reklama

Propagandou ubíjaní Rusi. Civilizovaný a skazený svet odišiel

Monštruózny stroj propagandy udiera do hláv Rusov čoraz silnejšie.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Pred napadnutím Ukrajiny ešte pôsobili v Rusku aké také nezávislé médiá, ktoré Kremeľská mašinéria nezlikvidovala. Ja nie som expert na médiá, ale myslím si, že si ich nechali v zálohe, zrejme si povedali, nechajme ich tak, keďže pôsobia regionálne a nemajú nám ako ublížiť, aspoň navonok vyzeráme ako demokracia a ten ich štekot aj tak ďaleko nepočuť.

Máme ich zmapovaných, vieme o nich a keď príde ten správny čas, tak im zavrieme huby. Lenže, ako vravia bratia Česi „vloudila se chybička“. Malá vojnová operácia sa zmenila na veľkú vojnu, ktorá je svojou zvrátenosťou a nebezpečnosťou ďaleko za hranicami vojen v Afganistane a Čečensku a chýba len krôčik, aby sa z nej stal celosvetový konflikt s nedoziernymi následkami. Putin presviedča svoje publikum, že všetko ide podľa plánu. No nejde, lebo bleskový útok sa nepodaril, bábkovú vládu na trón nedosadil, do Moskvy ako Cézar nedorazil, Ukrajinci ich nevítajú chlebom a soľou, práve naopak bijú ich a spôsobujú im veľké straty atď. A že veľký stratég.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

No a čo sa teraz deje v Rusku? Represálie, likvidácia posledných zvyškov nezávislých médií, dochádza k zatiahnutiu železnej informačnej opony, ktorá má ochrániť ruských občanov pred nimi samými. Pohŕdanie vlastnými občanmi v priamom prenose. Putin podpisuje dekréty, ktoré pod hrozbou dlhoročného väzenia zakazujú vyslovovať akékoľvek názory proti vojne.  Orgány polície a špeciálnych jednotiek rozháňajú rodiaci sa odpor, bijú a zatýkajú, medzitým čo z rozhlasu a televízie hrá hudba a vysielajú sa televízne seriály. No a potom nech mi niekto povie, že Putinove Rusko je Európa.

Z rozprávania ľudí, ktorí pred vojnou prichádzali z Ruska na Ukrajinu viem, že vyvaľovali oči a  vraveli „это европа!“, čo v preklade znamená „toto je Európa!“. Tak čo to ten Putin vraví, že tam žijú menejcenní ľudia.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Keď ruskí okupanti odchádzali z Československa, tak okrem tankov si zo sebou zobrali záchody, pisoáre, umývadlá, batérie, radiátory, no jednoducho všetko, čo sa dalo odmontovať. Zostali len holé steny. A išli „oslobodzovať“ Afganistan. Ja neviem, čo to majú za maniere len dobíjať a dobíjať.

Viete, taký smútok ma pochytil, keď som videl video o oligarchovi a veľmajstrovi propagandy Vladimírovi Solovievovi. To je ten, ktorý do neba ospevuje Putina, za čo mu on na oplátku pripol metál na hruď a urobil z neho oligarchu. To je ten Soloviev, ktorí tak rád a často hovorí o úpadku Západu a pritom si kúpil dve vily na jazere Como v Taliansku a Mercedes-Maybach. Ten Soloviev, ktorí ospevuje Putina a matičku Rus a obyčajní Rusi žijú zo dňa na deň.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Taká miera propagandy a arogancie, ktorú ten obludný režim stvoril sa môže nájsť iba v Severnej Kórei, kam Rusko míľovými krokmi smeruje. Ruskí občania sú natoľko zmagorení (všetka česť odvážlivcom), že sa fotia s písmenom „Z“ na tričkách (ktorým sú označené okupačné tanky). Už len očakávam správy typu, ako Putin holými rukami zabil medveďa a preplával Severný ľadový oceán sem a tam za jeden deň. Náš geroj, hrdina a záchranca a letušky sa mu budú hádzať k nohám so slovami vezmi sa ma.

Lenže precitnutie bude veľmi bolestivé, keď ich vojaci budú umierať v zamrznutom konflikte - v nezmyselnej vojne, ktorú nik z nich nechcel, rubľami si budú kúriť a obchody budú zívať prázdnotou. Lebo ten civilizovaný a skazený svet odišiel.

Ján Škerko

Ján Škerko

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  201
  •  | 
  • Páči sa:  4 471x

Kto som? To je zaujímavá otázka, ale nie na mňa. K tomu by sa mohli vyjadriť ľudia, čo ma poznajú. Ale ak mám predsa len napísat pár viet, tak som ako duchaplný vlk oháňajúci sa palicou. A dôchodca. Moje motto je: s pevnou, ostrou a jasnou mysľou vpred. Som človek, ktorý chce niekedy reagovať na dianie okolo nás. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu