Rusko, krajina, kde nemôžete povedať vlastný názor

Vidíme to v priamom prenose pri zatýkaní odvážnych ruských občanov, ktorí chcú žiť v súlade so svojim svedomím.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

To je absolútny nonsens. Myslel som si, že je to možné iba v Severnej Kórei. Predstavte si, že niekde na ulici Moskvy, či Petrohradu zdvihnete prázdny hárok papiera nad hlavu a už ste zatknutý.  Ani nemusíte nič povedať. Obdivujem tých ľudí, ktorí pod hrozbou viacročných trestov v žalári idú protestovať. Oni nevystavujú riziku iba seba, ale aj svoje rodiny. To chce obrovskú odvahu a klobúk dole pred nimi.

Vieme aká nesloboda vládla u nás v období komunizmu, keď ste si museli dať pozor na to čo a ako poviete. Spomeňme si na rozháňanie pokojnej sviečkovej demonštrácie za dodržiavanie občianskych práv v Bratislave. Pritom sloboda slova a prejavu je absolútnym základom. Ináč to nie je demokracia, ale autokracia alebo až diktatúra. Tu sa v smutnej nahote ukazuje ako ďaleko uniesol Putin svoj štát a občanov do svojho chorého, narcistického zmýšľania. Taká dehonestácia. Akoby vravel, vy nemáte čo rozmýšľať, ja viem čo je pre vás dobré.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A teraz čo? Bude pripínať medaile? Vlastne ani nie je komu, nech prepáči Ukrajincom, že nemajú čas, keď musia pochovávať vlastných. On nepôjde bojovať, on nepočuje plač príbuzných obetí, ktorí išli na cvičenie. Ako im to vysvetlí? No nevysvetlí. Pravda napokon vyjde najavo.  Veď žijeme v dvadsiatom prvom storočí a nie za vlády Kataríny Veľkej.

Teraz preniesol vojnu proti svojim občanom do Ruska, keď štátna propaganda masíruje a ohlupuje  mozgy svojim občanom o tom, že to Ukrajinci strieľajú na civilné domy a ničia infraštruktúru. Najnovšie dal zavrieť rádiostanicu Echo Moskvy, ktorá sa snažila poskytovať vyvážené informácie.

SkryťVypnúť reklamu

Kam až zájde, to ukáže história. Situácia v Rusku sa bude len zhoršovať.

Ján Škerko

Ján Škerko

Bloger 
  • Počet článkov:  66
  •  | 
  • Páči sa:  916x

Kto som? To je zaujímavá otázka, ale nie na mňa. K tomu by sa mohli vyjadriť ľudia, čo ma poznajú. Ale ak mám predsa len napísat pár viet, tak som ako duchaplný vlk oháňajúci sa palicou. A dôchodca. Moje motto je: s pevnou, ostrou a jasnou mysľou vpred. Som človek, ktorý chce niekedy reagovať na dianie okolo nás. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
SkryťZatvoriť reklamu