Rusi plnia Putinov sen

Prečo nevidíme ruské matky oplakávajúce svojich synov. A vedia vôbec o tom?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Prečo nevidíme ruské matky oplakávajúce svojich synov. A vedia o tom vôbec?

Podľa uniknutého článku ruskej štátnej tlačovej agentúry Ria Novosti je skutočný cieľ tejto „špeciálnej vojenskej operácie“, že sa Rusko konečne vracia do svojich historických hraníc a že Putin je na to predurčený,  blablabla. Len Rusko, Rusko a Rusko a potom je tam niekde Bielorusko a Malorusko. Takže tak. Žiadna zmienka o Ukrajinskom národe.

Všimli ste si, ako sa tá Kremeľská chunta bojí slova vojna? Ako Drakula cesnaku, alebo ako čert kríža, alebo ako Fico spravodlivosti. Tak sa boja slova vojna, že nikto, naozaj nikto v celom celučičkom Rusku nesmie pod hrozbou 15 ročného trestu povedať, že to čo páchajú na Ukrajine je bohapustá vojna. To je Severná Kórea ako vyšitá (nech mi Kim prepáči). A my sme si mysleli, že sa ruský národ zmenil, veď žijeme v 21. storočí, v ére internetu a sociálnych sietí. Aká naivita!?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ja viem prečo to nenazývajú vojnou. Boli natoľko arogantní a namyslení, že im, silnému a historicky predurčenému národu, to nesluší nazývať vojnou, veď Ukrajinu obsadia z rozbehu a koniec koncov si berú len to, čo im tak, či tak patrilo. Ale sa fatálne prerátali a o to väčšia je terajšia hanba.

Keď sa pozerám na brutalitu ruských špeciálnych jednotiek proti odvážnym a mentálne slobodným spoluobčanom, ktorí sa odhodlali vyjadriť nesúhlas s vojnou, v mestách po celom Rusku a dám si ju do kontrastu s najnovším mítingom, kde Putin pred plným štadiónom rečnil a oslavoval „denacifikáciu“ a zabratie Krymu, tak sa mi chce vracať. Obávam sa, že úroveň fanatizmu v terajšom Rusku je alarmujúca. Ale je možné, že sa mýlim, kto vie. Možno je to ako za Brežneva, keď nás komunisti nahnali, aby sme ho išli vítať pri jeho návštevách.

SkryťVypnúť reklamu

Medzitým, čo sa ruskí občania bijú v obchodoch o cukor, Putin vydáva rozkazy, podpisuje dekréty a na mapách posúva cínových vojačikov a sníva svoj veľký sen o klaňaní vládcov Západu, ktorí mu s obdivom vyjadrujú rešpekt. Zobuď sa.

Tak, či onak, táto vojna je naozaj špeciálna a spočíva už len v šialenom, besnom a krvavom ničení civilnej infraštruktúry a v zabíjaní detí, tehotných žien, starcov a všetkého živého. Rusi pália posledné zvyšky svojich rakiet na obytné domy, nemocnice, pôrodnice, detské škôlky, centrá na liečbu rakoviny, divadlá, kostoly, maštale, trhoviská, paneláky, sochy, stĺpy a čo aj viem na čo ešte.

SkryťVypnúť reklamu

Zatiaľ čo v štátnych médiách (vlastne teraz už vo všetkých) neprestajne vyvreskujú spolupáchatelia ospravedlňujúci túto zbabranú špeciálnu vojenskú operáciu, matky zabitých vojakov netušia, že ich milovaný syn, manžel, brat, padol v nezmyselnej vojne a  leží niekde zahrabaný v ukrajinskej zemi alebo je v urne na polici vo vojenskom sklade. Podľa najnovších čísiel ich je tam už 14 000.

Nuž tak.

Ján Škerko

Ján Škerko

Bloger 
  • Počet článkov:  66
  •  | 
  • Páči sa:  916x

Kto som? To je zaujímavá otázka, ale nie na mňa. K tomu by sa mohli vyjadriť ľudia, čo ma poznajú. Ale ak mám predsa len napísat pár viet, tak som ako duchaplný vlk oháňajúci sa palicou. A dôchodca. Moje motto je: s pevnou, ostrou a jasnou mysľou vpred. Som človek, ktorý chce niekedy reagovať na dianie okolo nás. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

712 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu