. Neskôr to samozrejme nebude stačiť, ale Európa si už poradí, o tom nepochybujem.

Každý podľa svojich možností by sa mal zamyslieť ako ušetriť na energiách. Ide o to, aby to spravila väčšina, lebo len tak môžeme pomôcť sebe ako aj Ukrajine.

Heslo našich dní znie: „Šetriť, šetriť, šetriť a navzájom si pomáhať.“

A nakoniec rada pre našu vládu. Finančne motivujte našich poľnohospodárov aby zasiali obilniny všade tam, kde sa dá. Dajte im preddavky, dajte im záruky, stanovte minimálne výkupné ceny a tak ďalej. Lebo to je už isté, že bude veľký dopyt po obilninách, keďže Rusko a Ukrajina patrí medzi najväčších exportérov pšenice na svete.

SkryťVypnúť reklamu

A buďme jednotní ako Svätoplukove prúty a vytrvajme.

Ján Škerko

Ján Škerko

Bloger 
  • Počet článkov:  68
  •  | 
  • Páči sa:  929x

Kto som? To je zaujímavá otázka, ale nie na mňa. K tomu by sa mohli vyjadriť ľudia, čo ma poznajú. Ale ak mám predsa len napísat pár viet, tak som ako duchaplný vlk oháňajúci sa palicou. A dôchodca. Moje motto je: s pevnou, ostrou a jasnou mysľou vpred. Som človek, ktorý chce niekedy reagovať na dianie okolo nás. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
SkryťZatvoriť reklamu